Kapitán pokračuje! Novou smlouvu podepsal Tomáš Rolinek

27.04.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Dynamo má jasno: i v novém ročníku jej povede s kapitánským céčkem útočník Tomáš Rolinek. Zkušený forvard se s vedením klubu domluvil na novém kontraktu a dohodu stvrdil svým podpisem.

„Na tuto zprávu všichni fanoušci čekali, jsem rád, že mohu oznámit, že jsme podepsali novou smlouvu s naším kapitánem Tomášem Rolinkem. Mám velkou radost, že Tomáš pokračuje ve své kariéře a že ji nadále spojuje s naší organizací,“ oznámil předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

Po svém návratu do Pardubic prožil pardubický kapitán bodově úspěšnou sezonu, vstřelil v ní čtrnáct branek a přidal sedmadvacet nahrávek. „Musím přiznat, že jednání byla velmi jednoduchá. Měl jsem enormní zájem, aby Tomáš pokračoval, obzvláště poté, co předvedl v minulém ročníku. Bylo to o tom, zda bude mít chuť a on ji hned na začátku našich rozhovorů potvrdil. S agentem jsme se během krátké doby domluvili na podmínkách a poté podepsali kontrakt,“ prohlásil šéf klubu.

Pro Dušana Salfického je podpis smlouvy s Tomášem Rolinkem velmi důležitý z hlediska pokračování skládání kádru pro nový ročník. „Tomáš je pro mě lídr na ledě i v kabině, on je autoritou, která pomáhá trenérům v komunikaci s týmem. V letošním ročníku opět dokázal, jakou je osobností. Jsem velmi rád, že jsme se domluvili a že nadále pokračuje s hokejem. On je pro mě jedním z velmi důležitých kamenů celého týmu,“ nechal se slyšet generální manažer Dynama.

Předseda představenstva připomněl, že s kapitánem konzultuje řadu svých kroků. „Když jsem do své funkce šel, tak jsem hovořil o našem Dynamu a já beru Tomáše za obrovského srdcaře a kluka, který tady vyrostl. Chci, aby věděl, jakým směrem klub jde a informuji ho o dění, aby byl v obraze. Pomáhá to pak přenášet do kabiny, aby věděl, v jaké situaci se nacházíme a on nám pomáhá tyto informace předávat do šatny. Kdyby náhodou končil, tak má u nás otevřené dveře dokořán i v jiných pozicích, proto chci, aby věděl, jak co funguje. Jsem vděčný, že nám je i v tomto nápomocen,“ doplnil Dušan Salfický.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Tomáš Rolinek neskrýval po podpisu smlouvy svou radost z toho, že může nadále oblékat pardubický dres. „Agent s Dušanem Salfickým vyladili smlouvu, já se tak mohu těšit na další sezonu v dresu Dynama. Věřím, že v novém ročníku budeme ještě úspěšnější – všichni máme mnoho elánu po posledním úspěchu, chceme dokázat ještě více. Věřím, že pardubický hokej se bude nadále zvedat,“ prohlásil.

enteria arena