22.10.2015
Adam Janeček, Jan Hrabal

Univerzita Hradec Králové obhájila vítězství v derby

HRADEC KRÁLOVÉ — Velmi kvalitní hokejovou podívanou zhlédlo přes dva tisíce diváků v Hradci Králové na druhém ročníku Univerzitního derby. I když Univerzita Pardubice častěji vedla, tak vítězství obhájila Univerzita Hradec Králové, za kterou se trefil také trenér mládeže Dynama Michal Křečan. V dresu hostujícího týmu se gólově prosadili Jaroslav Moučka a Patrik Moučka, který hrával v pardubické mládeži a nyní ji trénuje.

Do utkání vstoupily mnohem lépe Pardubice, které už v čase 2:11 poslal do vedení po sólovém úniku hradecký odchovanec Martin Srpek – 0:1. Domácí se poté mohli chopit šance v prvních dvou přesilových hrách, ale svěřenci Martina Hostáka a Petra Picky je nevyužili. Univerzita Pardubice byla i v nich aktivnější než její protivník, a dokázala kotouč udržet mimo své pásmo.

Moment Univerzity Hradec Králové nastal až ve 14. minutě, kdy Patrik Stehno tečoval ránu Petra Chaloupky od modré čáry – 1:1. Obě mužstva mohla zvýšit svůj náskok i v následujících početních výhodách. To se sice nepovedlo, i přesto však stav po první periodě nezůstal nerozhodný. Dvacet tři sekund před jejím koncem prostřelil vše, co mu stálo v cestě Petr Chaloupka – 2:1.

Velmi rychlý start zopakovali Pardubičtí i v druhé části. Jaroslav Moučka přejel téměř celé hřiště bez jakékoliv pomoci a přesnou střelou vyzrál na Rudolfa Bernarta – 2:2.

Hosté mohli navýšit skóre i o několik minut později, když se sám řítil na hradeckého gólmana Tomáš Šťastný. Ten však pouze přestřelil bránu. Příležitost se naskytla i Univerzitě Hradec Králové v přečíslení dva na jednoho, skóre se však neměnilo.

Gól přišel až ve 31. minutě, když si krásným způsobem sjel k modré Patrik Moučka a svoji střelou rozvlnil domácí síť – 2:3. Hradec však nezůstal pozadu a snažil se se svým soupeřem držet krok. To se mu zúročilo o dvě minuty později, když dostal nabito do pravého kruhu Michal Křečan a golfovou střelou vyrovnal stav utkání – 3:3. Hosté ale ani na chvíli nezaháleli. Ve 36. minutě se průnikem a střelou mezi betony prosadil Martin Petružálek – 3:4.

Na rozdíl od ostatních dvacetiminutovek jsme se tentokrát rychlého úvodního gólu nedočkali. K vidění byl ale tvrdý hit v podání Jana Bergera na pardubického Jiřího Tvrdíka, jehož obočí „ozdobila“ krev. Hradecký útočník vyfasoval čtyři minuty trestu, které ale hosté nakonec nevyužili. Pardubice si poté vytvořily zajímavé šance, v nichž měl nejblíže ke gólu autor první branky Martin Srpek.

Hradec Králové se nechal vylučovat, přesto se ale kýženého gólu dočkal, a to v podání Šimona Macháně, který si vybruslil před pardubickou branku a střelou pod vyrážečku vyrovnal stav zápasu – 4:4.

Atmosféra v hale by se dala krájet, diváci křičeli, jásali a podporovali svůj tým z plných sil. Navíc se po remíze po šedesáti minutách dočkali prodloužení. Krátce před jeho polovinou nabruslil Lukáš Bureš do útočného pásma, předložil puk Michalu Procházkovi, který z první rozradostnil domácí publikum – Univerzita Hradec Králové obhájila loňské vítězství

2. Univerzitní derby, čtvrtek 22. října 2015 od 17.30 hodin, Fortuna aréna, Hradec Králové:
UNIVERZITA HRADEC KRÁLOVÉ – UNIVERZITA PARDUBICE 5:4 v prodloužení (2:1, 1:3, 1:0 – 1:0).
Branky a nahrávky: 13:00 Stehno (Chaloupka, Valášek), 19:37 Chaloupka (Procházka), 32:34 Křečan (Pánek), 54:22 Macháň (Procházka), 62:14 Procházka (L. Bureš) – 2:11 Srpek (Bažant), 22:20 J. Moučka, 30:17 P. Moučka (Zdráhal), 35:05 Petružálek (Panna). Rozhodčí: Veselý – Antalík, Řezníček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 2194. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.
Univerzita Hradec Králové: Bernart – Chaloupka, Piegl, Budínský, Pecen, Pánek – Berger, Valášek, Stehno, Procházka, Bartoň, Lukáš Bureš, Michal Bureš, Hlavatý, Janoušek, Křečan, Macháň, Plíhal, Bohdanecký. Trenéři: Martin Hosták a Petr Picka.
Univerzita Pardubice: Čáp – Zdráhal, Bažant, Škvor, Lenoch, Tvrdík, Zajíček, Petružálek – Hemský, Kastner, Karásek, Šťastný, Panna, Srpek, Patrik Moučka, Zelinger, Šimončič, Jaroslav Moučka. Trenéři: David Pospíšil, Filip Petr a Jakub Bažant