04.12.2021
Redakce

Robert Říčka: Byl to jeden z nejlepších výkonů v sezoně

Dynamo si podruhé v sezóně vyšláplo na suverénního lídra extraligy z Třince. K výhře 6:3 pomohl důležitým gólem také nejlepší extraligový střelec Robert Říčka, pro kterého šlo po třízápasovém střeleckém půstu už o sedmnáctou branku v sezoně. „Byl to super zápas. Hráli jsme tvrdě, dobře do obrany a pomohli jsme si přesilovkami. Už v první třetině jsem viděl, že to má náboj,“ komentoval cennou výhru Říčka.

Po třech porážkách v řadě se Dynamo vrátilo na vítěznou vlnu a na výhru 4:1 z Olomouce navázalo přesvědčivým výkonem proti lídrovi tabulky z Třince. Oceláři odjeli z Pardubic se šestigólovým přídělem a Dynamo si tak upevnilo pozici mezi čtyřmi nejlepšími týmy tabulky. „Myslím si, že to byl jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Třinec má skvělé mužstvo, mají obrovský náskok. Jsme rádi, že jsme se jim dneska vyrovnali a že jsme vyhráli,“ byl po utkání spokojený Robert Říčka.

V divácky atraktivním zápase, kterému nechyběly emoce, branky, sporné situace ani skvělé individuální výkony, bylo Dynamo aktivnější po celých šedesát minut. Zároveň předvedli svěřenci Richarda Krále skvělou produktivitu, když na šest branek potřebovali pouhých 23 střel na branku. „Je to možná až překvapivé. Naše výkony nebyly v poslední době dobré, až v Olomouci jsme vyhráli tak, že jsme to dohráli v klidu. Dneska jsme na to navázali, byl to super zápas. Hráli jsme tvrdě, dobře do obrany a pomohli jsme si přesilovkami,“ popsal Říčka.

Říčku potěšilo také to, že si Dynamo připsalo druhou výhru v řadě o tři branky, což se před utkáním v Olomouci povedlo naposledy 13.10. při domácí výhře 6:0 nad Vítkovicemi. „Předtím jsme několikrát nezvládli závěr zápasu, takže jsme rádi, že teď to bylo takové klidnější a měli jsme náskok více gólů. Hráli jsme dobře, už v první třetině jsem viděl, že to má náboj, na střídačce to žilo. Věděl jsem, že to urveme.“

Právě Říčka vstřelil v utkání třetí pardubickou branku. Tři minuty před koncem druhé třetiny vrátil domácím dvougólové vedení. Prosadil se po třech utkáních, ve kterých vyšel gólově naprázdno. „Nějak jsem to neřešil. Spíš mě štvaly ty zápasy, že jsme nehráli dobře. Dnes to byl šťastný gól. Byl už konec třetiny, takže led nebyl dobrý a Adam Musil stál výborně, takže gólman neviděl a zapadlo to tam," řekl rodák z Havířova. Další branky v utkání přidali dvougóloví Adam Musil a Anthony Camara, na konečných 6:3 poté uzavřel v závěru zápasu David Cienciala.

Nejvíce se však blýskl Jan Košťálek, který si v utkání připsal hned pět asistencí, čímž vyrovnal dosavadní extraligový rekord v počtu asistencí obránce v jednom zápase. „Dneska explodoval. Má výbornou střelu, zatím se ale v sezoně nedostává do zakončení tak, jak byl zvyklý, všichni ho ale znají a vědí, že ránu má parádní. Tentokrát to byly dorážky nebo nahrávky. On to umí rozhodit do strany a dneska ho to odměnilo,“ pochválil Říčka svého spoluhráče.