10.01.2016

Nejtěžší soupeř: Dynamo od tří odpoledne čeká lídr z Liberce

PARDUBICE — Druhý zápas hraný doma v této sezoně již od 15.00 hodin čeká dnes na hokejisty Pardubic. Dynamo přivítá v rámci 35. kola tým Liberce, který neohroženě vládne tabulce Tipsport extraligy s obřím náskokem třinácti bodů.

35. kolo: HC Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec
  • Pardubicím se nepodařilo porazit Liberec přes dva roky, naposledy vyhrálo 3. ledna 2014 doma 4:1, poté sedmkrát prohrály.
  • Bílí Tygři vstřelili v sezoně 38 gólů v přesilovkách, nejvíce ze všech týmů.
  • Dynamo v posledních čtyřech zápasech střídá výhry a prohry, získalo v nich šest bodů.
  • Liberec je s 557 trestnými minutami nejvylučovanějším mužstvem Tipsport extraligy, Pardubice jsou s 502 hned druhé.
Neděle 10. ledna 2016 od 15.00 hodin, Tipsport arena, Pardubice
Dětské utkání

Vezměte na odpolední zápas svoje děti!

Na toto utkání klub zve hlavně nejmladší fanoušky, pro které si ve spolupráci se svými partnery připravil zajímavý doprovodný program.

Společnost McDonald’s se svými restauracemi v Pardubicích na třídě Míru a Palackého třídě si pro děti připravila malování na obličej a bude rozdávat balonky.

Hračkářství Hm studio, které naleznete v Atrium Paláci Pardubice, bude na utkání rozdávat slevové poukázky na nákup hraček.

Společnost AutoAwacs si pro všechny fanoušky připravila soutěž o značkový tablet Huawei, o který si budete moci zahrát během druhé přestávky. Během té první budete moci zhlédnout modelové hokejové utkání nejmladších nadějí Dynama.

Tatrou mléko si budou moci nejmenší fandové zatočit Kolem štěstí během utkání o pochoutky z hlinecké mlékárny.

Vezměte své děti a přijďte si užít nedělní hokejové odpoledne do pardubické Tipsport areny. Těšíme se na vás!

Liberec míří za jasným ziskem Prezidentského poháru, ve 34 zápasech nasbíral 76 bodů, od 29. listopadu do 30. prosince 2015 neprohrál, až v prvním novoročním utkání prohrál na ledě Sparty Praha, ač ji přestřílel 41:22.

„Sparťané s nimi hráli doma aktivně, mají také silný tým jako Liberec. Bílí Tygři mají letos skvělou formu, velmi silný tým. Jsou v pohodě, daří se jim. My se na ně připravíme, budeme hrát spíše odzadu, ne hurá hokej,“ řekl asistent trenéra Pardubic Marek Zadina.

Tento zápas mají koučové samozřejmě pro analýzu hry soupeře k dispozici, stejně tak páteční výhru Liberce nad Chomutovem 7:1, nad kterým vedli 5:1 po první třetině. „V neděli se ještě podíváme na video, abychom si ukázali věci, které by mohly fungovat. Nesmíme hrát nahoru dolů, ale být spíše trpělivější,“ poznamenal pardubický kouč.

Východočeši bohužel do dnešního utkání nastoupí bez kapitána Tomáše Rolinka, který z důvodu zranění nedohrál páteční utkání v Olomouci. „Tomáš absolvoval lékařské vyšetření, určitě nebude moci hrát,“ smutně konstatoval s tím, že mimo hru jsou ze zdravotních důvodů Jan Starý a David Tomášek. Naopak bez dorosteneckého košíku již trénuje Branislav Rapáč.

Poslední zápas se Bílým Tygrům povedl znamenitě, doma smetli Chomutov 7:1. Rozhodnuto bylo prakticky již po dvaceti minutách, kdy Severočeši vedli 5:1. „Byli jsme maximálně efektivní v první třetině, což rozhodlo celý zápas. Černou kaňkou byla branka pět vteřin před koncem třetiny, což by se nám bez ohledu na výsledek stávat nemělo. Přestože byl Chomutov těžkým soupeřem, měli jsme vývoj zápasu pod kontrolou a zaslouženě jsme vyhráli,“ řekl po zápase Filip Pešán, hlavní kouč Liberce.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Maxwell – Nedbal, Čáslava, Bokroš, Gregorc, Štajnoch, Havlík, Šeda, Ščotka – Orsava, Nahodil, Rolinek – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Rapáč, Kaut, Poulíček – Moučka, Cetkovský, Voženílek.
Bílí Tygři Liberec Lašák – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk, Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: Bílí Tygři Liberec, spol. s r. o.
Adresa: Bílí Tygři Liberec, Jeronýmova 494/20, 460 07 Liberec

E-mail: klub@hcbilitygri.cz
Telefon, fax: 488 048 111, 488 048 335

Rok založení klubu: 1956
Klubové barvy: modrá a bílá
Kapacita stadionu: 7500 míst (z toho 7250 k sezení)
Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: od roku 2002
Názvy klubu: 1956 – Lokomotiva (sloučení mužstev Jiskra Kolora a Tatran) Liberec, 1961 – HC Stadion Liberec, 2000 – Bílí Tygři Liberec

2015/2016 0 – 0 – 0 – 0 – 2 2:6 1:4 1:2
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).