09.03.2014

Pardubice hrály letos se Slavií vyrovnané zápasy

PARDUBICE — Po jedenácti letech se ve vyřazovacích bojích střetnou mužstva Pardubic a pražské Slavie. Obě série na počátku tisíciletí byly velmi vypjaté a nabídla dramatickou podívanou, dá se očekávat, že nejinak tomu bude i nyní. Oba mančafty sehrály proti sobě letos vyrovnané zápasy, úspěšnější v nich byli slávisté.

První tři zápasy sehráli lépe slávisté, kteří dokázali Pardubice vždy o gól porazit, ve dvou případech po samostatných nájezdech. Poslední vzájemné utkání však zvládli lépe Východočeši, koncem ledna srazili Slavii v ČEZ Areně 3:1.

Východočeši obrali Slavii o bod v parádním zápase

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v utkání 3. kola Tipsport extraligy na ledě pražské Slavie 1:2 po samostatných nájezdech. Domácí v utkání vedli, svým prvním gólem v pardubickém dresu vyrovnal Josef Marha. V nájezdech se sice trefil Jan Kolář, nakonec v nich byli ale Pražané úspěšnější.

S pardubickými hokejisty přijelo do pražské haly několik stovek fanoušků. Ti viděli velmi zajímavé utkání, ve kterém 65 minut hry nenašlo vítěze. V dovednostní disciplíně kraloval slávistický mág Jaroslav Bednář.

3. kolo Tipsport extraligy, pátek 20. září 2013 od 18.15 hodin:
HC SLAVIA PRAHA – HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE 2:1 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0 – 1:0).
Branky a nahrávky: 3:21 V. Růžička ml. (Holub, Skokan; 5/5), rozhodující samostatný nájezd Bednář – 35:01 Marha (5/5). Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda – Frodl, Charvát. Vyloučení: 5:5, navíc V. Růžička ml. – Kousal oba 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 4565. Střely na branku: 41:38. Srážky: 22:20. Vhazování: 37:31. Blokované střely: 3:7. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1. Nejlepší hráči: Dominik Furch – Martin Růžička.
HC Slavia Praha: Furch – Štich, Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Knot – Tomica, Jelínek, Bednář – Sklenář, V. Růžička ml., Skokan – Krenželok, Klhůfek, Micka – Poletín, Žejdl, Stránský. Trenéři: Vladimír Růžička st. a Ondřej Weissmann.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp – Somík, Kousal, Sýkora – Zohorna, Nosek, Cetkovský – Starý, Marha, Kolář – Tybor, Číp, Veselý. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Pardubice–Slavia

Pardubice se rozstřílely, na Slavii to však nestačilo

Pardubičtí hokejisté na domácím ledě proti Slavii nalezli střeleckou formu, ale ani čtyři góly na bodový zisk nestačily. Východočeši vedli na začátku druhé třetiny o dvě branky, Slavia pak ale třemi góly v řadě otočila skóre. Ve třetí třetině se parádní zápas proměnil v přestřelku, ze které vítězně vyšli hosté.

16. kolo Tipsport extraligy, neděle 27. října 2013 od 17.00 hodin:
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – HC SLAVIA PRAHA 4:5 (1:0, 1:2, 2:3).
Branky a nahrávky: 15:12 Radil (Kousal, Nosek; 5/5), 20:29 Zohorna (Benák, Cetkovský; 5/5), 43:47 Sýkora (Ďaloga; 5/5), 59:23 Tybor (Kočí; 5/5) – 23:08 Valach (Bednář; 3/5), 24:55 Skokan (Žejdl, Krenželok; 4/5), 42:32 V. Růžička ml. (Žejdl, Sklenář; 5/5), 51:50 Krenželok (Bednář, Valach; 5/5), 59:03 Bednář (Krenželok; 6/5). Rozhodčí: Homola, Wagner – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:6 (0:3, 3:2, 1:1). Využití: 0:2. Diváci: 9242. Střely na branku: 38:18 (9:3, 16:5, 13:10). Srážky: 9:6. Vhazování: 38:31. Blokované střely: 16:7. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5. Nejlepší hráči: Lukáš Radil – Juraj Valach.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: M. Růžička – Benák, Ďaloga, Píša, Kočí, Gregorc, Vašíček – Sýkora, Cetkovský, Zohorna – Radil, Kousal, Nosek – Tybor, Marha, Starý – Půhoný, Číp, Semorád. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.
HC Slavia Praha: Furch – Wharton, Štich, Kolařík, Šenkeřík, Holub, Valach, Knot – Stránský, Bednář, Krenželok – Žejdl, V. Růžička, Sklenář – Skokan, Jelínek, Poletín – Micka, Klhůfek, Doležal. Trenéři: Vladimír Růžička st. a Ondřej Weissmann.

Hráči prokázali vůli, na ledě Slavie vybojovali bod

Tenhle hokej rozhodně nenudil a hlavně ukázal, že Pardubice mají tým, který se nikdy nevzdává! Východočeši prohrávali na ledě pražské Slavie v utkání 29. extraligového kola 0:1, 1:3 a 3:4, vždy dokázali vyrovnat a získat bod za plichtu v základní hrací době. Skvělý výkon předvedl elitní útok Nosek – Kousal – Radil, který vstřelil tři pardubické branky.

Pardubické hokejisty přijelo do pražské O2 areny podpořit několik stovek fanoušků, v brance dostal přednost Dušan Salfický, do prvního útoku se posunuli mladíci Tomáš Nosek, Robert Kousal a Lukáš Radil. Tahle lajna o sobě dala opět vědět: Tomáš Nosek vstřelil dvě branky, Robert Kousal jednu.

29. kolo Tipsport extraligy, neděle 8. prosince 2013 od 15.00 hodin:
Branky a nahrávky: 4:27 Valach (Kadlec, Žejdl; 5/4), 34:07 Valach (Kadlec, P. Jelínek; 5/4), 36:42 T. Doležal (Klhůfek, Valach; 5/5), 55:55 Bednář, rozhodující samostatný nájezd Bednář – 6:34 Nosek (Radil, Kočí; 5/5), 45:01 Kousal (Benák, Nosek; 5/5), 51:32 Endál (Zohorna; 5/5), 56:41 Nosek (Vašíček; 5/5). Rozhodčí: Hrubý, Pavlovič – Flégl, Štofa. Vyloučení: 7:4 (1:1, 3:2, 1:1 – 2:0), navíc Vašíček (Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5130. Střely na branku: 29:25 (10:9, 14:5, 3:8 – 2:3). Srážky: 23:14 (7:5, 8:4, 7:3 – 1:2). Vhazování: 37:33 (14:8, 10:14, 11:9 – 2:2). Blokované střely: 3:14 (0:8, 1:2, 2:3 – 0:1). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4. Nejlepší hráči: Juraj Valach – Tomáš Nosek.
HC Slavia Praha: Furch – Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Štich, Šenkeřík, Knot – Bednář, Žejdl, Krenželok – Skokan, Růžička ml., Tomica – Doležal, Klhůfek, Stránský – P. Jelínek, J. Doležal. Trenéři: Vladimír Růžička st. a Ondřej Weissmann.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický – Benák, Ďaloga, Píša, Kočí, Gregorc, Vašíček – Radil, Kousal, Nosek – Sýkora, Zohorna, Somík – Semorád, Moučka, Endál – Číp, Nahodil, Rys. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Pětkrát a dost! Pardubice prolomily sérii a dohnaly Slavii

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zodpovědným výkonem dokázali poprvé v sezoně zdolat pražskou Slavii. Po pěti porážkách v řadě vyhráli nad rivalem 3:1 a bodově se na něj v našlapané tabulce namáčkli. Východočechům vyšel před více než osmitisícovou kulisou start do utkání, v 5. minutě se prosadil Radoslav Tybor, vítězný gól pak vstřelil Petr Sýkora, jenž potvrdil výhru trefou při power play soupeře.

Pardubičtí hokejisté toužili poprvé v sezoně porazit Slavii, která zatím vyhrála všechny vzájemné zápasy o jedinou branku. Dohromady čítala série Pražanů pět vítězných utkání. Ta skončila po koncentrovaném výkonu Východočechů.

42. kolo Tipsport extraligy, neděle 26. ledna 2014 od 17.00 hodin:
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – HC SLAVIA PRAHA 3:1 (2:0, 0:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 4:45 Tybor (Zohorna, Vašíček; 5/5), 12:42 Sýkora (Somík; 5/5), 59:43 Sýkora (Cetkovský; 5/6) – 45:20 Stránský (Bednář, Kadlec; 4/5). Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6 (2:2, 2:2, 1:2). Využití: 0:1. Diváci: 8373. Střely na branku: 26:21 (9:10, 10:5, 7:6). Srážky: 30:21. Vhazování: 35:31. Blokované střely: 14:12. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Nejlepší hráči: Radoslav Tybor – Jan Stránský.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček – Kočí, Píša, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček – Sýkora, Cetkovský, Somík – Radil, Nosek, Pianov – Kolář, Zohorna, Tybor – Číp, Moučka, Mozer. Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.
HC Slavia Praha: Furch – Kadlec, Šenkeřík, Kolařík, Wharton, Valach, Holub, Knot – Skokan, Bednář, Krenželok – Jelínek, Langhammer, Tomica – Stránský, V. Růžička ml., Sklenář – Žejdl, Klhůfek, Poletín. Trenéři: Vladimír Růžička st. a Ondřej Weissmann.

Statistiky vzájemných zápasů z pohledu Pardubic

ZVVPRPPPSkóre
Celkem:9133281335258:267

V — vítězství Pardubic ve vzájemných zápasech
VP — vítězství Pardubic po prodloužení nebo po samostatných nájezdech ve vzájemných zápasech
R — remízy ve vzájemných zápasech
PP — porážky Pardubic po prodloužení nebo po samostatných nájezdech ve vzájemných zápasech
P — porážky Pardubic ve vzájemných zápasech.