Opustil nás pan Jiří Stříteský

11.03.2019 | Klub

PARDUBICE — Se zármutkem přijal hokejový klub Dynamo Pardubice zprávu o zesnutí pana Jiřího Stříteského, bývalého primátora města Pardubic a předsedy dozorčí rady klubu. Dynamo uctí jeho památku minutou ticha před začátkem pátečního utkání s Karlovými Vary.

Jiří Stříteský působil v letech 1990 až 2010 jako zastupitel města, v letech 1998 až 2006 byl primátorem Pardubic a zároveň od roku 2004 do roku 2010 členem Senátu Parlamentu České republiky. Byl v těsném kontaktu s hokejovým klubem, kterému vytrvale pomáhal v jeho rozvoji.

V době, kdy vedl město Pardubice, přispěl významnou měrou k realizaci řady významných investičních akcí, mimo jiných také přestavbě zimního stadionu na moderní víceúčelovou arénu. Zasadil se o vzestup pardubického hokejového klubu, který v roce 2005 získal po šestnácti letech ve výjimečné sezoně mistrovský titul.

Pardubický rodák a patriot, milovník koní, se nesmazatelně zapsal do historie svého města a klubu. Čest jeho památce.