Střelec Peter Quenneville míří do Dynama 

Střelec Peter Quenneville míří do Dynama

07.07.2017 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Hokejový klub Dynamo Pardubice pokračuje v budování kádru pro novou sezonu, jeho další novou tváří je útočník Peter Quenneville, jenž byl v minulé sezoně nejlepším střelcem dánské ligy.

ONLINE VSTUPENKY

„Po širší debatě se sportovním manažerem a trenéry jsme se rozhodli přivést do našeho klubu dalšího zahraničního hráče, tím je Peter Quenneville. Získali jsme na něj kladné reference a dospěli jsme k závěru, že by nám mohl pomoci zejména v koncovce,“ řekl generální manažer Dynama Pardubice Dušan Salfický.

Třiadvacetileté pravé křídlo, které má zkušenosti i v roli středního útočníka, přichází z Aalborgu, kde byl vloni nejproduktivnějším hráčem. „Hovoří za něj statistiky, je výborným střelcem. Kde působil, tak se prosazoval a měl dvacet i třicet gólů za sezonu. Je dynamickým bruslivým hráčem, který má čich na góly a věříme, že toto potvrdí i v našem dresu,“ nechal se slyšet šéf pardubického klubu.

„V minulé sezoně působil v Dánsku, byl nejlepším střelcem tamní ligy, má zkušenosti s evropským hokejem, a tak jsme s ním rovnou uzavřeli smlouvu. Nyní je na kempu v zámoří s hráči z NHL, který měl již domluvený dlouho dopředu. Jsme domluveni, že přiletí 18. července 2017,“ doplnil Dušan Salfický.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Na spolupráci s ním se těší i sportovní manažer Pavel Marek: „Peter je mladým hráčem se stoupající výkonností v každé sezoně, což se dá předpokládat i u nás. Podle informací a materiálů, které jsme o něm získali, má vrozený střelecký instinkt. Prošel zámořskými soutěžemi, prosadil se v těžké Western Hockey League, v devatenácti letech byl v západním výběru kanadské reprezentace, to také leccos znamená. V minulé sezoně vstřelil v Dánsku třicet branek, to je těžké v kterékoliv soutěži. Má veliké ambice, chce se rozvíjet a prosadit se, nyní je na kempu hráčů NHL, kde zdokonaluje své dovednosti.“

Sám hráč vyhlíží angažmá v Dynamu a těší se na novou sezonu v české Tipsport extralize. „Jsem velmi potěšen zájmem Pardubic o mé služby. Chci svými schopnostmi pomoci celé organizaci k cestě vzhůru a k úspěchům,“ vzkázal ze zámoří po podpisu kontraktu a doplnil: „Vyhlížím angažmá v Dynamu jako další důležitý krok ve své kariéře a velikou šanci se prosadit v kvalitní evropské soutěži. Rád bych zde navázal na své výkony z minulé sezony.“

Peter Quenneville

  • Post: útočník
  • Datum narození: 9. března 1994
  • Výška: 181 cm
  • Hmotnost: 87 kg
  • Držení hole: pravé

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři