15.02.2020

Pardubice vyzvou devátý Zlín, nejtvrdší tým soutěže

Pardubice – Třetí výhru v řadě mohou Východočeši zaznamenat na ledě enteria areny, do Pardubic totiž v neděli dorazí Berani ze Zlína. Ti však nejsou oblíbeným soupeřem, Dynamo je za tři body naposledy dokázalo porazit 10. září 2017. Povede se svěřencům Milana Razýma nyní ukončit neúspěšnou sérii na domácím ledě?

46. kolo: HC Dynamo Pardubice - PSG Berani Zlín - sleduj ONLINE
  • Zlín je nejtvrdším mužstvem extraligy, na svém kontě má 455 hitů.
  • Berani se v zápasech často prosazují jako první - otevřeli skóre již 29 utkání, což je opět nejvíce z celé ligy.
  • Dynamo je nejslušnějším celkem české soutěže, v průměru posbírá 8,77 trestných minut na utkání.
Neděle 16. února 2020 od 16:30 hodin, enteria arena, Pardubice

Pardubice vstoupily do závěrečné extraligové epizody vítězně, po reprezentační přestávce v pátek porazily Vítkovice 5:3 a Dynamo si tak mohlo připsat velmi důležité body v boji o udržení v české nejvyšší soutěži. Že šlo v Ostravě o klíčový zápas připouští i asistent trenéra Pardubic Michal Mikeska: „Pro nás šlo o stěžejní utkání. Nezačali jsme ho ale úplně nejlépe, během prvních deseti minut jsme domácím nabídli dva samostatné úniky, přečíslení dvou na jednoho. Naštěstí jsme to poté srovnali, dali dvě branky a první třetinu vyhráli."

Vstupy do utkání byly v minulosti jednou z potíží východočeského celku, stejně jako v Hradci se ale hostům i proti Vítkovicím povedlo držet se soupeřem krok. „V zápase bylo několik zvratů, nicméně kluci to zvládli velice dobře," myslí si Mikeska. Utkání se nehrálo v rukavičkách, oba týmy hrály o hodně. „Bylo to vyhrocené, hodně oslabení a vyloučení. My jsme si říkali, že nechceme být vylučováni, ale stalo se. Byl to zápas o všechno. My posledních sedm utkání hrajeme o všechno, takže emoce budou vidět všude," řekl po utkání pardubický útočník Patrik Poulíček. „Důležité bylo, že jsme se nenechali zbytečně vyprovokovat,“ doplnil jej Robert Kousal.

Zápas obratů vyvrcholil ve druhé třetině, když pro sebe Vítkovice ukořistily vedení 3:2. To do konce prostřední dvacetiminutovky nevydrželo, když Dynamo využilo dvojnásobnou početní výhodu. „Bylo to super, že jsme přesilovku využili. Nalilo nám to fyzické síly do nohou, protože jsme šli do kabin za vyrovnaného stavu," zhodnotil Poulíček. Jeho spoluhráč Kousal pak za zlomový moment označil branku Martina Látala na 4:3. „Naštěstí jsme ale nepolevili a hráli aktivně až do konce,“ doplnil Kousal, lídr kanadského bodování Pardubic.

„Hráči vše zvládli, jak fyzicky, tak psychicky a takticky," pochvaloval si dobrý závěr utkání Michal MIkeska. Podle Poulíčka je však již důležité soustředit se na dalšího soupeře, kterým bude v neděli Zlín. „Vítězství je pro nás vzpruha, ale nic tím nekončí. Máme dalších sedm utkání o bytí a nebytí," ví Patrik Poulíček.

Hokejisté Zlína naopak po pauze nezačali nejlépe, v duelu 45. kola podlehli Bílým Tygrům z LIberce 2:4. Zlínu se na Severočechy dlouhodobě nedaří, neboť prohráli osm z posledních devíti vzájemných zápasů a v letošní sezoně nezískali s Tygry ani bod. Ačkoli v pátek Zlín již po pěti minutách vedl, když využil přesilovou hru, Liberec ještě v první dvacetiminutovce zvládl obrátit vývoj utkání. Do druhé části se tak šlo za stavu 1:2. Jenže v polovině utkání přidal svou druhou trefu Michal Bulíř a Tygři poté už nedovolili žadný velký zvrat skóre. Až v závěru napodobil branku libereckého Musila domácí Dufek, prohru svého celku 2:4 však neodvrátil.

„Vyhrálo lepší mužstvo," neplýtval slovy stručný asistent trenéra Beranů Martin Hamrlík. Naopak trenér Liberce Patrik Augusta mluvil obsáhleji: „Hráli jsme pořád v rychlém tempu a první třetina vyzněla po dvou brankách v náš prospěch. Důležitá byla i výborná druhá třetina. Ve třetím dějství jsme nechtěli dát soupeři šanci na zvrat, utkání jsme nakonec zvládli velmi dobře a vítězství si ceníme."

„Bylo vidět, že přijel vedoucí tým tabulky. Liberec má čtyři špičkové lajny a hraje v pohodě,“ poznamenal zlínský útočník Jakub Šlahař. Ohledně nepovedeného utkání říká: „Musíme se na to podívat, zítra udělat dobrý trénink a něco si k tomu povědět.“ V neděli se totiž Zlín vydá na led Dynama. „Nebude to jednoduché, Pardubice hrají o přežití a myslím, že na ledě to bude znát. Musíme se na to dobře připravit, úplně jinak než na Liberec. Pojedeme tam urvat nějaké body,“ dodal Šlahař, jehož mužstvo má jako hlavní cíl předkolo play-off.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
PSG Berani Zlín Kašík - DNosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Buchta, Novotný, Gazda - Ondráček, Fryšara, Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Dufek, Claireaux, Herman - Popelka, Sedláček, Kubiš.
HC Dynamo Pardubice Kantor – Mikuš, Zdráhal, Zacharčuk, Kolář, Voráček, Holland, Ivan – Vondrka, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič.

Představení soupeře

PSG Berani ZLín

PSG Berani Zlín

Oficiální název klubu: PSG Berani Zlín, s r. o.
Adresa: PSG Zlín, Zimní stadion Luďka Čajky, Březnická 4068, 760 01 Zlín

E-mail: info@hokej.zlin.cz
Telefon, fax: 577 221 892, 577 211 308

Rok založení klubu: 1928
Klubové barvy: žlutá a modrá
Kapacita stadionu: 7000 míst
Mistr ligy: dvakrát (2003/2004 a 2013/2014)
V nejvyšší soutěži: v sezoně 1960/1961, od roku 1963 do roku 1970, v sezoně 1971/1972, v sezoně 1974/1975, v sezoně 1976/1977, v sezoně 1978/1979, od roku 1980
Názvy klubu: 1928 – SK Baťa Zlín, 1945 – ZK Baťa Zlín, 1948 – Sokol Botostroj Zlín, 1949 – Sokol Svit Gottwaldov, 1952 – Spartak a Jiskra Gottwaldov, 1958 – TJ Gottwaldov, 1990 – SK Zlín, AC ZPS Zlín, 1997 – HC ZPS Barum Zlín, 1999 – HC Barum Continental, 2000 – HC Continental Zlín, 2002 – HC Hamé Zlín, 2007 – RI Okna Zlín, 2009 – PSG Zlín, 2017 – Aukro Berani Zlín, 2018 – PSG Berani Zlín

Ondřej Kacetl - 91,25 % nejlepší úspěšnost zákroků Libor Kašík - 91,76 %
Ondřej Kacetl - 2,73 nejmenší průměr inkasovaných branek na zápas Libor Kašík - 2,56

2019/2020 0 – 0 – 0 – 0 – 3 4:10 3:4 0:2 1:4
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).