22.9.2024

První extraligová porážka, Dynamo nestačilo na Motor

Hokejisté Pardubic prohráli ve 3. kole Tipsport extraligy na ledě Českých Budějovic 1:6. Motor si už v první třetině vypracoval tříbrankový náskok, v závěru snížil Jiří Smejkal. Dynamo ovšem zápas více nezdramatizovalo, naopak soupeř vedení navýšil.

Tipsport extraliga, 3. kolo, neděle 22.9.2024, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

6:1
3:1, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 03:50 Olesen (Pech; 5/5), 12:06 Beránek (Přikryl, Kubík; 5/5), 15:24 Olesen (5/4), 20:58 Olesen (Pech, Kovařčík; 5/5), 43:07 Valský (Kašlík, Kachyňa; 5/5), 54:03 Koláček (Reilly; 5/5) – 19:39 Smejkal (Kaut, Červenka; 5/5). Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Lhotský, Hnát. Diváci: 6421. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 34:23 (17:11, 7:5, 10:7). Zblokované střely: 9:13. Hity: 2:2. Vhazování: 25:43. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
České Budějovice: Strmeň – Doudera, Kachyňa, Štencel, Reilly, Pýcha, Kubíček – Ordoš, Kondelík, Gulaš – Kovařčík, Pech, Olesen – Kubík, Přikryl, Beránek – Kašlík, Koláček, Valský.
Dynamo Pardubice: Will (21. Vomáčka) – Hájek, Čerešňák, Dvořák, Houdek, Vála, Musil, Švec – Smejkal, Červenka, Kaut – Radil, Kousal, Herčík – Mandát, Poulíček, Vondráček – Pochobradský, Rákos, Lichtag.

Po dvou extraligových výhrách Dynamo poprvé vyšlo bodově naprázdno, v utkání s Motorem tahalo za kratší konec.

Jedinou branku pardubického týmu vstřelil Jiří Smejkal, který se trefil podruhé v sezoně. V závěru první třetiny snížil na rozdíl dvou branek, ale Dynamo na jeho trefu nenavázalo.

Brankář Tomáš Vomáčka nastoupil do zápasu ve 21. minutě a připsal si své první minuty v Tipsport extralize.

Dva hráči Dynama zaznamenali v utkání s Motorem významné milníky. Patrik Poulíček odehrál 500. zápas v extralize, všechny odehrál v červenobílém dresu. Parťák z útoku Tomáš Vondráček naskočil do 600. klání v nejvyšší soutěži.

První zápas v sezoně odehráli za A-tým útočníci Daniel Rákos s Michalem Pochobradským a obránce Martin Švec.

Vít Černohous (asistent trenéra): My jsme od začátku ten zápas nechytli. Dostaneme se hned do manka dvou branek a už se nám to nabaluje. Mě spíš na tomhle našem výkonu, na tom, co jsme dneska spíš nepředvedli, než předvedli, vadí to, že nám chyběla odhodlanost, hladovost a s prominutím taková nas*anost, abychom v každém střídání každý souboj vyhráli. To jsme tam dneska neměli. V tom zápase, když už se nám povedlo nabalit nějaké dvě, tři střídání dobré, tak jsme se sami vlastní nedisciplínou, ať už herní, nebo osobní, zase dostali zpátky do toho, co jsme nechtěli, a pak už to bylo těžké. Soupeř má velkou kvalitu a dnes ukázal zkušenosti v tom, jak si v těch situacích poradil, a my jim to neudělali složité tím, jak jsme se chovali na střídačce i na ledě. Teď si musíme říct nepříjemné věci a od toho se odrazit dál. Není to o tom se jenom chválit, ale říkat si tyto věci na rovinu.