VIDEO: Starší dorost Dynama vyhlíží čtvrtfinále s Třincem. Naše síla je v útoku, říká trenér Michal Mikeska

06.03.2017 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Vítěz základní části NOEN extraligy staršího dorostu – mladíci z Pardubic – čeká další série vyřazovacích bojů. Z osmifinále postoupili přes Kladno 3:1 na zápasy a nyní se těší na Třinec. Čtvrtfinále se hraje na dvě vítězná utkání, to první je na programu v úterý 7. března 2017 od 18.30 hodin ve velké hale Tipsport areny.

ONLINE VSTUPENKY

„Série s Kladnem byla pro nás hlavně psychicky náročná. Šli jsme do ní z prvního místa, byli jsme obrovsky motivováni, možná jsme i lehce soupeře podcenili. Toto se nám v prvním utkání vymstilo, další tři jsme už zvládli dle našich představ. Na náš vkus tam bylo moc záludností a tvrdé hry za hranicí pravidel. Osmifinále nebylo hezky hokejové,“ ohlédl se za čtyřmi zápasy s Rytíři Kladno hlavní trenér starších dorostenců Dynama Michal Mikeska.

Pardubice prohrály první zápas vysoko 2:8, v domácí odvetě poté vyhráli 5:2, v Kladně 6:5 v prodloužení a postupový bod získaly po výhře 2:1 ve čtvrtém střetnutí. „V základní části jsme dostávali málo branek, v tomto nás první série nepotěšila, dostalo jsme mnoho gólů. Věřím, že se v defenzívě zlepšíme a budeme dostávat jeden, nejvýše dva za zápas,“ poznamenal čtyřicetiletý kouč a k sérii se Středočechy doplnil: „Říkal jsem, že budu rád, když postoupíme 3:1 na zápas, věřil jsem, že nás Kladno je v jednom utkání porazí. Po čtyřech zápasech jsme měli dostatek času na regeneraci.“

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Starší dorostenci jsou jedinou mládežnickou kategorií Dynama, která postoupila do play off. Junioři skončili těsně pod osmou pozicí. „Stáhli jsme od nich dva obránce ročníku 1999 – Jakuba Merta a Ondřeje Trejbala, můžeme s nimi počítat. Ondřej ale v úterý odcestuje do Zlína, zahraje si za A tým. Tuto zprávu vítáme, s radostí ho uvolníme, obejdeme se bez něj. Tým to musí zvládnout!“ konstatoval trenér starších dorostenců.

„Oceláři hrají velmi dobře, jsou velice technicky zdatní, jak to je o Třinci i v A týmu známé. Očekávám pěknou hokejovou sérii. Doufám, že nepustíme soupeře na více než jednu branku. Máme sílu v útoku na to, abychom se prosadili víckrát,“ doplnil směrem k blížící se sérii.

Rozpis čtvrtfinále NOEN extraligy staršího dorostu

1. utkání, úterý 7. března 2017 od 18.30 hodin:
HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec

2. utkání, čtvrtek 9. března 2017 od 18.00 hodin:
HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice

Případné 3. utkání, sobota 11. března 2017 od 14.00 hodin:
HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec

Související články
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři