01.03.2021

Pardubice chtějí přidat druhé vítězství v řadě, utkají se s Vítkovicemi

Základní část Tipsport extraligy se už rychlým tempem blíží ke konci, stále ale ještě zbývá rozdat velmi důležité poslední body. O tři takové bude bojovat Dynamo s Vítkovicemi, kterým se v posledních zápasech daří. Pardubice se ale ještě budou chtít přiblížit šesté Plzni a zabojovat o lepší pozici do předkola play off. Utkání začíná v 17:30.

50. kolo: HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice - sleduj ONLINE

Stojí za připomenutí

• Vítkovicím se daří, zvítězily v posledních pěti zápasech ze šesti.
  • Kanadský střelec Anthony Camara už nasázel 20 gólů, v pardubickém dresu naposledy nastřílel více branek Petr Sýkora (21) v sezoně 2016/2017.
  • Nejvíce bodů na straně hostů má Dominik Lakatoš (41 bodů), na straně Dynama vede Anthony Camara (34 bodů).

Z kabiny Dynama

Dynamo se po čtyřech porážkách v řadě oklepalo a Motor České Budějovice na domácím ledě nakonec smetlo 5:1. První třetina nebyla pro Pardubice příznivá, od druhé části ale domácí tým přeřadil na vyšší stupeň a soupeři nedal šanci. Úvodní branku Dynama vstřelil ve 23. minutě Jakub Nakládal, pro kterého se jednalo o třetí gól v sezoně.

„Jsme docela dobře sehraní na modré čáře. Matej Paulovič mi to tam dobře vrátil a jejich útočník udělal pohyb, kterým mi otevřel prostor. Patrik Poulíček byl dobře postavený před brankou, takže gólman toho asi moc neviděl," popsal pardubický kapitán svoji přesnou trefu.

Hráči se po utkání mohli radovat, protože došlo k přetržení nepříznivé série. Navíc se podařilo pětkrát překonat brankáře Českých Budějovic Strmeně. „V posledních zápasech jsme se trápili v koncovce, moc nám to tam nepadalo. Těch pět gólů, co jsme dali, nás těší a je to pro nás dobře," řekl zkušený obránce.

Pardubice se musí vypořádávat se zraněními několika opor, celkově chybí osm hráčů základní sestavy. „Je to těžké, na druhou stranu to není nic neobvyklého. Za tu dobu, co hokej hraju, tak to není žádná neobvyklá věc. Tým máme ale hodně široký i tím, že se hodně zapojují mladí kluci, čímž se i potvrzuje skvělá spolupráce s Vrchlabím," pochvaluje výkony mladíků Jakub Nakládal.

Sestava HC Dynamo Pardubice z minulého utkání:

Klouček – Mikuš, Ďaloga, Vála, Nakládal, Kolář, Hrádek, Bučko – Kosticyn, Kousal, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Horký, Roman, Pochobradský – Zeman, Rohlík, Costa.

Vítkovicím se v posledních zápasech velmi daří a stoupají tabulkou nahoru. Momentálně jsou desáté, ale ztrácí jen čtyři body na osmou Kometu Brno. V nedělním utkání vyhrály ve Zlíně po přestřelce 6:4. „Jsme rádi, že jsme ve Zlíně získali tři body. Plusem z utkání jsou čtyři využité přesilové hry, negativem je spousta vyloučených hráčů, což se nesmí v příštích zápasech opakovat,“ prozradil stručně po utkání trenér Radek Philipp.

Právě přesilové hry dopomohly Vítkovicím k výhře spolu s divokou první třetinou, ve které vstřelili hosté z Vítkovic tři góly v úvodních deseti minutách. Tři body si na své konto připsal také útočník Lukáš Krenželok za dva góly a asistenci. Svůj dvoustý extraligový gól zaznamenal také Zbyněk Irgl.

Hvězda v týmu soupeře:

Vladimír Svačina. Pardubické prostředí velmi dobře zná. Poslední dvě sezony zde působil a v padesáti zápasech si zapsal solidních 23 bodů. Teď už je ale zpět ve Vítkovicích, kde navazuje na své dobré výkony. Skvěle si totiž sedl se svými spoluhráči a šlape mu to stejně jako celému týmu, ve 22 utkání nasbíral 18 bodů (7 + 11).

Sestava HC Vítkovice Ridera z minulého utkání:

Dolejš – Galvinš, Černý, Pyrochta, Kovář, Koch, L. Doudera – Krenželok, Hruška, Lakatoš – Svačina, Stach, Irgl – Mallet, Flick, Kalus – Fridrich, Werbik, Dej – Mikyska.

Představení soupeře

HC Vítkovice Steel

HC Vítkovice Ridera

Oficiální název klubu: HC VÍTKOVICE RIDERA a. s.
Adresa: Ostravar aréna, Ruská 3077/135, 700 30 Ostrava–Zábřeh

E-mail: hockey@hc-vitkovice.cz
Telefon, fax: 596 707 223, 596 783 222

Rok založení klubu: 1928
Klubové barvy: modrá a bílá
Kapacita stadionu: 9833 míst
Mistr ligy: dvakrát (1951/1952, 1980/1981)
V nejvyšší soutěži: v sezoně 1936/1937, od roku 1940 do roku 1943, od roku 1952 do roku 1960, od roku 1961 do roku 1965, v sezoně 1966/1967, od roku 1973 do roku 1985, v sezoně 1986/1987, od roku 1988
Názvy klubu: 1928 – SK Moravská Ostrava, 1929 – SSK Vítkovice, 1936 – ČSK (Český sportovní klub), 1945 – SK Vítkovické železárny, 1948 – Sokol Vítkovické železárny, 1952 – Baník Vítkovice, 1957 – VŽKG Ostrava, 1976 – TJ Vítkovice, 1993 – Vítkovice, 2005 – HC Vítkovice Steel, 2016 – HC Vítkovice Ridera

2020/2021 3 – 0 – 0 – 0 – 0 12:4 5:1 4:3 3:0
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).