37. kolo, úterý 6.1.2004 od 18:00 hodin, Duhová aréna

Motor Č. Budějovice
2 p

Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 – 0:1.
Branky a nahrávky: 34:38 Kudrna (Duben, Dopita) – 27:44 Bartoš (R. Čech), 61:22 Fadrný (Jasečko). Rozhodčí: Smeták – Chytil, Dědek. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 5720. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda (28. Barek) – M. Sýkora, Mudroch, Čáslava, Pácal, Podhradský, Janecký – T. Blažek, Dopita, Lubina – P. Sýkora, Divíšek, F. Mrázek – Jar. Kudrna, Mikeska, Pištek – Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Motor Č. Budějovice: Chábera – Jasečko, Ďurák, Gýna, Jindra, T. Jakeš, R. Čech – Květoň, Ondřej, Bělohlav – Sailer, Kostourek, Šimánek – Kristek, Bacul, Bartoš – Hřebejk, Škoda, Fadrný. Trenéři: Radek Ťoupal a Ladislav Kolda.

Vedoucí celek hokejové extraligy, Pardubice, nečekaně prohrál v domácím prostředí s Českými Budějovicemi, posledním týmem soutěže. O výhře hostí v prodloužení rozhodl ve třetí minutě nastaveného času Jan Fadrný.

Pardubičtí se před nejslabší návštěvou této sezony v Duhové aréně trápili už od první třetiny. Jihočeši jim byli zcela rovnocenným soupeřem a v sedmé minutě se mohli dostat do vedení. Bacul ale své sólo po Dubnově chybě neproměnil. O tři minuty později týž hráč trefil horní tyčku Svobodovy klece.

Domácím se nedařilo ani ve třech přesilovkách, při kterých si dokonce vysloužili pískot publika. Hosté byli aktivnější a měli i víc brankových šancí. Pardubičtí hráli nepřesně, bez důrazu a obvyklého nasazení, které jim bylo vlastní ve většině předchozích domácích zápasů.

Ve 25. minutě nevyužil Sailer další chybu domácích, kterým hodně zatrnulo, když Svoboda po střetu s českobudějovickým kanonýrem zůstal ležet na ledě. Ve 28. min. hosté využili rychlý protiútok k přečíslení domácí obrany a Svoboda byl proti Bartošově střele bezmocný. Ihned po gólu navíc po srážce stále otřesený pardubický gólman odjel z ledu a v doprovodu lékaře odkráčel do šatny.

Pardubické trápení pokračovalo i nadále a nebýt fatální chyby mladičkého Chábery ve 37. minuty, těžko by v této fázi vyrovnali. Jihočeši mohli získat vedení zpět ve dvojnásobné početní výhodě, ale Barek byl pozorný. Vzápětí po vyrovnání počtu hráčů na ledě mohl poslat do vedení domácí Petr Sýkora. V nájezdu na Cháberu ale místo střely volil nepřesnou přihrávku na Divíška. Také hosté mohli měnit skóre, když po chybě domácích zůstal na útočné modré osamocen Fadrný, ale Barek jeho sólo vychytal.

Chábera své zaváhání odčinil při dvojnásobné přesilovce Východočechů, a tak se muselo prodlužovat. V něm již po 23 vteřinách putovali na trestnou lavici Ďurák a Dopita, aby poté o výhře hostí rozhodl Fadrný.

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Naše mužstvo se od začátku trápilo a vyvrcholilo to v prodloužení. Chtěl bych se za předvedený výkon divákům omluvit.“

Radek Ťoupal (HC České Budějovice): „Přijeli jsme hrát aktivní hokej a to se nám podařilo. Vítězství v prodloužení bylo dílem celého týmu, který tvrdě makal a výhra byla za to odměnou.“

Vzájemné zápasy 2003/2004
10.10.03 Dynamo Pardubice – Motor Č. Budějovice 6:0