29.01.2007
(HoH)

Třinec chce potrestat Aleše Píšu za „brutální faul“

Klub HC Oceláři Třinec žádá vedení O2 extraligy ledního hokeje potrestání pardubického obránce Aleše Píši za střet s Tomášem Pácalem v nedělním utkání 46. kola hokejové extraligy v Pardubicích. Po něm byl pardubický obránce vyloučen finským rozhodčím Jari Levonenem na pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Tomáš Pácal utrpěl otřes mozku a byl odvezen do Krajské nemocnice Pardubice. „Nesouhlasíme s tím, že to byl faul. Aleš Píša běžně dohrál souboj za brankou, ruce měl dole,“ reaguje na tuto zprávu generální manažer HC Moeller Pardubice Zbyněk Kusý.

Co se vlastně přihodilo? Ve 43. minutě včerejšího utkání došlo k souboji za brankou Martina Vojtka. Aleš Píša se srazil s Tomášem Pácalem. Ten se praštil o mantinel, odlétla mu přilba a upadl na zem. Pak se chvíli nehrálo, Tomáš Pácal, bývalý obránce Pardubic, utrpěl otřes mozku.

„Tomáš Pácal ztratil kontrolu nad pukem, sám přiznal, že byl překvapen. Aleš Píša neměl při srážce ruce nahoře, běžně dohrál souboj,“ prohlašuje Zbyněk Kusý.

Podle něj nemá tato stížnost smysl. „Video prokazuje, že Aleš Píša nefauloval, totéž dokládá i fotografie přímo ze střetu na našich webových stránkách,“ doplňuje generální manažer HC Moeller.

Miloš Říha: Analyzovali jsme to na videu, o faul nešlo

Stejný názor na tuto situaci má i trenér Miloš Říha, který se domnívá, že se jednalo o čistý střet. „Rozhodčí se spíše lekl, že Tomáš narazil hlavou do plexiskla. Analyzovali jsme to na videu hned po zápase, pak i ráno. Kluci se bavili i s Tomášem, on to od Aleše vůbec nečekal. Sjeli se na brankové čáře a dojeli spolu k plexisklu a Aleš ho tam dohrál. Tomáš hlavou narazil o plexisklo a sám si přivodil otřes mozku. Vypadalo to pak strašidelně, ale bylo to čisté,“ popisuje tento moment pardubický kouč.

Jedno je jasné: Aleš Píša, protože dostal druhý větší trest v sezoně, si zítra v Karlových Varech nezahraje. „Aleš hrál špatně, nesplňoval nedávno to, co jsme od něj čekali. V posledních zápasech jsme si s ním promluvili, že musí hrát tvrdě, že to je jeho hra. A zlepšil se. On není zákeřný hráč. Potřebuje hrát do těla, bez toho to není Aleš Píša. Seděli jsme s ním po včerejším zápase, vysvětlili jsme mu, ať si z toho nic nedělá, že to se stane. I on si s Tomášem psal. Nemá cenu to rozebírat, že Aleš je nějaký surový hráč,“ pokračuje Miloš Říha.