Český Telecom extraliga ledního hokeje, 2. kolo, neděle 15.9.2002, Víceúčelová sportovní hala

Havířov

3:6
0:3, 0:2, 3:1
Branky a nahrávky: 49:30 R. Procházka (Sršeň, Pavlas), 52:15 Sršeň (Holý, Pavlas), 59:43 Folta (Sršeň, Filip) – 2:39 Rolinek (M. Sýkora), 10:39 P. Sýkora (Vyhlídal), 15:00 A. Novotný (D. Pospíšil), 26:23 Rolinek (T. Blažek), 31:20 Lubina (M. Sýkora, T. Blažek), 47:08 Lubina (Rolinek). Rozhodčí: Homola – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 3050. Střely na branku: 32:41. Průběh utkání: 0:6, 3:6.
Havířov: Mařík (41. J. Čech) – Pavlas, Holý, Ďurčo (21. Černý), Harant, V. Čech, F. Štefanka, od 51. navíc J. Kučera, Ďurčo – Bednařík, Filip, R. Procházka – M. Čech, Boháč, Folta – Podstavek, R. Pucher, Staněk – Sršeň, J. Kopecký – od 41. navíc Studený.
Dynamo Pardubice: Svoboda – M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben – Rolínek, T. Blažek, Lubina – P. Sýkora, Janecký, Pospíšil – Divíšek, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha.

Hokejisté Pardubic zvítězili ve druhém kole extraligy v Havířově 6:3, aniž by na tři body museli vynaložit větší úsilí. Domácí znovu zklamali výsledkem i výkonem, který zejména v úvodních dvou třetinách nesnesl extraligové parametry. Výhru Pardubic zařídila první útočná formace, která se postarala o čtyři góly.

Havířov připravil hostům z východních Čech příjemný nedělní podvečer. Soubor trenéra Kamila Konečného od úvodních vteřin zřetelně dokazoval, že jeho páteční výprask v Třinci nebyl náhodný a Pardubicím, až na úplný závěr utkání, ani ve svém úvodním vystoupení na domácím ledě nebyl důstojným partnerem.

Hosté měli první důvod k radosti už po 159 sekundách, když nekompromisní ranou k tyči dal Rolinek jasný signál k pardubické ofenzívě. Říhův tým měl však svou pozici značně ulehčenou, hra Havířova totiž hraničila se zoufalstvím. Havířovští se protivníkovi nevyrovnali v bruslení, bojovnosti, důrazu, natožpak kombinaci. Pardubice spokojeně kráčely za snadným triumfem a Petr Sýkora s Novotným dalšími tvrdými střelami z dálky přidali ještě do 15. minuty branky jistoty. Svobodu v pardubické brance z klidu vyrušil pouze ojedinělý výpad Radka Procházky, jehož dělovku zastavila horní tyčka.

Obraz havířovské bídy se nezměnil ani ve druhé části. Nepomohly korektury v sestavě, naopak převaha Pardubic stále sílila. Nepříznivý vývoj mohl změnit ještě obránce Štefanka, ale i jeho pokus se odrazil od tyčky. Hosté pak na dlouhé minuty zamykali soupeře ve svém útočném pásmu a jejich nápor korunovali Rolinek s Lubinou dalšími přesnými zásahy.

V závěru Východočeši polevili a pokazili si jednoznačný výsledek. Deset minut před koncem připravil Svobodu o čisté konto Radek Procházka, ale ani branky Sršně s Foltou nemohly ohrozit jasný triumf Pardubic.

Kamil Konečný (HC Havířov Panthers): „Náš hlavní problém tkví v psychice, především proto jsme v prvních dvou třetinách nebyli schopni vymyslet prakticky žádnou kloudnou akci. Velké potíže máme v obraně, které vycházejí z toho, že prohráváme devadesát procent osobních soubojů. Pardubice o svém vítězství rozhodly už v první části. V závěru viditelně polevily, takže jsme mohli výsledek aspoň zkorigovat.“

Jiří Seidl (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „O výsledku rozhodla první třetina. Do zápasu jsme šli s cílem nepustit soupeře do vedení a to se povedlo. První část nám perfektně vyšla, tři vstřelené góly dostaly celý tým do herní pohody, která se trochu vytratila až v závěru utkání. To už jsme nebyli tak důrazní.“