HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 1973 1987 1989 2005 2010 2012
14.10.2011
Daniel Ježek

Srazily nás třinecké přesilovky, litoval porážky Vladimír Sičák

TŘINEC — Po týdenní pauze se hráči HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vydali na led aktuálního mistra z Třince. Východočeši nezachytili nástup do zápasu, brzy prohrávali o dvě branky, a přestože se snažili vyrovnat, tak ze Slezska odjeli s prázdnou. „Pokažený začátek rozhodl celý zápas,“ litoval ztracených bodů obránce Vladimír Sičák.

Třinecké údery v přesilovkách
Čas Událost
6:22 Vyloučen je Vladimír Sičák za držení protihráče.
6:37 Josef Hrabal je nejdůraznější v předbrankovém prostoru a doráží střelu Maroszovu střelu – 1:0.
9:32 Vyloučen je Vladimír Sičák za držení protihráče.
6:22 Martin Adamský prokazuje svou sílu a nakonec doráží puk po Lojkově střele od modré – 2:0.

Hráči Pardubic se po týdenní pauze vrátili do ostrého zápasu. „My jsme celý týden poctivě trénovali. Tréninky byly dobré, tvrdé. Bohužel jsme v úvodu nedokázali splnit to, co nám trenér říkal. Pak už jsme jen dotahovali. Do zápasu jsme vstoupili v pomalém tempu, dolů nás pak srazily rychlé oslabení. To rozhodlo celý zápas,“ hodnotil pardubický obránce prohru 2:3.

Pardubické v úvodu zápasu zpomalovaly prohřešky proti pravidlům. Právě dva Sičákovy fauly znamenaly první dvě branky Třince. „Já jsem se snažil hrát hráče do těla. Dvakrát jsem ho trochu přidržel, rozhodčí mě za to poslali na trestnou lavici. Ono to je těžké, když proti vám jede útočník rozjetý přes celké hřiště a vy ho musíte zastavit, aby se nedostal do zakončení,“ popisoval bek Sičák své prohřešky proti pravidlům.

„Nejhorší ale je moje pověrčivost. V zápasech pak pokaždé, když jsem vyloučený, tak dostaneme branku. Na trestnou ale moc často nechodím, dneska to bylo moje druhé a třetí vyloučení. Bohužel domácí dokázali využít obě přesilovky,“ pokračoval Vladimír Sičák.

Oceláři obě branky vsítili po velkém důrazu před brankovištěm, kdy se jim podařilo dorazit Martinem Růžičkou vyražené střely. „Bohužel se nám nepodařilo uhlídat třinecké útočníky. Domácí to dobře hráli do brány, svým tlakem pak dvakrát skórovali. Třetí branku pak třinečtí přidali po naší chybě při střídání. Oni nás přečíslili a my je pak nedokázali dobruslit,“ litoval odchovanec jindřichohradeckého hokeje.

Pardubičtí ještě v průběhu druhé třetiny dostali obrovskou šanci ke korekci stavu. Třinečtí se totiž svými fauly v rozmezí dvanácti vteřin dostali do dvojnásobného oslabení trvajícího sto osm sekund. Svěřenci trenéra Pavla Hynka ale nedokázali tuto příležitost přetavit v kontaktní branku.

„Tam se lámal celý zápas. Vůbec jsme nestříleli, když už se něco povedlo, tak to letělo vedle. Celou situaci jsme sehráli velmi špatně, ne jako všechny ostatní přesilovky, co jsme do teď hráli,“ komentoval obránce Pardubic nevyužitou přesilovku.

Východočeši dlouho drželi naději na body díky dvěma brankám z druhé a třetí třetiny. Nejprve se trefil Jan Starý, na 3:2 pak z nulového úhlu korigoval Tomáš Zohorna. „Ty góly byly takové trochu náhodné. Jeden jsme navíc vsítili v oslabení. Kdyby se nám povedlo dát jednu normální branku, tak by zápas šel do prodloužení a my bychom měli alespoň bod,“ prohlásil Vladimír Sičák.

Pardubické také dlouho ve hře držel brankář Martin Růžička, který svými spolehlivými zákroky držel hosty nad vodou. „Martin nás dneska hodně podržel. Bylo tam několik situací, kdy chytil jistou branku. Díky němu jsme dlouho doufali v zisk bodů. Třinečtí byli bohužel o jednu branku šťastnější a získali tak tři body,“ uzavřel pardubický obránce.