HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 1973 1987 1989 2005 2010 2012
14.12.2014
Jan Hrabal

Pardubice jsou na tom lépe. Využijí toho v DERBY #3?

PARDUBICE — S cílem převážit prozatímní vyrovnanou zápasovou bilanci na svou stranu nastoupí dnes od půl šesté večer hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice k ostře sledovanému utkání v Hradci Králové. Derby nikdy nemá favorita a dnes tomu nebude jinak. Pardubice se sice mohou pochlubit aktuálně lepší formou, to však nic neznamená. Celý tým očekává obrovsky těžkou bitvu s náročným protivníkem.

30. kolo: Mountfield HK – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
  • Obě letošní derby skončily výhrou domácích.
  • Pardubice mají náskok čtyř bodů na Hradec Králové.
  • Mountfield HK prohrál šest utkání v řadě, Pardubice vyhrály poslední dvě.
  • Ač je Hradec Králové v tabulce pod Pardubicemi, lépe využívá přesilovky, brání oslabení a je úspěšnější ve vhazování, ve kterém je nejlepší v celé soutěži.
Neděle 14. prosince 2014 od 17.30 hodin, Zimní stadion Hradec Králové
Derby

Užijme si DERBY #3!

Dynamo FANS pořádají na páteční vyhecovaný duel velký vlakový výjezd. Sraz všech fanoušků je nejpozději v 15.00 hodin v nádražní restauraci LaRocket. Fandové, kteří si zakoupili jízdenky a vstupenky v předprodeji, mohou přijít rovnou na čas odjezdu. Vlak Os 6248 má odjezd v 15.30 hodin a za necelou půlhodinku dorazí do Hradce Králové. Po příjezdu do Hradce Králové mohou fanoušci využít přistavených autobusů, které je bezplatně odvezou přímo na zimní stadion. Připraveny budou rovněž po skončení utkání.

Zástupci obou východočeských klubů se v zájmu zajištění bezpečnosti při nedělním derby setkali ve středu na společném jednání v Hradci Králové. Spolu s pardubickými fanoušky pocestují vlakem pořadatelé z Pardubic, ti budou také přímo na stadionu. Na něj nebudou vpuštěni fandové pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek. Pořadatelé upozorňují na důkladné prohlídky a absolutní zákaz vnášení jakýkoliv pyrotechnických a zakázaných předmětů (tyče, hole apod.). Veškeré prostory královéhradeckého stadionu jsou důkladně monitorovány kamerovým systémem.

Brány zimního stadionu se otevřou už v 15.30 hodin, tedy dvě hodiny před úvodním buly. Během přestávek bude povoleno kouření před hlavním vchodem a v prostoru u Orlice s tím, že každý návštěvník musí mít u sebe vstupenku, neboť se jí bude prokazovat při opětovném vstupu na stadion.

„Moc si vážíme našich fandů, kterých chodí velké spousty, je to super. Bylo velmi pěkné vidět zaplněný náš sektor v Hradci Králové, určitě tomu nebude jinak. Přejeme si, aby oba fanouškovské tábory fandily v duchu fair play a všichni jsme si tak mohli užít skvělý zápas,“ řekl kapitán A týmu Petr Čáslava.

Pardubičtí hokejisté setřásli neduhy a z posledních čtyř utkání vytěžili velmi pěkných devět bodů. Před týdnem otočili zápas v Mladé Boleslavi, kde po první třetině prohrávali o dvě branky, předevčírem zdolali pražskou Slavii 4:1 a navýšili náskok na svého dnešního soupeře na čtyři body.

„Myslím, že jsme měli dobrý vstup do utkání a byli jsme tam hodně aktivní. Měli jsme tam i několik příležitostí, které jsme neproměnili, ale pak nám pomohl ten gól v přesilovce. Pro další průběh pro nás bylo důležité, že jsme hodně zlepšili hru v oslabení. Soupeř nás v přesilovkách několikrát zatlačil a myslím, že je nehrál vůbec špatně už naposledy proti Plzni. Ve třetí třetině jsme se soustředili na obranu, měli jsme tam z brejků hodně vyložených šancí a myslím, že jsme to nakonec dotáhli do vítězného konce zaslouženě,“ zhodnotil povedený páteční duel asistent trenéra HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Miloš Říha.

Podle něj hrál tým lépe v oslabení, ubránil šest přesilovek soupeře. Naopak Pardubice nemohou být stále spokojeny s útočnou produkcí, na Furchovu bránu vyslaly dvaadvacet střel, na druhou stranu to značí poměrně vysokou produktivitu týmu.

Pardubická kabina moc dobře ví, že jede na led soupeře, který se nenachází v optimální kondici. Z posledních šesti zápasů získali dohromady pouze jediný bodík za prohru se Spartou Praha v posledním domácím utkání 2:3 v prodloužení.

„Hradec Králové teď venku prohrál 0:1, poslední zápasy se jim nedaří střílet branky. Zřejmě procházejí nějakou krizí, čehož bychom měli samozřejmě využít a podle toho se připravit. Musíme říci, že nám chybí tři hráči ze základní sestavy – obránce Jan Ščotka a útočníci Michael Špaček a Daniel Voženílek bojují o nominaci na mistrovství světa do dvaceti let. Musíme se s jejich absencemi vyrovnat,“ řekl Miloš Říha.

Nejen on nabádá k zodpovědné hře před zaplněnými tribunami královéhradeckého stadionu. „Nesmíme být zbytečně vybláznění. Soustředíme se na tohle před každým derby. Speciální příprava na nedělní zápas určitě proběhne, ale nebude to s ohledem na derby, ale na konkrétního soupeře, kterým je nyní Hradec Králové,“ doplnil pardubický trenér.

Aktuálně z královéhradecké kabiny

Pokles Mountfieldu HK na aktuálně osmé místo tabulky nenechal klidným klubového bosse Miroslava Schöna. Ten při představení nového názvu zimního stadionu v Hradci Králové neskrýval v rozhovorech svou nespokojenost...

„Kluci znali moji přívětivost, ale to neznamená, že jim teď neukážu odvrácenou tvář, která se jim asi líbit nebude. Já je z té předvánoční pohody už vyvedu,“ řekl pro www.sport.cz a ve své kritice byl adresný: „Pro mě je největším zklamáním obránce Slovák, od toho jsem čekal mnohem víc. Na Romana Kukumberga už si ale pomalu začínám zvykat, takže věřím, že z něj vymlátíme to, co jsme od něj čekali.“

Nedělní souboj mezi východočeskými rivaly okomentoval takto: „Věřím, že je rozsekáme na kusy.“

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Kristan – Benák, Čáslava, Gregorc, Havlík, Píša, Ščotka – Sýkora, Zohorna, Marcinko – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Voženílek, Starý – Kňazev, Kaut, Půhoný.
Mountfield HK Kacetl – Frühauf, Vydarený, Slovák, Vašíček, Pláněk, Mikuš – Beránek, Mertl, Šimánek – Dej, Kukumberg, Pospíšil – Vantuch, Knotek, Červený – Kovářů, Troliga, Nedvídek.

Představení soupeře

Mountfield HK

Mountfield HK

Oficiální název klubu: Mountfield HK, a. s.
Adresa: Komenského 1214, 500 02 Hradec Králové

Internetové stránky: www.mountfieldhk.cz
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Telefon, fax: 495 512 202, 495 512 202

Rok založení klubu: 2013 (sloučení klubů Královští lvi Hradec Králové /1925/ a HC Mountfield /2006/)
Klubové barvy: černá, bílá a červená
Kapacita stadionu: 6890 míst (z toho 3655 k sezení)
Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: v sezoně 1993/1994 a od roku 2013
Názvy klubu: 1948 – Sokol Škoda Hradec Králové, 1952 – Spartak Hradec Králové ZVÚ, 1976 – TJ Stadion Hradec Králové, 1992 – HC Stadion Hradec Králové, 1994 – HC Lev Hradec Králové, 2000 – HC Hradec Králové, 2003 – HC VČE Hradec Králové, 2007 – HC VCES Hradec Králové, 2013 – Mountfield HK

Předseda představenstva: Ing. Miroslav Schön
Generální manažer: Ing. Aleš Kmoníček

Trenér: Peter Draisaitl
Asistent trenéra: Jiří Kučera

Zápasy v české extralize

Sezona Bilance Skóre Zápasy
1993/1994 3 – 0 – 1 – 0 – 0 14:9 4:4P 4:3 2:0 4:2      
2013/2014 0 – 2 – 0 – 1 – 1 8:9 3:2P 1:2N 3:5 1:0P      
2014/2015 1 – 0 – 0 – 0 – 1 7:5 2:3 5:2          
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).
K – kontumace, P – prodloužení, N – samostatné nájezdy

Hráli v týmu soupeře

Klub Hráči
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Jiří Cetkovský, Ladislav Havlík, Jan Kolář, Lukáš Radil, Daniel Voženílek, Jan Zdráhal a Tomáš Zohorna.
Mountfield HK Jaroslav Kudrna, Michal Tvrdík a Jiří Vašíček.

Okénko do extraligové historie

Pardubice – Hradec Králové PCE–HKR HKR–PCE CELKEM
Výhry Pardubic 3 3 6
Výhry Hradce Králové 1 2 3
Nerozhodná utkání Pardubice – Hradec Králové 1 0 1
CELKEM odehraných utkání 5 5 10

Zajímavosti ze vzájemné extraligové historie

Zajímavost Hodnota
Nejvyšší výhra Pardubic Pardubice – Hradec Králové 5:2 (2014/2015)
Nejvyšší výhra Hradce Králové Pardubice – Hradec Králové 3:5 (2013/2014)
Nejvyšší remíza Pardubice – Hradec Králové 4:4 (1993/1994)
Nejvíce branek v jednom utkání Pardubice – Hradec Králové 4:4 (1993/1994)
Nejméně branek v jednom utkání Hradec Králové – Pardubice 0:1P (2013/2014)
„Celkový“ výsledek Pardubice – Hradec Králové 29:23
„Průměrný“ výsledek Pardubice – Hradec Králové 2,90:2,30
Průměrný počet gólů na utkání Pardubice – Hradec Králové 5,20
Poslední zápas v extralize Pardubice – Hradec Králové 5:2 (31. října 2014)
×
Dnes v 16:15 | Jun.
EC Red Bull Salzburg
HC Dynamo Pardubice