HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 1973 1987 1989 2005 2010 2012
03.12.2017
Jan Hrabal

Nehráli jsme naši hru, litovali Petr Sýkora s Martin Kautem

ZLÍN — I druhý víkendový duel s tabulkovým sousedem se hokejistům Pardubic nepovedl. V nedělním duelu ve Zlíně prohráli 2:5 a vypadli tak z elitní desítky. Obě branky Východočechů vstřelil Petr Sýkora, nejprve se prosadil z ostrého úhlu, poté ostrou ranou od modré k tyči proměnil přesilovku pět na tři.

„Měli jsme být aktivnější, důraznější, měli jsme lépe bruslit. Všechno možné. Nehráli jsme vůbec to, co jsme hráli v předchozích zápasech. Pokud chceme vyhrávat jako dřív, tak se musíme vrátit ke hře, která nás vedla k úspěchům,“ řekl po skončení utkání pardubický útočník.

Dynamo hned na začátku inkasovalo z trestného střílení, Sýkorovy trefy snižovaly zlínský náskok na 1:3 a 2:4 z pohledu červenobílých. Po druhé brance hosté dohrávali přesilovku pět na čtyři, poté měli k dispozici čtyřminutovou výhodu.

„Věřili jsme až do konce zápasu, že můžeme bodovat. Bohužel se nám to nepodařilo a moc nás to mrzí,“ poznamenal Petr Sýkora, který vstřelil svůj 366. a 367. gól v naší nejvyšší soutěži.

Ze tří zápasů Dynamo urvalo pouze jeden bod, ve vyrovnaném hodnocení čtrnáctičlenného pelotonu tak pokleslo na jedenáctou pozici. „Každá porážka je pro nás nepříjemná, tabulka je neskutečně vyrovnaná. Chceme bodovat v každém utkání a pokud se nám to nepodaří, tak nás to mrzí,“ uzavřel kanonýr Dynama.

V předchozím utkání ve Zlíně se střelecky prosadil Martin Kaut, v tom nedělním odehrál přes sedmnáct minut, z toho šestaosmdesát sekund v početních výhodách, ke střeleckému úspěchu se nepropracoval.

„Začátek jsme měli špatný, po obdržené brance to na nás spadlo. Vůbec jsme nehráli naši hru, Zlín nás jednoznačně přehrával. V první a druhé třetině jsme oproti soupeři hůř bruslili, až ve třetí jsme se do toho i díky přesilovkám dostali. Celkově byl ale Zlín po celý zápas lepší,“ okomentoval nepodařený duel progresivní forvard.