Martin Kaut: Lépe baráž dopadnout nemohla 

Martin Kaut: Lépe baráž dopadnout nemohla

24.04.2019 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Komu fandil expardubický útočník Martin Kaut během extraligové baráže, je jasné. Moc si přál, aby Dynamo udrželo nejvyšší soutěž a Rytíři se do ní vrátili. Nakonec byla jeho tužba vyslyšena. „Skončilo to nejlépe, jak mohlo,“ pověděl s tím, že se bál, aby Pardubice nesestoupily: „Kluci nakonec ukázali, jací jsou bojovníci.“

ONLINE VSTUPENKY

Jeho tým Colorado Eagles ve své první sezoně postoupil do play off. Po dvou domácích utkáních hraje s Bakersfield Condors 1:2 na zápasy. „Jsme nový tým v American Hockey League a hned hrajeme play off. Jsem za tuto cennou zkušenost rád,“ řekl Martin Kaut.

Po úspěšné minulé sezoně v pardubickém dresu se odchovanec Žďáru nad Sázavou vydal na novou misi. Do úplně nového prostředí na jiném kontinentu… „Ze začátku jsem se trápil, zvykal jsem si na nový hokej a život bez rodiny. Představoval jsem si to trochu jinak. Ale jsem za to rád, že už vím, co od toho mám čekat na příští sezonu,“ nechal se slyšet s tím, že žádnou speciální roli v týmu nemá: „Každý zápas musím ukázat to nejlepší a makat.“

I díky osmihodinovému časovému posunu sledoval zápasy Pardubic v nejvyšší soutěži na internetu. „Přiznám se, ze jsem se opravdu bál, že se Dynamo se neudrží. Základní část nedopadla vůbec dobře. Ale kluci ukázali v baráži, jací jsou bojovníci a chtěli to zachránit, protože Pardubice prostě do extraligy patří a vždycky budou!“ prohlásil.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Celá rodina jsme baráž silně prožívali

Když do baráže postoupilo i Kladno, za něhož hraje jeho bratr Tomáš, tak měl jasno: Dynamo a Rytíři to musí zvládnout. A povedlo se… „Jsem za to moc rád, lépe to ani dopadnout nemohlo,“ usmíval se.

„Pardubicím jsem samozřejmě fandil, aby se udržely, dost jsem to prožíval. Přál jsem i postup bráchovi, on takhle moc u úspěchů nebyl, přitom si je zaslouží. Celá rodina jsme baráž silně prožívali a fandili také jemu,“ pokračoval.

Vzájemné zápasy Dynama s Rytíři, v nichž zatím vždy vyhráli hosté, prožíval silně nejen on. „To bylo hodně zajímavé! Na poslední utkání v Pardubicích bylo těžké sehnat vstupenky, ale povedlo se. Taťka šel fandit v mém pardubickém dresu a mamka v bráchově. Fandil jsem oběma klubům, ale přece jen rodina je rodina,“ pousmál se.

Východočeši letěli baráží, o své záchraně rozhodli již po jejím devátém kole. „Měl jsem velikou radost, když Pardubice otočily zápas v Chomutově a měly jistou záchranu. Sledoval jsem i Kladno, tomu se to povedlo později, měl jsem pak dvojnásobnou radost,“ prozradil Martin Kaut.

Progresivní útočník moc dobře ví, jaké to je, když se daří a když naopak. Jeho tým Colorado Eagles v průběhu sezony třeba prohrál devětkrát v řadě. „Fanoušci ale pokaždé přišli a bylo vyprodáno. Moc nám chtěli pomoci to zlomit, i tady jsou super! Podpora v době, kdy se nevede, je nejdůležitější,“ uvedl.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Rád bych šel v létě na led s Pardubicemi

Na Pardubice samozřejmě vzpomíná v dobrém. „Hráli jsme play off a potrápili silný Třinec, který letos postoupil až do finále. Mám v Pardubicích, které mi v hokeji pomohly, hodně kamarádů – budu je muset navštívit!“ řekl Martin Kaut.

Až mu skončí šichta v Americe, přiletí do Evropy. „Budu šťastný doma s rodinou, s ní si odpočinu nejvíc. Asi bude nějaká práce na zahradě, ale na ni se těším, bude to fajn změna,“ pousmál se.

„Pokud to vyjde, rád bych šel v létě na led s Dynamem, abych se připravil co nejvíce na novou sezonu,“ doplnil Martin Kaut.

Memoriál Zbyňka Kusého 2019
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři