11.09.2021

Repríza čtvrtfinále: Dynamo vyzve Mladou Boleslav

Neoblíbený soupeř čeká v neděli na pardubické hokejisty. Právě Mladá Boleslav loni ukončila naděje Dynama na postup do semifinále, navíc se suverénním výsledkem 4:0 na zápasy. Teď přichází možnost na malou odvetu.

2. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice - sleduj ONLINE

Stojí za připomenutí

• Pardubice vyhrály první zápas sezony poprvé po deseti letech.
  • Mladá Boleslav je jedním ze tří českých týmů v CHL, ze čtyř utkání v ní ale nevyhrála ani jedno.
  • David Cienciala v úvodním zápase přihrál hned na tři branky. Zaboduje i proti svému bývalému klubu?

Z kabiny Dynama

Středočeši nejsou pro Pardubice právě oblíbeným soupeřem. V základní hrací době se je Dynamu podařilo porazit naposledy v lednu 2018, poslední výhru na boleslavské půdě zaznamenaly Pardubice dokonce v prosinci 2015. Bruslaři zkrátka umí získávat vyrovnané duely, v loňské základní části zvítězili nad Dynamem 3:2, 5:2 a 5:4 po nájezdech a jedinou prohru (1:2) si připsali v prodloužení.

Letos ale Dynamo posilnilo kádr a po výhře 4:0 nad Plzní je hodně při chuti. „První gól nám strašně pomohl, pak se to uklidnilo a měli jsme plno dalších šancí,“ popsal dvougólový střelec Robert Říčka, kterému nahrával i exboleslavský David Cienciala. V brance pak hodně jistě působil Dominik Frodl.

Pocity jsou skvělé. První zápas v sezoně je vždycky důležitý, byl plný dům, vyhráli jsme 4:0, co víc si přát? Čisté konto je třešničkou na dortu, ale hlavní jsou tři body do tabulky a dobrý začátek. Ukázali jsme si, že na to máme,“ těšilo Frodla.

S Boleslaví se v neděli od 16:00 utká nejen o další výhru, ale také o lepší historickou bilanci. Ve vzájemných extraligových duelech totiž zatím oba týmy zvítězily 25krát.

Sestava HC Dynamo Pardubice z minulého utkání: Frodl (Klouček) – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, Vála, J. Kolář, Hrádek – R. Kousal, Paulovič, Camara – A. Musil, Poulíček, Blümel – Říčka, O. Roman, Cienciala – Hecl, Anděl, Rohlík.

V prvním kole na ledě Zimního stadionu v Olomouci začali lépe Bruslaři, když z brejku po přihrávce Kotaly otevřel skóre Valentin Claireaux. Hned zkraje druhé periody srovnali Kohouti na 1:1 gólem Davida Krejčího, jenž ztečoval nahození Ondruška. V 54. minutě byl vyloučen domácí Škůrek, jehož vyloučení potrestal svým druhým gólem večera Valentin Claireaux. Hanákům se po 16 sekundách podařilo srovnat, když po vhazování od modré čáry vystřelil Jan Švrček.V nastavené hrací době pak rozhodl ve vlastním oslabení Jan Knotek, který přisoudil Olomouci bonusový bod navíc. Mora tedy nakonec vyhrála 3:2 po prodloužení.Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme úvodní gól a měli jsme tam dobrý pohyb. Ta hra se nám líbila. Potom do začátku druhé třetiny jsme vstoupili trochu vlažněji a soupeř nás zaslouženě potrestal. Nám se ke konci povedlo využít přesilovku. Tam to kluci krásně sehráli, ale nechali jsme si bohužel dát patnáct vteřin po vedoucím gólu vyrovnávací gól. To nás stálo tři body,“ věděl po utkání Pavel Patera.

Hvězda v týmu soupeře:

David Šťastný. Bývalý střelec Zlína zakončil loňskou základní část s bilancí 26+26, své čtyři roky staré maximum tak vylepšil o 22 bodů. Často rozhodoval zápasy ve prospěch Boleslavi a v extraligové tabulce produktivity obsadil šesté místo, více gólů nasázeli pouze Matěj Stránský a Peter Mueller. Sedmadvacetiletý rodák z Přerova exceloval také ve statistice +/- (+21, 5. v lize), kromě toho také překonal několik klubových milníků. Stal se historicky nejlepším střelcem i nejproduktivnějším Bruslařem v základní části Tipsport extraligy. Předloňský rekord Pavola Skalického překonal o 11 bodů.

Sestava BK Mladá Boleslav z minulého utkání: Krošelj (J. Růžička) – Ševc, Bernad, Jánošík, Pýcha, Pláněk, D. Moravec, Šidlík – Lunter, A. Zbořil, Šťastný – Kelemen, Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Jan Eberle, Bičevskis, J. Stránský.

Představení soupeře.

BK Mladá Boleslav

Oficiální název klubu: BK Mladá Boleslav, a. s.

Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: od roku 1936 do roku 1938, od roku 2008 do 2012, od roku 2014
Názvy klubu: 1908 – BK Mladá Boleslav, 1927 – Mladoboleslavský SK, 1939 – BK Mladá Boleslav, 1948 – Sokol BK Mladá Boleslav, 1966 – Auto Škoda Mladá Boleslav, 2000 – HC Mladá Boleslav, 2004 – BK Mladá Boleslav

0:2 0:5 2:4 3:5
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.)