22.01.2018
Jan Hrabal

Martin Růžička bude hostovat v Havířově

PARDUBICE — Zájmem Dynama je, aby mohlo využít svůj brankářský triumvirát „rozchytaný“ v závěru sezony. Pardubický klub v minulém týdnu uvolnilo Milana Kloučka na střídavé starty do Kladna, vyřízený transfer do WSM ligy má nově také Martin Růžička, který bude hostovat v Havířově.

„Martin odchází do Havířova s tím, že zpět k nám do Dynama má vyřízené střídavé starty. Martin dlouho nechytal ostré utkání, proto využíváme tohoto transferu k tomu, aby byl v zápasovém vytížení pro těžký závěr sezony. Bereme ho jako plnohodnotného člena kádru a kvalitního brankáře. Pokud by nastala situace, že by měl jít do brány, tak potřebujeme, aby byl rozchytaný a k tomu využíváme jeho hostování v Havířově, aby byl nastartovaný,“ řekl předseda představenstva a generální manažer klubu Dušan Salfický.

V letošní sezoně nastoupil Martin Růžička ke třem utkáním v nejvyšší soutěži. „Chceme, aby všichni tři brankáři chytali nejen na trénincích, ostrý zápas je něco jiného. Může se stát cokoliv a nikdy nevíte, koho budete potřebovat zapojit. Nechceme se zbavovat služeb Martina Růžičky, naším záměrem je, aby se dostal do herního tempa a proto jej uvolňujeme do Havířova,“ doplnil Dušan Salfický.