15.11.2019

V neděli na Vítkovice! Dokáže Dynamo přerušit nelichotivou bilanci?

Pardubice - Po těsné prohře na domácím ledě s Hanáky změří pardubičtí hokejisté síly s Vítkovicemi. Utkání 19. kola na ledě Ridery začíná již v 16:00. Podaří se Dynamu po ztrátě s Olomoucí získat důležité body?

19. kolo: HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice - sleduj ONLINE
  • Dynamo proti Vítkovicím prohrálo posledních pět vzájemných utkání, poslední výhru vybojovali pardubičtí v lednu minulého roku, tehdy se jednou brankou podílel na výhře navrátilec Matěj Beran.
  • Vítkovice mají na kontě společně s Litvínovem nejméně vítězství v základní hrací době (4).
  • Pardubičtí si budou muset dát pozor na lotyšského forvarda Robertse Bukartse, který se v tabulce produktivity nachází na pátém místě (8+11), nejproduktivnější hráč Pardubic Radoslav Tybor je na příčce čtyřiadvacáté (8+5).
Neděle 17. listopadu 2019 od 16.00 hodin, Ostravar aréna, Ostrava

Pardubice v pátek po reprezentační pauze čekala Olomouc. Zápas o důležité body nakonec dospěl do prodloužení, které lépe zvládli olomoučtí, když o dvou bodech rozhodl hned po devatenácti vteřinách útočník Pavel Musil.

„Dneska to nebylo povedené utkání ze začátku ani z jedné strany. Nedokázali jsme přenést to, co jsme trénovali, a teď myslím hlavně nasazení. Nedařilo se nám rozjet ten zápasový rytmus.“ řekl po zápase hlavní trenér Raděk Bělohlav.

Na druhou stranu i když se nedaří, tak i takovéto zápasy se dají urvat, teď myslím, když dáte dvě minuty před koncem gól, mělo by vás to trošku nakopnout, přát štěstí a vybojovat si i ten druhý bod, což se nám nepodařilo. Nepovedené utkání, bereme jen bod, je to pro nás málo.“ dodal vedoucí pardubické střídačky.

„Z naší strany to nebyl dobrý výkon. Málo jsme bruslili, nebyli jsme důrazní a moc jsme se netlačili do brány. Věděli jsme, že Olomouc bude dobře bránit, do šancí jsme se moc nedostávali. Mrzí nás to, ale musíme se z toho poučit a v neděli do zápasu vstoupit úplně jinak.“ vyjádřil se po prohře zklamaný Radoslav Tybor.

Naopak hostům se povedlo v posledním kole o body obrat favorizovanou Kometu Brno, hokejisté Vítkovic zvládli především třetí třetinu, vstřelili tři branky, čímž vyrovnali na 3:3. Zápas tedy rovněž pokračoval prodloužením, ve kterém se ovšem nerozhodlo. Samostatné nájezdy pak zvládali lépe právě hráči Ridery, jediným úspěšným střelcem byl Roberts Bukarts.

„Byl to opět zápas jako den a noc, naštěstí tentokrát s dobrým koncem pro nás. Říkáme si neustále, že je potřeba se vyvarovat výpadků, bohužel nedaří se nám to až tak realizovat. Tyhle body, na úkor Komety, jsou pro nás hrozně cenné.“ zhodnotil výhru nad Brnem trenér Vítkovic Jakub Petr.

Vítkovičtí sice zvládali obrat proti Kometě, ale do začátku těžkého souboje vstoupili s jinou sestavou, než v jaké zápas dohrávali. „Úpravou sestavy jsme reagovali na vývoj zápasu. Jestli tohle stejné složení nasadíme proti Pardubicím? Uvidíme. Každopádně je před námi další těžký zápas, v domácím prostředí. Naší jednoznačnou snahou je, odrazit se od třetí třetiny a závěru zápasu s Kometou, a to s cílem navázat na bodový zisk z pátku.“ uvedl kouč Ridery.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Kacetl – Holland, Eklund, Ivan, J. Kolář (C), J. Zdráhal, Mikuš (A) – Kind, Kousal, Tybor – Hovorka, Mandát (A), Harju – Látal, Knotek, Blümel – Beran, Pochobradský, Matýs.
HC Vítkovice Ridera M. Svoboda – Krenželok, Gregorc, Kvasnička, Šidlík, Trška, Výtisk (C), Bodák – Bukarts, Roman (A), Schleiss - Lakatoš, Stránský, Zdráhal (A) - Dej, Baláž, Mallet - Razgals, Werbik, Guman.

Představení soupeře

HC Vítkovice Steel

HC Vítkovice Ridera

Oficiální název klubu: HC VÍTKOVICE RIDERA a. s.
Adresa: Ostravar aréna, Ruská 3077/135, 700 30 Ostrava–Zábřeh

E-mail: hockey@hc-vitkovice.cz
Telefon, fax: 596 707 223, 596 783 222

Rok založení klubu: 1928
Klubové barvy: modrá a bílá
Kapacita stadionu: 9833 míst
Mistr ligy: dvakrát (1951/1952, 1980/1981)
V nejvyšší soutěži: v sezoně 1936/1937, od roku 1940 do roku 1943, od roku 1952 do roku 1960, od roku 1961 do roku 1965, v sezoně 1966/1967, od roku 1973 do roku 1985, v sezoně 1986/1987, od roku 1988
Názvy klubu: 1928 – SK Moravská Ostrava, 1929 – SSK Vítkovice, 1936 – ČSK (Český sportovní klub), 1945 – SK Vítkovické železárny, 1948 – Sokol Vítkovické železárny, 1952 – Baník Vítkovice, 1957 – VŽKG Ostrava, 1976 – TJ Vítkovice, 1993 – Vítkovice, 2005 – HC Vítkovice Steel, 2016 – HC Vítkovice Ridera

2019/2020 0 – 0 – 0 – 0 – 1 2:3 2:3
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).