07.02.2021

Přiblížit se první šestce vyrazí Dynamo do Českých Budějovic

Minulý zápas odehrálo Dynamo proti první Spartě, tentokrát bude v cestě za vítězstvím stát celek z opačného konce extraligové bulky - České Budějovice. Utkání na ledě Budvar Arény začíná v úterý 9. února v 17:30. Podaří se Dynamu porazit Jihočechy i potřetí v sezóně, tentokrát v rámci dohrávaného 10. kola?

10. kolo: Madeta Motor České Budějovice . HC Dynamo Pardubice - sleduj ONLINE

Stojí za připomenutí

• První útok Dynama ve složení Zohorna, Camara a Kousal nasbíral v posledních třech zápasech dohromady šestnáct bodů.
  • Východočeši v letošní sezóně vyhráli oba dosavadní vzájemné zápasy (3:2p, 2:1).
  • Motor se nachází na poslední příčce tabulky a obdržel suverénně nejvyšší počet branek (160).

Z kabiny Dynama

Dynamo sehrálo v neděli velice vyrovnaný zápas na ledě první Sparty, ale i přes rychlé dvougólové vedení se mu nepodařilo utkání dotáhnout do vítězného konce. Za Dynamo se prosadili nejprve Luboš Horký a Juraj Mikuš, následně vrátil Východočechům vedení o dvě branky Tomáš Zohorna a deset minut před koncem třetí třetiny skóroval Anthony Camara.

Ani to však nestačilo a Dynamo podlehlo Spartě po nájezdech, když jediným úspěšným střelcem byl na straně Sparty zkušený útočník Lukáš Pech.

„Vedli jsme 3:1, to musíme urvat, a to se nám nepodařilo. Je to škoda, takovéto zápasy je potřeba vyhrát,“ komentoval po utkání střelec pardubické třetí branky Tomáš Zohorna. Ten stihl odehrát po svém návratu do Pardubic tři zápasy, ve kterých posbíral pět kanadských bodů: „Je to fajn. Byl jsem z návratu do extraligy nervózní, takže jsem za to rád. Myslím si, že si naše pětka sedla a jsem rád, že máme šance a dáváme góly.“

Navrátit se na vítěznou vlnu tak budou chtít Východočeši proti posledním Českým Budějovicím. S nováčkem v nejvyšší české soutěži mají letos kladnou bilanci, když oba dosavadní zápasy vyhráli těsně - nejprve 3:2 po prodloužení a poté 2:1. V obou případech se Motoru podařilo Dynamo přestřílet, na výhru to však ani jednou nestačilo.

Sestava HC Dynamo Pardubice z minulého utkání:

Barulin – Mikuš, Zdráhal, Kolář, Nakládal, Ďaloga, Bučko, Vála – Kousal, Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Horký, Roman, Tybor – Štetka, Rohlík, Pochobradský.

Jihočeši nedokázali v minulém zápase navázat na vysoké vítězství z Karlových Varů a prohráli s Plzní 5:4 po prodloužení. Ačkoli v zápase dvakrát Motor vedl o dvě branky, nepodařilo se mu vedení udržet. Vyrovnávací branku na 4:4 vstřelil devatenáct vteřin před koncem třetí třetiny Milan Gulaš a v prodloužení rozhodl z přesilovky Pavel Musil.

„V zápase jsme nebyli lepší, ale měli jsme velkou šanci si z Plzně odvést tři body, nakonec vezeme pouze jeden a tím pádem nemůžeme být spokojení,“ řekl po zápase trenér Václav Prospal.

Motor si návrat do extraligy určitě představoval jinak. V několika zápasech se Jihočechům stalo, že ztratili nadějně vypadající utkání a možná i kvůli tomu se nedaří Motoru odlepit se ze dna tabulky. V rozhovoru pro web Českých Budějovic komentoval vývoj sezóny brankář Marek Čiliak následovně: „Nejsem spokojený s celou sezónou, jak to vypadá. Ještě máme před sebou část sezóny a já se nebudu vymlouvat a házet něco na někoho jiného. Jsme v tom všichni.“

Ve zbytku sezóny už nepomůže Motoru produktivní obránce Pavel Pýcha. Pětadvacetiletý odchovanec Českých Budějovic podstoupil operaci ramene. Pýcha končil sezónu jako druhý nejproduktivnější obránce soutěže. „Můžete dávat gólu kolik chcete, ale když se ty zápasy prohrávají, tak to není úplně příjemné. Musím říct, že spousty těch bodů, které jsme poztráceli, je škoda,“ řekl po posledním zápase.

Hvězda v týmu soupeře:

Zdeněk Doležal. Sedmadvacetiletý útočník si přenesl formu z minulé sezóny i do té letošní a se třinácti góly a čtrnácti asistencemi je nejproduktivnějším hráčem Motoru. Doležal je na čele bodování Jihočechů odskočený spolu s Pavlem Pýchou, který ale díky zranění už do letošní sezóny nezasáhne. Odchovanec Sparty si prošel všemi mládežnickými reprezentacemi, v Motoru působí od roku 2018.

Sestava Českých Budějovic z minulého utkání:

Strmeň – Vydarený, Plášil, Lytvynov, Kubíček, Štencel, Slováček – Jonák, Voženílek, Holec – Karabáček, Přikryl, Doležal – Beránek, Toman, Ville – Novák, Gilbert, Alderson.

Klubové barvy: bílá, červená, modrá a žlutá
Kapacita stadionu: 6461 míst (z toho 5870 k sezení)
Mistr ligy: jednou (1950/1951)
V nejvyšší soutěži: od roku 1936 do roku 1938, v sezoně 1939/1940, od roku 1941 do roku 1959, od roku 1960 do roku 1963, v sezoně 1968/1969, od roku 1970 do roku 1991, od roku 1992 do roku 2004, od roku 2005 do roku 2013, od roku 2020
Názvy klubu: 1928 – AC Stadion (sloučení SK Viktorie a SK Slovan), 1948 – Sokol Stadion, 1949 – ZSJ Obchodní domy Stadión, 1950 – SKP (Sdružené komunální podniky), 1952 – Slavoj, 1965 – Motor, 1993 – HC České Budějovice, 2006 – HC Mountfield, 2013 – HC Motor České Budějovice, 2013 – ČEZ Motor České Budějovice

2020/2021 1 – 1 – 0 – 0 – 0 5:3 3:2P 2:1
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).