24.01.2010

Staří známí se střetnou po dvousté! Vstřelí Pardubice osmistý gól?

PARDUBICE — Dva nejstarší nepřetržití účastníci české nejvyšší hokejové soutěže dnes od 17.30 hodin změří své síly. Hokejisté HC Eaton Pardubice zajíždějí na led Litvínova, se kterým odehrají jubilejní dvoustý vzájemný extraligový zápas.

Hokejisté Pardubic sehráli více zápasů jen s pražskou Spartou – těch bylo již 219. S Litvínovem tak Eaton uzavře druhou stovku vzájemných utkání. Pardubice by rády na severu Čech bodovaly, aby posílily své umístění v elitní čtyřce.

Východočeši v posledním duelu dokázali doma porazit Liberec 5:1. Díky zaváhání Zlína, který doma prohrál právě s Litvínovem, se vrátili na druhé místo extraligové tabulky.

„Máme nějaké šrámy z posledních utkání. Něco má Honza Starý a Aleš Píša, ale snad budou oba v pořádku,“ nechal se slyšet asistent trenéra HC Eaton Pardubice Jan Votruba.

Pardubice nastoupí na ledě aktuálně devátého týmu tabulky. Neexistuje slabší zápas. Všichni hrají o všechno. Jsou tam souboje o první, čtvrté, šesté a desáté místo a všechno je děsně seskládané těsně k sobě. Všichni mají o co hrát, to nepamatuji. A takhle to bude až do posledního kola,“ dodal pardubický kouč.

Výhra na Zimním stadionu Luďka Čajky vrátila Litvínov do elitní desítky. „Zlín měl v poslední době výborné výsledky a měli jsme před ním značný respekt. Kluci předvedli velmi zodpovědný výkon, hráli velmi dobře v defenzivě. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé jsme dali vedoucí gól a ve třetí třetině kolem osmé minuty se lámal chleba. Zlín nás uzavřel v obranném pásmu, ale odolali jsme. Velká pochvala patří brankáři Hüblovi,“ komentoval výhru svého celku litvínovský trenér Jiří Kučera.

Sestavy z minulého utkání

Hübl – Pilař, Kroupa, Švarný, Skuhrovec, Punčochář, Gureň, Kubát, od 20:00 navíc Stříteský – Janský, Reichel, Lukeš – Kubinčák, Hübl, Jenáček – Majdan, Gerhát, Trávníček – Heinisch, Bojer, Kafan.
Hašek – Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, MacKenzie – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – P. Sýkora, Cetkovský, Pivko – Zohorna, Kousal, Semorád.

Představení soupeře

HC Bnzina LitvínovOficiální název klubu: HC Benzina Litvínov a. s.
Adresa: S. K. Neumanna 1598, Litvínov, 436 01

E-mail: info@hcltv.cz
Telefon, fax: 476 767 211, 476 767 243

Rok založení klubu: 1945
Klubové barvy: žlutá a černá
Kapacita stadionu: 7000 míst (z toho 2000 k sezení)
Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: od roku 1959
Názvy klubu: 1945 – SK Stalinovy závody Horní Litvínov, 1949 – Sokol Stalinovy závody, 1953 – Jiskra Stalinovy závody, 1962 – CHZ Litvínov, 1990 – HC CHZ Litvínov, 1991 – HC Chemopetrol Litvínov, 2007 – HC Litvínov, 2009 – HC Benzina Litvínov

Předseda představenstva: Mgr. René Keller
Generální manažer: Mgr. Václav Hořejší

Trenér: Jiří Kučera
Asistent trenéra: Jiří Šlégr