HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 1973 1987 1989 2005 2010 2012
04.02.2020
Redakce

Mustangové bojují v play off s Karlovými Vary. První zápas vyhráli!

PARDUBICE – Para hokejová liga má za sebou první kolo svého play off a Mustangové do něj vstoupili výhrou po dramatickém a vyrovnaném zápase na západě Čech. Karlovy Vary porazili až na nájezdy.

Samotný vstup do zápasu jim vyšel náramně, když již ve dvacáté třetí vteřině vedli 1:0. Vary na konci první třetiny však srovnaly. Podruhé Mustangové šli do náskoku 2:1 v druhé třetině, ale třicet pět vteřin před koncem utkání si vzal puk nejlepší český para hokejista Michal GEIER, který je i kapitánem reprezentace, prodral se podél mantinelu a nekompromisně zavěsil pod víko. Bohužel tak srovnal na 2:2. Naši borci se však nenechali rozhodit a v prodloužení se snažili rozhodnout velkým tlakem, ten ale gól nepřinesl a tak se šlo do nájezdů. Zde již po třetím bylo rozhodnuto (3:0 na nájezdy) a tak první zápas dopadl lépe pro Pardubice.

„Zápas pro nás začal luxusně a i následující tlak byl na naší straně, ale stále ztroskotáváme na koncovce a tak jsme pomalu nechali Vary rozehrát a pak i skórovat. O první přestávce si bylo nutno říci, že takto nesmíme polevovat a hrát více do těla. To přineslo další gól, ale bohužel jen jeden. Konec utkání jsme chtěli dohrát se zajištěnou obranou, ale Míša ukázal své kvality a dokázal srovnat. Asi jsme to okoukali od vašich", řekl s úsměvem trenér Mustangů Michal Tereska. „Důležité je, že jsme to dotáhli do vítězného konce a můžeme se připravovat na domácí odvetu."

Odveta se koná 15. února ve velké hale enteria areny od 16:15 a jelikož se hraje na dva vítězné zápasy, tak případně rozhodující hned v neděli 16. února v malé hale enteria areny. Obě utkání samozřejmě mají vstup zdarma a Pardubice chtějí ukázat, že mají nejlepší fanoušky nejen v hokeji, ale i v para hokeji. Proto jste všichni Dynamáci zváni se přijít podívat na to, jak se jiskří od para hokejových saní.

„Rádi všechny zveme na prvotřídní para hokej a porveme se o to rozhodnout hned v prvním zápase a věříme, že fanoušci budou jako šestý hráč na ledě. Vždyť naši byli ti, co rozhýbávali diváky na loňském MS v Ostravě. Prostě máme nejlepší fans,“ dodává kapitán mužstva SHK Mustangové AUTO IN a opora české reprezentace Pavel Kubeš. Kromě Pavla Kubeše budou na ledě i další čeští a němečtí reprezentanti.

Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice