9.1.2016
David Motloch, Jan Hrabal

Trip za šest bodů! Starší dorostenci si zastříleli i v Havířově

PARDUBICE — Po vysoké výhře ve Vsetíně 7:1, dokázali starší dorostenci Pardubic zvítězit jasně 6:2 i v Havířově. Domácí AZ sice vedl, pak ale hosté otočili vývoj utkání a zcela jej opanovali. Nejprve svým prvním gólem ve starším dorostu vyrovnal kapitán mladšího Matěj Blümel, dále se dvakrát trefil Ondřej Trejbal, přesné zásahy přidali i Ondřej Matýs, Dominik Bureš a Viktor Martínek.

NOEN extraliga staršího dorostu, 32. kolo, sobota 9.1.2016, K&K PNEU Aréna

Havířov

2:6
1:0, 0:3, 1:3
Branky a nahrávky: 4:34 Kristian (Peterka, Piš), 40:53 Peterka (Frojda, Lenomar) – 24:27 Blümel (Matýs), 26:26 Trejbal (Syrovec), 31:20 Matýs (Blümel), 47:08 Trejbal (Machač, Machala), 51:14 Bureš (Machač, Machala), 57:39 Martínek (Kubišta, Roubal). Rozhodčí: Libiger – Moravec, Stonavský. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 98. Střely na branku: 29:49. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5.
Havířov: Jánský – Trejbal, Matýs, Žouželka, Mert, Boček, Sýkora, V. Leder – Machala, Bureš, Machač – Martínek, Roubal, Petrus – Kubišta, Syrovec, Paliesek – Štefka, Blümel, Šeliga.
Dynamo Pardubice: Matoušek – Aulehla, Chujac, Frojda, Mrowiec, Srníček, Szturc, Ševěček – Bambula, Juhász, Kristian, Lenomar, Pawliczek, Pecka, Peterka, Piš, Raček, Strakoš.

Již v 5. minutě se o první vzrušení na ledě postarali hráči Dynama, kteří prostřednictvím střely Štefka rozezvučeli brankovou konstrukci za brankářem Matouškem. Přesto však šli do vedení domácí. Ti se totiž o necelou půlminutu později prosadili díky přesné střele z brejkové situace dvou na jednoho z hole Petera Kristiana – 1:0. V 10. minutě mohlo být velmi rychle vyrovnáno, jenže Šeligův pokus před brankou pohotově vykryl brankář Matoušek.

Chvíle havířovského brankáře však přišla až o pár momentů později. V 16. minutě totiž v nepřehledné situaci před brankou vytasil Matoušek svou hbitou lapačku, čímž si získal ovace přítomného publika. Zbytek první třetiny se nesl v duchu přečíslení, a ačkoliv hned dva takové případy tasilo z rukávu hostující Dynamo, stav utkání se do první přestávky již nezměnil.

Hosté ale v šatně zřejmě dostali řádně pokáráno a se vstupem do druhého dějství se příliš nepárali. Již ve 25. minutě svítil na světelné tabuli nerozhodný stav, jelikož z mezikruží pálící Matěj Blümel mířil přesně – 1:1.

Netrvalo dlouho a Dynamo se zaslouženě dostalo do vedení. Již ve 27. minutě se o zvrat utkání postaral Ondřej Trejbal, jehož střela propadla brankáři Matouškovi výstroji a nakonec se ocitla i za brankovou čarou – 1:2.

Galapředstavení šancí a branek hostí pokračovalo však dále. Šance Kubišty s Palieskem ještě gólem neskončila, protože si brankář Matoušek po prvním zákroku vyjel z branky a nedopustil smrtící dorážku. Ve 32. minutě už byl však i maskovaný muž Havířova na šanci hostí krátký. Nejednalo se o žádnou složitou akci, Ondřej Matýs pouze vystřelil puk na branku a jelikož jej Matoušek přes hráče stojící před ním neviděl, skončil nakonec až v síti – 1:3.

O zdramatizování zápasu se na začátku třetího dějství postaral Lukáš Peterka, který při střele z vrcholu kruhu nezaváhal a umístil ji do protipohybu brankáře Jánského – 2:3. Pardubice ale další nepříjemnosti již nepřipustily a samy náskok akorát navýšily. Ve 48. minutě se prosazoval Ondřej Trejbal, který za hosty vstřelil v zápase již druhou branku ve vlastním oslabení – 2:4.

V 52. minutě se pardubické Dynamo prosadilo popáté a opět se jednalo o branku ze standardní hokejové situace. S tím rozdílem, že tentokrát to byli samotní hosté, kteří hráli přesilovku. Dominik Bureš ji také náležitě využil – 2:5.

Závěrečnou branku zápasu si připsal v 58. minutě Viktor Martínek, který se svým pokusem neváhal a umístil jej přesně pod břevno branky bezmocného brankáře Matouška – 2:6.