26.12.2021

Náročný program pokračuje, Dynamo míří do Litvínova

Tipsport extraliga nabrala zběsilé tempo a Dynamo odehraje čtvrtý zápas během osmi dní. Pardubický tým zamíří po dvou nezdarech na led Litvínova, kde bude chtít tyto porážky odčinit a vrátit se na vítěznou vlnu. Zápas 36. kola na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově začíná v 17:30.

36. kolo: HC VERVA Litvínov - HC Dynamo Pardubice - sleduj ONLINE

Stojí za připomenutí

• Dynamo porazilo Litvínov v obou letošních vzájemných zápasech. Nejprve na ledě soupeře 7:4 a poté iv enteria areně 4:2.
  • Litvínov vyhrál pouhé dva z posledních osmi zápasů.
  • Pardubický tým trápí nedisciplinovanost. Dynamo strávilo v oslabení nejvíc času z celé extraligy, celkem 230 minut.

Z kabiny Dynama

Dynamo v prosinci, stejně jako v minulém roce, rozjelo dlouhou sérii výher, která se zastavila až na sedmi zápasech bez porážky. Pak ale Pardubice po slibném úvodu prohrály o gól v Brně. Podobný scénář se opakoval také v nedělním domácím zápase s Vítkovicemi. Dynamo vedlo po první třetině 2:0, ale hosté po gólech ve druhé i třetí části vyrovnali a muselo se prodlužovat. Zápas nakonec došel až do samostatných nájezdů, ve kterých byly úspěšnější Vítkovice.

S výkonem ani výsledkem posledního zápasu nebyl spokojen trenér Richard Král. „První třetina byla sice výsledkově dobrá, herně se mi nelíbila. Útočníci podali velmi průměrný výkon – nebyli ochotni jít před bránu, nebyli schopni uhrát nějaký souboj jeden na jednoho, do přečíslení se nám dneska nechtělo. Přehrávali jsme situace, kdy jsme volili nesmyslné nahrávky. Dva zápasy za sebou jsme ztratili vedení 2:0 a to se nám prostě nesmí stávat. Budeme muset udělat nějaké změny, protože takhle si hrát nedá.“

Nyní mají pardubičtí hokejisté šanci na reparát. Poslední venkovní utkání roku 2021 odehrají na ledě Litvínova, se kterým mají v letošním roce dobrou bilanci. V obou předchozích měřeních braly všechny body.

Sestava Pardubic z minulého zápasu:

Klouček – Mikuš, Nakladal, Vála, Košťálek, Kolář, Robertson, Zdráhal – Kousal, Musil, Camara – Říčka, Poulíček, Cienciala – Hecl, Paulovič, Blümel – Anděl, Roman, Rohlík.

Litvínovu se letošní sezóna zatím nedaří podle představ. Ve 32 zápasech vyhrál jen třináctkrát a se ziskem 42 bodů je až na 12. místě extraligové tabulky. Takové proto se klub rozhodl na začátku listopadu odvolat trenéra Vladimíra Országha a nahradit jí zkušeným koučem Vladimírem Růžičkou.

V posledním zápase Litvínov prohrál v Chomutově s Kladnem 3:2 po prodloužení. „Do zápasu jsme vstoupili úplně katastrofálně. Měli jsme hroznou první třetinu a můžeme jen našemu brankáři (Denisu Godlovi) děkovat za to, že skončila 0:0. Ve druhé třetině se nám podařilo dát gól, ale pak nevyhodíme v oslabení puk o mantinel nebo o plexisklo a dostali jsme na 1:1. Třetí třetina byla o tom, kdo dá gól. My jsme ho dostali, ale podařilo se nám srovnat. V prodloužení jsme udělali chybu a soupeř toho využil,“ okomentoval průběh zápasu Vladimír Růžička.

Chemici, stejně jako Pardubice, budou chtít nezdary v posledních zápasech odčinit. Úterní zápas na Zimním stadionu Ivana Hlinky začíná v 17:30.

Hvězda v týmu soupeře:

Giorgio Estephan. Kanadský útočník je v letošní sezóně nejproduktivnějším hráčem Litvínova, ve 32 zápasech si připsal dvacet šest bodů (10+16). Pro Estephana jde o první zahraniční angažmá, celou svou doterajší kariéru totiž strávil v zámoří. V minulé sezóně zářil zejména v třetí nejvyšší kanadskoamerické soutěži ECHL, kde si v dresu Kansas City Mavericks připsal 44 bodů ve 40 zápasech. Nakoukl však také do AHL, v farmářském týmu Calgary Flames nastoupil do 19 zápasů (2+5).

Sestava Litvínova z minulého zápasu:

Godla – Irving, Balinskis, Stříteský, Demel, Strejček, Hrbas, Kolář – Zdráhal, Estephan, Chalupa – Jarůšek, Hübl, Straka – Lukeš, Sukeľ, Kudrna – Svoboda, Gerhát, Zygmunt.

V nejvyšší soutěži: od roku 1959
Názvy klubu: 1945 – SK Stalinovy závody Horní Litvínov, 1949 – Sokol Stalinovy závody, 1953 – Jiskra Stalinovy závody, 1962 – CHZ Litvínov, 1990 – HC CHZ Litvínov, 1991 – HC Chemopetrol Litvínov, 2007 – HC Litvínov, 2009 – HC Benzina Litvínov, 2012 – HC Verva Litvínov