01.02.2014
(HoH)

Pardubice bodovaly třetí zápas, výhra ze Zlína je zlatá

PARDUBICE — Po všech stránkách vynikající zápas sehráli hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice ve Zlíně. Východočeši zde vyhráli po velmi koncentrovaném výkonu 4:1, posílili své postavení v elitní desítce a přiblížili se na dostřel týmu PSG.

Přijďte na nedělní hokej a vyhrajte na Kravíkově kole štěstí

Nedělní utkání HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Vítkovice Steel je věnováno hlavně nejmenším návštěvníkům. Partnerem zápasu je společnost Mlékárna Hlinsko, která připravila zajímavé soutěže.

Zápas začíná již v 15.00 hodin a jedničkáři z tělocviku na letošním pololetním vysvědčení mají na něj vstup zdarma! Vstupenku zdarma na zápas si mohou oproti ukázání vysvědčení vyzvednout v den utkání na pokladnách ČEZ Areny.

Před a během utkání si děcka mohou zatočit Kravíkovým kolem štěstí, které bude umístěno na východním ochozu ČEZ Areny u stánků s občerstvením. Hlavní cenou na tomto kole je tablet!

V ČEZ Areně budete navíc moci potkat přímo Kravíka, ten bude dětem rozdávat drobné dárečky. Navíc během první přestávky uspořádá soutěž přímo na ledové ploše.

Takže v neděli na hokeji už ve tři odpoledne ahoj! A po skončení zápasu nezapomeňte na autogramiádu trojice pardubických hokejistů.

Zatímco po úterním utkání v Kladně byla nálada v kabině pardubických hokejistů mírně řečeno zkroušená, tak na Zimním stadionu Luďka Čajky to vypadalo jinak. Pardubice si moc vážily získaných tří bodů, které jsou vítaným povzbuzením o postup do vyřazovacích bojů.

K výhře ve městě obuvi vedl zlepšený a hlavně zodpovědný výkon. „Odehráli jsme dobré utkání v první třetině, v níž jsme měli několik vyložených šancí, abychom odskočili. Podařilo se nám to ale až gólem do šatny. I za to jsme však byli rádi,“ hodnotil start do utkání asistent trenéra HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Miloš Říha a ocenil gól Tomáše Noska v čase 19:54.

V prvním dějství Pardubice přestřílely svého protivníka 16:14, i v dalším pokračovaly v nesmírně koncentrovaném výkonu. Ve 37. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Radoslav Tybor, nejproduktivnější hráč večera (1+2).

„Ve druhé třetině jsme pokračovali aktivně, ale pak nastal útlum a po gólu na 2:0 jsme byli pasivnější a inkasovali. Pomohla nám třetí branka na začátku třetí třetiny. Až pak se Zlín dostal ke svému typickému tlaku,“ doplnil trenér pardubických hokejistů.

Svůj čtrnáctý gól v letošní sezoně přidal pardubický útočník Radoslav Tybor. S instinktem střelce si najel před bránu, kde jej přihrávkou po zajetí za ni našel Jiří Vašíček. Puk pak ihned poslal za Libora Kašíka.

„Jsem rád, že jsem mohl týmu pomoct třemi kanadskými body. Důležitější jsou ale tři body do tabulky, které jsme dnes vybojovali,“ upřednostnil Radoslav Tybor týmový úspěch nad osobním.

Po zápase byl rád, že Pardubice vyhrály. Z venkovního dvojutkání, pomineme-li průběh toho na ledě Rytířů, získaly solidní čtyři body. „Doufám, že jsme aspoň trochu napravili dojem ze zápasu v Kladně. Tam jsme po dvou třetinách měli vítězství v rukou a sami si to zbytečně pokazili,“ doplnil útočník HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.