Tipsport extraliga ledního hokeje, 43. kolo, úterý 27.1.2004, Hostan arena

Znojmo

4:7
2:1, 2:3, 0:3
Branky a nahrávky: 6:26 Plášek (Ludvík, Haman), 18:52 Plášek (Mojžíš), 26:22 Havíř (Pucher, Pardavý), 36:50 Rataj (Erat) – 8:10 Mikeska, 21:11 M. Sýkora (Divíšek), 31:22 P. Sýkora (Divíšek), 39:46 Dopita (Mudroch), 43:57 Divíšek (Lubina, P. Sýkora), 47:36 Divíšek (P. Sýkora), 53:30 Průcha (Dopita, Blažek). Rozhodčí: Jebavý – Bláha, Kareš. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 5395. Střely na branku: 40:48. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:7.
Znojmo: Duba (48. Slavik) – Soudek, Havíř, Snopek (21. Kudělka, 41. Toman), Benák, Křetínský, Mojžíš – Pardavý, Pucher, Uram – R. Erat, Rataj, Barus – Plášek, Haman, Ludvík. Trenéři: Pavel Pazourek, Milan Skrbek a Milan Kastner.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Čáslava, Zábranský, M. Sýkora, Mudroch, Pácal, Duben, Podhradský – Lubina, Dopita, T. Blažek – P. Sýkora, T. Divíšek, Průcha – Jar. Kudrna, Mikeska, Pištek. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.

Střelecky precizní výkon v závěrečné třetině podložený dvěma góly Divíška a jedním Průchy zajistil hokejistům vedoucího týmu tabulky Pardubic vítězství ve Znojmě 7:4. Pardubice sice čtyřikrát dotahovali jednobrankový náskok domácích Orlů, v závěru ale svého soupeře přehráli rychlostí, kombinační přesností a jistotou v koncovce. Domácím tak pokazili slavnost při přejmenování zimního stadionu na Hostan arénu.

Orli se sice pustili do vedoucího týmu tabulky s vervou, na brankáře Adama Svobodu se valil jeden útok za druhým. Přesností a pohotovostí vynikal v úvodní třetině Plášek, který se dvakrát nejrychleji orientoval v bezprostřední blízkosti pardubické branky.

I když se hokejisté Pardubic snažili o protiútoky, dlouho se nemohli dostat do střeleckých příležitostí. Hned po vedoucím gólu Znojma chyboval na vlastní modré čáře obránce Křetínský, jemuž vypíchl puk Mikeska a proti jeho sólu byl brankář Duba bezmocný. Také po druhém gólu Znojma měli hosté blízko k vyrovnání, ale Lubina v tísni netrefil z úhlu bekhendem prázdnou branku.

Ve druhé třetině se karta ve vývoji utkání zcela obrátila a tempo diktovaly Pardubice. Ve 22. minutě srovnal skóre střelou od modré čáry obránce Michal Sýkora. Znojmo sice opět posunul do jednobrankového náskoku důrazný obránce Havíř, který kotouč protlačil na druhý pokus do sítě.

Na nepokrytí hráčů po vhazování doplatilo Znojmo třetí inkasovanou brankou, jejímž autorem byl Petr Sýkora. Čtvrté góly obou týmů padly při přesilovkách. Nejdříve využil vyloučení obránce Čáslavi znojemský Rataj, čtrnáct sekund před koncem třetiny při vyloučení domácího Urama však Dopita opět vyrovnal.

Hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky Pucher neproměnil sólový nájezd na pardubickou branku a předznamenal tak otočení vývoje zápasu. Po dvou Divíškových trefách už Orli odpadli, jejich tlak výrazně polevil a hokejisté Pardubic už další zvrat nepřipustily. Naopak Průcha přidal sedmou branku za záda střídajícího gólmana Slavika.

Pavel Pazourek (HC JME Znojemští Orli): „Hráli jsme dobře do stavu 4:4, i když jsme dostávali laciné branky. Dopustili jsme se několika chyb, prohráli jsme osobní souboje a soupeř nás v závěrečné třetině potrestal. Po takových zaváháních jsme nemohli proti Pardubicím uspět. Obránce Snopek utrpěl po střetu se soupeřem otřes mozku.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Oba týmy vyznávají technický a útočný hokej, který přinesl i spoustu šancí i nádherných akcí. Jsme proto rádi, že se nám podařilo zápas zvládnout, neboť v poslední době má Znojmo formu. Soupeř nás dostal pod tlak pouze v první třetině. Dvě branky jsme dostali po vhazováních. Chtěl bych ocenit snahu obou týmů po útočné hře. Od poloviny zápasu jsme převzali iniciativu a v poslední třetině jsme už měli hru ve své moci.“