02.02.2014

Nejen děti jsou vítány: odpoledne přijedou Vítkovice

PARDUBICE — Předposlední domácí zápas před olympijskou přestávkou čeká dnes od tří hodin odpoledne na hokejisty HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Východočeši přivítají v ČEZ Areně tým HC Vítkovice Steel, který v novém kalendářním roce prokazuje výbornou formu a drží šestou pozici. Ostravané drží na osmé Pardubice náskok sedmi bodů.

45. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Vítkovice Steel
  • Pardubice bodovaly třikrát v řadě, na Vítkovice ztrácí sedm bodů.
  • Vítkovice hrály naposledy před týdnem v pátek 24. ledna 2014, kdy vyhrály v Karlových Varech 3:2
  • Lukáš Radil zaznamenal letos proti Vítkovicím jeden gól a tři asistence.
  • Zápas začíná netradičně už v 15.00 hodin s programem pro děti, jedničkáři z tělocviku mají vstup zdarma.
Neděle 2. února 2014 od 15.00 hodin, ČEZ Arena (Pardubice)

Východočeši se vrací na domácí stadion po dvou venkovních utkáních. V úterý v Kladně získali bod za remízu 3:3 v základní hrací době, předevčírem potěšili své fanoušky výhrou 4:1 na zlínském Zimním stadionu Luďka Čajky. Pardubice bodovaly ve třech posledních zápasech, získaly v nich sedm bodů, a drží si postavení na osmém místě.

Přijďte na nedělní hokej a vyhrajte na Kravíkově kole štěstí

Nedělní utkání HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Vítkovice Steel je věnováno hlavně nejmenším návštěvníkům. Partnerem zápasu je společnost Mlékárna Hlinsko, která připravila zajímavé soutěže.

Utkání s aktuálně šestým celkem extraligové tabulky začíná již v 15.00 hodin a jedničkáři z tělocviku na letošním pololetním vysvědčení mají na něj vstup zdarma! Vstupenku zdarma na zápas si mohou oproti ukázání vysvědčení vyzvednout v den utkání na pokladnách ČEZ Areny.

Před a během utkání si děcka mohou zatočit Kravíkovým kolem štěstí, které bude umístěno na východním ochozu ČEZ Areny u stánků s občerstvením. Hlavní cenou na tomto kole je tablet!

V ČEZ Areně budete navíc moci potkat přímo Kravíka, ten bude dětem rozdávat drobné dárečky. Navíc během první přestávky uspořádá soutěž přímo na ledové ploše.

Takže v neděli na hokeji už ve tři odpoledne ahoj! A po skončení zápasu nezapomeňte na autogramiádu trojice pardubických hokejistů na východním ochozu ČEZ Areny.

Hlavně výkon ve Zlíně snesl veškeré přísné hodnotící parametry přísného fanouška. Pardubice odehrály zodpovědný zápas, po kterém si vychutnaly děkovačku se svými fanoušky.

„Odehráli jsme dobré utkání v první třetině, v níž jsme měli několik vyložených šancí, abychom odskočili. Podařilo se nám to ale až gólem do šatny. I za to jsme však byli rádi. Ve druhé třetině jsme pokračovali aktivně, ale pak nastal útlum a po gólu na 2:0 jsme byli pasivnější a inkasovali. Pomohla nám třetí branka na začátku třetí třetiny. Až pak se Zlín dostal ke svému typickému tlaku,“ řekl po skončení pátečního utkání asistent trenéra HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Pardubičtí hokejisté absolvovali v sobotu dopolední trénink v ČEZ Areně, jejich nedělní režim se posouvá: dopolední trénink se mění na ranní, neboť začíná už v 8.45 hodin.

Východočeši se musí připravit na konsolidovaný tým, který z pozice hlavního trenéra povede Roman Šimíček. Hlavní kouč Peter Oremus si totiž plní reprezentační povinnosti na Slovensku. Dočasným asistentem A týmu HC Vítkovice Steel byl zvolen bývalý obránce Pavel Trnka.

Ostravané vyráží na trip: dnes hrají v Pardubicích, pozítří zajíždí do Chomutova. Po skončení utkání v Pardubicích se nebudou vracet na sever Moravy, ale přesunou se na sever Čech, kde mají v pondělí ráno zajištěný trénink.

„Osvědčilo se nám to, takže jsme se rozhodli pro stejný scénář. Přece jen by to byla zbytečná cesta z Pardubic do Ostravy a pak z Ostravy zase do Chomutova,“ řekl trenér Roman Šimíček pro www.hc-vitkovice.cz.

„Jednoznačně bychom rádi navázali na naše lednové výsledky a hlavně výkony a pokračovali v nich. V Pardubicích to nebude snadné, jim jde vůbec o postup do play off. Nám také. Bude to těžký souboj, Pardubice mají kvalitní tým a budou teď chtít jít nahoru,“ doplnil k soupeři kouč Vítkovic.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Hudáček – Ďaloga, Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gregorc – Zohorna, Nosek, Radil – Sýkora, Somík, Kolář – Tybor, Cetkovský, Moučka – Číp, Mozer, Pianov.
HC Vítkovice Steel Šindelář – Barinka, Hruška, Kudělka, Sloboda, Stehlík, Kovář, Štencel – Húževka, Burger, Šedivý – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Hlinka, Vandas – Němec, Kolouch, Kucsera.

Představení soupeře

HC Vítkovice Steel

Oficiální název klubu: HC Vítkovice Steel, a. s.
Adresa: ČEZ Aréna, Ruská 3077/135, 700 30 Ostrava–Zábřeh

E-mail: hockey@hc-vitkovice.cz
Telefon, fax: 596 707 223, 596 783 222

Rok založení klubu: 1928
Klubové barvy: modrá a bílá
Kapacita stadionu: 10 157 míst (vše k sezení)
Mistr ligy: dvakrát (1951/1952, 1980/1981)
V nejvyšší soutěži: v sezoně 1936/1937, od roku 1940 do roku 1943, od roku 1952 do roku 1960, od roku 1961 do roku 1965, v sezoně 1966/1967, od roku 1973 do roku 1985, v sezoně 1986/1987, od roku 1988
Názvy klubu: 1928 – SSK (Sportovně společenský klub) sloučením SK Moravské Slavie a SK Slovanu Ostrava, 1936 – ČSK (Český sportovní klub), 1945 – SK Vítkovické železárny, 1948 – Sokol Vítkovické železárny, 1952 – Baník Vítkovice, 1957 – VŽKG Ostrava, 1976 – TJ Vítkovice, 1993 – Vítkovice, 2005 – HC Vítkovice Steel

2013/2014 1 – 0 – 0 – 1 – 1 10:10 5:6P 1:3 4:1
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).