15.08.2020

Turnaj O pohár primátora ovládlo pardubické Dynamo!

Pardubická enteria arena hostila o víkendu 15. a 16. srpna ve své hlavní hale zajímavou juniorskou akci. V rámci Turnaje O Pohár primátora se v celkem deseti zápasech představila pětice mužstev z celé republiky. Celý turnaj nakonec ovládlo pardubické Dynamo, které ztratilo jen tři z dvanácti bodů.

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Štetka (Paleček, Zeman), 22. Rohlík (Jelínek, Zeman), 27. Kaštánek (Jelínek, Zeman), 29. P. Kubíček (Trejbal), 34. Rohlík (Costa, Kaštánek), 40. Štetka – 23. Nezbeda.

Úvodní vystoupení v pardubické enteria areně za zavřenými dveřmi nabídlo zajímavou podívanou. Týmy Pardubic a Liberce se navzájem nešetřily, po hokejové stránce se ale výrazně lépe vedlo Dynamu. V síti libereckých gólmanů nakonec skončilo celkem šest branek, tři z nich vstřelil domácí celek při přesilových hrách. Brankář Borovička naopak kapituloval pouze jednou, Pardubice si tak do tabulky celého turnaje připsaly úvodní tříbodový zisk za hladkou výhru 6:1.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Tomajko, 22. Kočí, 41. Ministr.

První vystoupení na pardubickém ledě se povedlo také hokejistům Olomouce, kteří vynulovali v prvním zápase Chomutov. Olomoučtí hokejisté byli od začátku na ledě výraznější a své trefy rozložili rovnoměrně do všech tří třetin. Gólman Vojtěch Mokrý si navíc připsal vychytané čisté konto.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Vomáčka (Duschla), 32. Putz (Zajíček) – 23. Kuracina.

Druhý zápas se Bílým Tygrům z Liberce povedl daleko lépe. I přes to, že ráno již odehráli jedno utkání, tak ve velmi těžkém a silovém souboji dokázali zdolat Spartu, pro kterou to byl první zápas tohoto turnaje.

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 2:3sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Ludvík, 10. Pöschl – 18. Pavlík (Odehnal), 38. Herčík (Kaštánek), roz. nájezd Pavlík.

Pardubice v první třetině inkasovaly od Chomutova rovnou dva góly. Do konce základní hrací doby se jim ale povedlo výsledek dohnat a šlo se tak do nájezdů, kde byli lepší právě junioři z Pardubic.

HC Sparta Praha - HC Olomouc 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Kubánek (Mácha), 13. Hauser, 22. Hauser (Kulhánek) – 4. Groch (Hlaváč), 22. Krupa (Tomajko).

Olomouc začala aktivně a ujala se vedení. Jenže Sparťané ještě v první třetině po dvou hrubých chybách obrany Olomouce otočili. Ve druhé třetině Sparta odskočila na rozdíl dvou branek, což jí ale vydrželo pouze třináct vteřin. Jenže ve třetí třetině už branka nepadla a Sparta si tak odnesla cenné vítězství.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Šilar (Petrášek), 7. Klapka (Šilar), 21. Švec (Hudek).

Oba dva celky začaly utkání velice aktivně, ale prosadit se povedlo pouze Chomutovu. Ten tak do druhé třetiny šel s náskokem dvou branek. Ve druhé třetině byl aktivnější Chomutov a dokázal se prosadit potřetí. Ve třetí třetině gól již nepadl a tak si Chomutov došel pro výhru 3:0

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky:1. Nezbeda (Strnád), 9. Putz (Nezbeda), 21. Nezbeda (Jousa), 34. Kollert.

Liberec začal utkání aktivněji a již po necelé půl minutě se ujal vedení. Druhý gól Liberec dokázal přidal ještě v první části. Druhá třetina byla vyrovnanější, avšak gól padl pouze do olomoucké branky. Třetí třetina byla také vyrovnaná, ale gólovou smůlu nedokázala Olomouc prolomit a tak Liberec odešel vítězně 4:0.

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Zeman, 33. Costa, 34. Antoníček.

Hokejisté Dynama Pardubice dokázali vyhrát i třetí zápas na domácím turnaji, tentokrát i s čistým kontem brankáře Borovičky. Na druhé straně následně stačily branky Zemana, Costy a Antoníčka, z čehož nakonec vzniklo druhé tříbodové vítězství Pardubic a jistota výhry v celém turnaji!

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Döring (Klapka, Švec)

Chomutovským hokejistům se dnešní den dařilo. Po skalpu Sparty si vyšlápli i na Liberec a vyhráli 1:0. O jedinou branku v duelu se postaral Döring, který si mohl připsat také zásah do prázdné brány, jenže minul. Skvěle zachytal gólman Němeček, jenž se blýskl čistým kontem.

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 6:5 sn. (2:1, 1:2, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Rosecký, 10. Rusina, 18. Kučera, 38. Rutar, 45. Kučera (Ministr), rozh. náj. Šťedrý – 3. Šír, 27. Rohlík (Šír), 30. Šír (Hrádek), 35. Pavlík, 42. Kaplan

Poslední zápas domácího turnaje Pardubice prohrály, přesto se ale radují z vítězství v turnaji. V přestřelce těsně nestačily na Olomouc, v utkání zářil zejména Radek Šír, který si připsal tři kanadské body. Dynamo se právě jeho zásluhou dostalo do vedení již ve třetí minutě, následně ale tým z Hané třemi trefami skóre otočil. Desetigólová přestřelka nakonec došla až do nájezdů, ve kterých se více dařilo soupeři z Olomouce.