18.01.2021

V cestě za čtvrtou výhrou v řadě se Dynamu postaví Vítkovice

Tři výhry v řadě proti čtyřem vítězstvím z posledních pěti utkání. Dynamo změří síly proti ve formě hrajícím Vítkovicím. Oba celky v posledních dnech a týdnech pokračují ve vzestupu extraligovou tabulkou. Komu se povede ve vzájemném zápase lépe? Souboj celků ze středu tabulky hostí enteria arena už v úterý 19. 1. od 18:00.

37. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Vítkovice Ridera - sleduj ONLINE

Stojí za připomenutí

• Dynamo táhne šňůru tři vítězství v řadě.
  • Také Ridera má dobrou formu, vyhrála čtyři z posledních pěti utkání.
  • V kádru Dynama působí vítkovický odchovanec Ondřej Roman, naopak do týmu Vítkovic z Dynama zamířil před nedávnem Vladimír Svačina.

Z kabiny Dynama

Dynamo se s Vítkovicemi utká potřetí v sezóně, oba dosavadní duely tým Richarda Krále zvládl. Nejdříve to byla hladká výhra na ledě Vítkovic 5:1, druhý zápas byl o poznání vyrovnanější, v enteria arene rozhodlo Dynamo o svém vítězství 4:3 až dvěma góly v přesilových hrách ve třetí třetině.

První vzájemné utkání v sezóně to však tentokrát bude pro vítkovického odchovance v dresu Pardubic, Ondřeje Romana. „Proti Vítkovicím jsem hrál naposledy v dorostu, bude to pro mě tedy speciální zápas. V kabině tam mám spoustu známých," zavzpomínal Roman.

Pardubičtí v posledních utkáních opět najeli na vítěznou vlnu, když vyhráli tři zápasy v řadě. Velice produktivní je v dresu Dynama mladý útočník Matěj Blümel, který v těžkém zápase proti Českým Budějovicím zapsal už svoji třináctou branku v sezóně. "Budějovice byly těžkým soupeřem, v extralize se zvedají a v posledních sedmi zápasech pětkrát bodovaly. O jejich kvalitách jsme se sami přesvědčili, těsný výsledek mluví za vše,“ řekl po zápase v Českých Budějovicích Blümel.

Skvělý výkon v zápase proti poslednímu týmu tabulky podal brankář Milan Klouček, který kryl 37 střel domácích a za svá záda propustil pouze střelu z hokejky Pavla Pýchy.

„První třetina byla z naší strany bez pohybu, soupeř se daleko lépe pohyboval. Ve druhé třetině jsme se trošku rozjeli. Ve třetí třetině musím kluky pochválit za obětavost, se kterou ubránili všechna oslabení. Díky tomu jsme zápas dovedli do vítězného konce," komentoval utkání asistent trenéra David Havíř.

Dynamo před zápasem posílil Luboš Horký, který přisel v rámci výměny s Kometou Brno. Horký už v Dynamu působil v sezoně 2018/19, ve 22 zápasech základní části nasbíral šest bodů, bodově se mu ale nejvíce dařilo v následné baráži, kde zazářil jedenácti body.

Do Brna zamířil po pěti letech v dresu Pardubic obránce Rhett Holland. „Luboš u nás už působil, takže nejde do neznámého prostředí a věříme, že nám pomůže jako při jeho prvním působení v naší organizaci,“ řekl ke trejdu sportovní manažer Dušan Salfický.

Sestava HC Dynamo Pardubice z minulého utkání:

Klouček – Ďaloga, Nakládal, Mikuš, Bučko, Kolář, Hrádek, Holland – Paulovič, Poulíček, Blümel – Anděl, Roman, Camara – Koffer, Kousal, Kusý – Machala, Rohlík, Pochobradský.

Vítkovice, které v minulé sezóně společně s Dynamem bojovaly o záchranu v soutěži, po příchodu trenéra Holaně posílily a vypadá to, že se začínají dostavovat také lepší výsledky. Mezi nově příchozími hráči do kádru Vítkovic je také ještě nedávno pardubický útočník Vladimír Svačina.

Ten stihl za Vítkovice odehrát pět utkání a připsat si tři kanadské body. V posledním zápase Vítkovice hostily Zlín. První gól padl až ve 39. minutě, kdy se trefil v přesilové hře právě Svačina. Další branky pak přidali navrátilec do sestavy Zbyněk Irgl a necelé dvě minuty před koncem uzavřel skóre na konečných 3:0 Nicolas Werbik.

„Jsme šťastní za tři body z domácího ledu. Nebylo to jednoduché vítězství, protože Zlín byl v první polovině zápasu možná i lepším týmem. Už jen statistika střel v první třetině mluví za vše. Tam jsme dřeli na krev. O to více si hráčů vážím, že přelomili utkání na svou stranu, i když se zpočátku nedaří," hodnotil zápas trenér Miloš Holaň.

V dalším těžkém zápase čeká na Vítkovice rozjeté Dynamo, které Holaň v roce 2017 trénoval.

„Už jsme tam jeden zápas hráli, to už jsem tým vedl já. Samozřejmě výsledky Pardubic jsou velice dobré. Hodně mladých útočníků, hodně bruslařsky zdatní, výsledky posledních kol hovoří jasně, ale my bychom tam měli jet sebevědomě a s odhodláním udělat tam výsledek,“ řekl Miloš Holaň.

Hvězda v týmu soupeře:

Dominik Lakatoš. Mladý útočník draftovaný v roce 2017 New Yorkem Rangers působí v kádru Vítkovic druhou sezónu. V té letošní už bezmála dorovnal svůj bodový zisk z prvního ročníku v ostravském klubu. V 29 soutěžních zápasech si připsal 16 gólů a přidal 9 asistencí, za své výkony si vysloužil také pozvánku do seniorské reprezentace. Na prosincovém Chanel One Cupu však nakonec nenastoupil.

Sestava HC Vítkovice Ridera z minulého utkání:

Dolejš – Pyrochta, R. Polák, Galvinš, Gewiese, L. Doudera, L. Kovář, Koch – Svačina, J. Hruška, Lakatoš – L. Krenželok, Dej, Schleiss – Kalus, Mikyska, Irgl – Fridrich, Werbik, Mallet

Představení soupeře

HC Vítkovice Steel

HC Vítkovice Ridera

Oficiální název klubu: HC VÍTKOVICE RIDERA a. s.
Adresa: Ostravar aréna, Ruská 3077/135, 700 30 Ostrava–Zábřeh

E-mail: hockey@hc-vitkovice.cz
Telefon, fax: 596 707 223, 596 783 222

Rok založení klubu: 1928
Klubové barvy: modrá a bílá
Kapacita stadionu: 9833 míst
Mistr ligy: dvakrát (1951/1952, 1980/1981)
V nejvyšší soutěži: v sezoně 1936/1937, od roku 1940 do roku 1943, od roku 1952 do roku 1960, od roku 1961 do roku 1965, v sezoně 1966/1967, od roku 1973 do roku 1985, v sezoně 1986/1987, od roku 1988
Názvy klubu: 1928 – SK Moravská Ostrava, 1929 – SSK Vítkovice, 1936 – ČSK (Český sportovní klub), 1945 – SK Vítkovické železárny, 1948 – Sokol Vítkovické železárny, 1952 – Baník Vítkovice, 1957 – VŽKG Ostrava, 1976 – TJ Vítkovice, 1993 – Vítkovice, 2005 – HC Vítkovice Steel, 2016 – HC Vítkovice Ridera

2020/2021 2 – 0 – 0 – 0 – 0 9:4 5:1 4:3
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).