28.12.2011

Nezapomeňte na lední hokej, do ČEZ Areny přijede Mladá Boleslav!

PARDUBICE — I v závěru kalendářního roku se rozduní hokejové mantinely v pardubické ČEZ Areně. Na východ Čech přijede Mladá Boleslav, dnešní zápas 34. kola Tipsport extraligy začíná v 18.00 hodin.

2011/2012, 34. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – BK Mladá Boleslav
  • Mladá Boleslav dokázala vyhrát první vzájemný zápas v Pardubicích v této sezoně 3:2 gólem Jaroslava Balaštíka šest sekund před koncem základní hrací doby.
  • Pardubice naopak otočily zápas v Mladé Boleslavi, zde prohrávaly ve 49. minutě 1:3, duel ale zvládly 4:3.
  • Pardubice vyhrály šest zápasů v řadě, po 33 kolech mají v tabulce 57 bodů, vloni jich měly 55.
Středa 28. prosince 2011 od 18.00 hodin, ČEZ Arena, Pardubice

Pardubičtí hokejisté odehráli svůj poslední zápas ve čtvrtek 22. prosince 2011 v Brně. V jihomoravské metropole dlouho drželi bezbrankový stav, na gól soupeře deset minut před koncem základní hrací doby odpověděl Tomáš Zohorna a rozdílovou trefu obratnou tečí v prodloužení přidal Jan Starý.

„Jsme rádi, že jsme přivezli dva body. Kluci už opravdu mleli z posledního a vybojovali to. Pak jsme si trošku více odpočali, abychom nabrali síly na další těžké boje,“ řekl asistent trenéra HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ladislav Lubina.

Po tomto utkání dostali hráči volno, zpátky v ČEZ Areně se sešli v pondělí 26. prosince 2011 na Vánočním hokejovém dnu. „Připravujeme se relativně standardně jako v každém jiném období. Měli jsme klasické tréninky, před zápasem s Mladou Boleslaví absolvujeme klasické rozbruslení,“ nechal se slyšet.

Pardubice hrály poslední zápasy pouze na tři formace, tým podal obdivuhodný výkon v období před Vánoci, neboť získal sedmnáct bodů z osmnácti možných v posledních šesti duelech.

Teď je situace na marodce přece jen lepší, protože druhá nejvyšší soutěž má krátkou vánoční přestávku. „Přišli k nám kluci, kteří s námi absolvovali některé zápasy. Myslím tím útočníky Honzu Semoráda z Havlíčkova Brodu a Martina Šagáta z Ústí nad Labem. Jsme rádi, že jsme v našem týmu mohli přivítat i novou akvizici. Tou je Peter Jánský ze Sparty Praha,“ spokojeně konstatoval Ladislav Lubina.

Čtveřice útočníků na marodce ale stále zůstává… „Medicína není všemocná, takže kluci jsou nadále na marodce, někteří na hodně dlouho. Do budoucna máme dost starostí,“ poznamenal pardubický kouč.

Ten věří, že Pardubice nezopakují svůj poslední domácí zápas s Mladou Boleslaví. Té totiž podlehli 2:3, když rozhodující gól vstřelil Jaroslav Balaštík v čase 59:54. „Do zápasu musíme nastoupit koncentrovaní od první minuty. Tato koncentrace nám musí vydržet až do konce zápasu, aby se nestalo to, co minule. Jednoznačně chceme zápas zvládnout, přestože se Mladá Boleslav v posledních zápasech zlepšuje,“ dodal Ladislav Lubina.

Z posledních třech zápasů dokázali Středočeši dva vyhrát a získat v nich solidních sedm bodů. Díky nim se podstatně zdramatizoval boj na chvostu tabulky. Mladá Boleslav je sice poslední se ziskem 34 bodů, na jednobodový dostřel má Karlovy Vary, o další bod více má Slavia Praha. Nedostižná není ani Kometa Brno se ziskem 40 bodů.

„Na desáté místo nemůžeme v současné situaci koukat, my hlavně nechceme hrát baráž. Přestože na desítku bychom se rádi dostali, zatím nemůžeme být tak optimističtí,“ řekl pro www.bkboleslav.cz mladoboleslavský útočník David Výborný.

Sestavy z minulého utkání

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Růžička – Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Nahodil, Kousal, Buchtele – Semorád, Somík, Zohorna.
BK Mladá Boleslav J. Hübl (40:00 Valent) – Hay, Beňovič, Drábek, Čutta, Žabka, Koma, Rýgl, od 40:00 navíc Dudáš – Bahenský, Výborný, Podkonický – Balaštík, Mikulík, Tomas – Jiránek, Vrbata, Demel – Svačina, Hrdel, Goertzen.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: BK Mladá Boleslav, a. s.

V nejvyšší soutěži: od roku 1936 do roku 1938, od roku 2008
Názvy klubu: 1908 – BK Mladá Boleslav, 1927 – Mladoboleslavský SK, 1939 – BK Mladá Boleslav, 1948 – Sokol BK Mladá Boleslav, 1966 – Auto Škoda Mladá Boleslav, 2000 – HC Mladá Boleslav, 2004 – BK Mladá Boleslav

2011/2012 1 – 0 – 0 – 0 – 1 6:6 2:3 4:3
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.)