HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 1973 1987 1989 2005 2010 2012
29.08.2018
Jan Hrabal

Vojtěch Budík: Takhle musíme makat i v sezoně!

PODĚBRADY — Dvěma brankami pomohl ofenzivní obránce Vojtěch Budík Dynamu k výhře 3:1 nad pražskou Spartou. Odchovanec pardubického hokeje se zabydluje v prvním týmu a ukazuje, že by mohl být jeho oporou i v 69. sezoně v nejvyšší soutěži v řadě. Navíc byl ještě před jejím startem povolán i do reprezentace!

Topstory video.

„Přijeli se do Poděbrad podívat i naši fanoušci, za to jim patří dík. Povedlo se nám porazit Spartu, vždy to je neskutečný pocit. Vyhráli jsme podruhé v řadě, musíme takhle pokračovat dál. Přišlo mi, že jsme byli sehranější a týmovější. Je třeba takhle makat v sezoně!“ řekl po skončení povedeného utkání dvacetiletý zadák.

Vojtěch Budík se prosadil dvakrát… „Když vstřelím branku, je to pro mě speciální, navíc jsem obránce... Při první trefě mi výborně do jízdy nahrál Tomáš Vondráček, vystřelil jsem pod lapačku, při druhé mi skvěle nahrál Tomáš Svoboda na střelu z první. Jsem za to rád, je jedno, kdo střílí branky, hlavní je, ať vyhráváme,“ prohlásil.

„Snažím se pomáhat týmu, zvykám si na staronové prostředí, je tu větší hřiště, česká soutěž mi přijde rychlejší a asi i silovější oproti kanadské juniorce. Zvykám si, abych mohl hrát svou hru. Za šance v přesilovkách i v oslabeních jsem rád, budu se nadále snažit nezklamal,“ pokračoval střelec dvou pardubických branek.

Hbitý obránce sice neodehrál ještě ani zápas v české nejvyšší soutěži, i tak si vysloužil povolání od Miloše Říhy na nedávný reprezentační sraz do Přerova. „Bylo mým cílem v sezoně dostat pozvánku, nečekal jsem to takhle brzo ještě před jejím startem. Snažil jsem se sraz si užít a ukázat trenérům, co umím. Doufám, že dostanu pozvánku dál,“ pokračoval pro klubový YouTube kanál.