27.09.2009

Přiletí Kometa. A s ní i kopa fanoušků!

PARDUBICE — Zajímavý zápas čeká dnes na hokejisty HC Eaton Pardubice. Ti od 17.00 hodin přivítají extraligového nováčku – tým HC Kometa Brno. Spolu s ním se na východ Čech chystají i velké zástupy příznivců Komety, a tak se dá očekávat bitva nejen mezi mantinely, ale i hlasivková v hledišti.

Poslední zápas Pardubicím krutě nevyšel. Eaton prohrál na ledě Kladna vysoko 0:6. „Hodnocení je jednoznačné, my jsme v zápase propadli. Rozhodlo pět minut v závěru první třetiny, kdy jsme v rozmezí minuty a půl inkasovali tři branky. To dokonalo dílo zkázy,“ komentoval porážku trenér Václav Sýkora.

Středočeši si rozhodující náskok vypracovali během první třetiny, kterou vyhráli 4:0. „Kladno vstřelilo gól v přesilovce pět na tři čtvrtý gól a my už nedokázali po celé dvě třetiny odpovědět. Místy jsme si vytvořili trošku tlak, ale byli jsme v koncovce bezzubí,“ tvrdí trenér Pardubic.

„Pak jsme ztratili i štěstí v koncovce, trefili jsme dvě tyčky, netrefili jsme prázdnou bránu, ale to byl projev důsledků z první třetiny, kdy se zápas rozhodl,“ pokračuje šéf pardubické střídačky.

Největší rozdíl mezi pátečními soupeři byl podle něj v nasazení a bojovnosti. „Nezasloužili jsme si vyhrát. Pozitiva se hledají velmi špatně,“ konstatuje Václav Sýkora.

Dnes mohou Východočeši vše odčinit ve sledovaném souboji s extraligovým navrátilcem. Zápas s Kometou Brno, která sahala po bodech na ledě pražské Slavie však nebude jednoduchý.

„Času nemáme mnoho, my jsme trénovali v týdnu, teď jdeme od Kladna na Kometu. Budeme muset jít do utkání s jiným přístupem v myšlení, nasazení a od toho se bude všechno odvíjet,“ dodává trenér HC Eaton Pardubice.

Dnešní zápas bude zajímavým v několika hlediscích. Asi poprvé v historii ČEZ Areny čeká souboj i na pardubické fanoušky, které přijede vyzvat početná výprava z jihu Moravy. Ta si dokázala v minulém kole podmanit slávistickou O2 arenou, kam dorazila zhruba pětitisícovka „Komeťáků“.

Dalším důvodem je poměrně mnoho hráčů v dresu Komety, kteří dříve působili v Pardubicích, kde ukončil svou kariéru i její majitel Libor Zábranský.

Jedno je nejasné: zda bude překonán dosavadní divácký rekord v této sezony, který činí 9286 lidí z pražského derby ze 4. kola.

Jihomoravané byli velmi blízko bodovému zisku na ledě pražské Slavie, kam Pardubice zajíždějí v příštím extraligovém kole. Brňané vedli v O2 areně 3:0, za stavu 3:1 vstřelili branku, kterou však videorozhodčí Petr Bolina přehlédl, a byl tak suspendován do konce sezony.

Každopádně výkony nováčka jdou nahoru… „Věříme si. Musíme se z tohoto zápasu poučit a jít dál. Teď už se nedá nic dělat. Na každý zápas musíme přistoupit takhle, akorát ještě musíme zlepšit ten závěr,“ uvedl pro www.hc-kometa.cz útočník Roman Erat. Kometa totiž na Slavii totiž nezvládla závěrečné dějství, které prohrála 1:5 a celý zápas tak 4:6.

Sestavy z minulého utkání

Hašek – Kočí, Čáslava, Píša, Kolář II, Nakládal, Havíř, Richter, Šeda – Cetkovský, Špirko, Sýkora – Divíšek, Pivko, Zohorna – Koukal, Starý, Klejna – Semorád, Rákos, Somík.
Trvaj – Mojžíš, Bičánek, Houdek, Zubíček, Kempný, Kántor, Ovčačík, Vyrůbalík – Erat, Dopita, Ludvík – Vondráček, Vorel, Klimt – Svoboda, Pucher, Brabenec – Korhoň, Procházka, Dlouhý.

Představení soupeře

HC Kometa BrnoOficiální název klubu: HC Kometa Group, a. s.
Adresa: HC Kometa Group, a. s., Křídlovická 34, 603 00 Brno

E-mail: hckometa@kometagroup.cz
Telefon, fax: 543 245 457

Rok založení klubu: 1953
Klubové barvy: modrá a bílá
Kapacita stadionu: 7200 míst (z toho 4200 k sezení)
Mistr ligy: jedenáctkrát (1954/1955, 1955/1956, 1956/1957, 1957/1958, 1959/1960, 1960/1961, 1961/1962, 1962/1963, 1963/1964, 1964/1965, 1965/1966)
V nejvyšší soutěži: od roku 1953 do roku 1980, od roku 1981 do roku 1988, v sezoně 1989/1990, v sezoně 1991/1992, v sezoně 1995/1996
Názvy klubu: 1953 – Rudá Hvězda Brno, 1962 – ZKL Brno, 1977 – TJ Zetor Brno, 1990 – HC Zetor Brno, 1992 – HC Krávopolská Brno, 1994 – HC Kometa Brno, 1995 – HC Kometa BVV Brno, 1996 – HC Kometa Brno

Prezident klubu a předseda představenstva: Egbert F. Zündorf
Sportovní úsek: Libor Zábranský

Trenér: Pavel Pazourek
Asistent trenéra: Václav Baďouček