26.10.2019

Vrátí Dynamo Boleslavi porážku z úvodu sezony?

Pardubice - Druhou čtvrtinu základní části načnou pardubičtí hokejisté v neděli večer proti Mladé Boleslavi. Dynamo bude chtít ukončit sérii 5 prohraných zápasů s Bruslaři, těm se naopak nedaří na venkovním ledě. Souboj pátého celku tabulky s předposledním začíná v enteria areně od 18 hodin.

14. KOLO: HC DYNAMO PARDUBICE - BK MLADÁ BOLESLAV - SLEDUJ ONLINE
  • Během utkání ve Zlíně v brance Boleslavi debutoval devatenáctiletý Radek Haas. Navrátilec z Finska zaznamenal 37 zákroků, ani on však nezabránil prohře 0:4 v Batově městě.
  • Svěřenci trenéra Radima Rulíka za sebou mají skvělý měsíc září, vyhráli v něm 5 ze 6 zápasů.
  • Dynamo se může pochlubit nejvyšší návštěvností zápasů (6615), Bruslaři jsou v tomto směru naopak nejhorší v extralize (4156).
Neděle 27. října 2019 od 18:00 hodin, enteria arena, Pardubice

Zatímco minulý týden vybojovaly Pardubice bod za prohru v prodloužení se Spartou, v pátečním duelu v Brně nepodaly zdaleka ideální výkon. Oba zápasy spojuje především nepovedený začátek a obdržená branka již v první minutě. „Měli jsme šílený vstup do utkání. Hned v prvním střídání jsme dostali gól. Určilo to ráz zápasu. Po první třetině jsme byli všude o krok později," okomentoval úvod asistent Dynama Petr Čáslava.

Na začátku druhé části nastoupil do branky Jakub Štěpánek a přestože tato změna v brankovišti hosty povzbudila, víc než jeden gól vstřelit nedokázali. Šanci napravit prohru 1:5 mají Pardubičtí na domácím ledě proti Mladé Boleslavi. A mají jí rozhodně co vracet, vždyť právě v městě automobilů prohrálo Dynamo úvodní duel sezony. „Prosadily se naše individuality, přesně to od nich očekáváme, velmi dobře opět zachytal gólman. Inkasovaný gól nás trochu přibrzdil, ale ve třetí třetině už jsme si výsledek zkušeně pohlídali," poznamenal tehdy k výhře Bruslařů 4:1 asistent trenéra Pavel Patera.

Doma se ale svěřencům Radka Bělohlava daří, pod jeho vedením dokázali získat cenné body s Kladnem (3:2), Libercem (3:2) i Třincem (5:2). Navázat na tyto výkony na domácím ledě budou chtít pardubičtí hokejisté i v neděli.

Boleslav vstoupila do nové sezony výborně, když hned v úvodním duelu dokázala porazit pardubické Dynamo 4:1. Následně se postarala o překvapení, když dokázala získat body také s Olomoucí (2:1 po prodloužení), Brnem (3:2 po prodloužení), Třincem (4:3) i Plzní (4:1). Skvělou hrou se prezentoval celý tým včetně útoku mladíků ve složení Pavel Kousal, Oscar Flynn, Ondřej Najman. Dvacetiletí nováčci dobře podporují zkušenější hráče bruslařů, jako jsou Martin Ševc, Michal Vondrka nebo Jakub Klepiš.

Momentálně se však Boleslavi nedaří na venkovním hřišti, když nedokázala bodovat v Hradci (0:2), s Karlovými Vary (3:5) a ani v pátek ve Zlíně, kde podlehla Ševcům 0:4. „Jednoznačný výsledek pro domácí tým hovoří za vše, my jsme se neprosadili. Soupeř byl lepší, důraznější a zaslouženě vyhrál," okomentoval výkon svých hráčů trenér Radim Rulík.

Zlepšit svou pověst a utnout neúspěšnou šňůru na ledě soupeře mohou jeho svěřenci v rámci 14. kola během televizního utkání s Dynamem.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Kacetl (21. Štěpánek) – Holland, Eklund, Ivan, Kolář, Zdráhal, Mikuš – Tybor, Kousal, Mandát – Hovorka, Harju, Látal – Blümel, Kloz, Kusý – Matýs, Pochobradský, Machač – Kindl.
BK Mladá Boleslav Haas – Ševc, Kurka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk, Klikorka – Skalický, Zbořil, Vondrka – Pabiška, Cienciala, Klepiš – Zohorna, Musil, Stránský – Flynn, Najman, Kousal.

Představení soupeře

BK Mladá Boleslav

Oficiální název klubu: BK Mladá Boleslav, a. s.

Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: od roku 1936 do roku 1938, od roku 2008 do 2012, od roku 2014
Názvy klubu: 1908 – BK Mladá Boleslav, 1927 – Mladoboleslavský SK, 1939 – BK Mladá Boleslav, 1948 – Sokol BK Mladá Boleslav, 1966 – Auto Škoda Mladá Boleslav, 2000 – HC Mladá Boleslav, 2004 – BK Mladá Boleslav

2019/2020 0 – 0 – 0 – 0 – 1 1:4 1:4
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.)