11.12.2020
Redakce

Jsem rád, že to tam padlo. A spadne to i ze mě, radoval se po vítězné trefě Kusý

Až do sedmnáctého zápasu v sezoně si musel pardubický útočník Denis Kusý počkat na svůj první gól. Splatil tak trenérům jejich důvěru, s Kometou otevřel skóre v početní výhodě, a nakonec to byla i vítězná branka. „Hlavně jsem rád, že to tam spadlo, že to spadne i ze mě, protože jsem čekal letos dlouho. Jsem rád, že jsem se mohl odvděčit trenérům, když jsem dostal šanci na přesilovku,“ byl spokojený po výhře 3:0 v Brně.

Východočeši brali na brněnském ledě sedmou výhru nad Kometou v řadě, příznivou bilanci si však před zápasem nepřipouštěli. „V hlavě jsme to neměli, úplně jsme se o tom nebavili, ani nevím, že jsme je porazili sedmkrát. Ale Brnu se teď moc nedaří, takže jsme si ráno řekli, že sem prostě jedeme pro tři body, což se povedlo, takže jsme rádi,“ říkal po splněném cíli pardubický útočník.

K cestě za třemi body vedl velmi dobrý disciplinovaný výkon, Dynamo je celkově v letošním ročníku Tipsport extraligy druhým nejméně vylučovaným týmem.

„Nevím, jestli to byl nejlepší výkon pod trenérem Richardem Králem, ale jak jsme vedli, tak jsme se snažili hrát dobře, nedělat žádné blbosti a zajistit to hlavně zezadu. Proti Brnu se musí hrát disciplinovaně, protože mají první přesilovkovou lajnu, která hraje výborně. Takže jsme si to říkali a dodrželi, což je super.“

Zároveň se ale Východočechům příliš nedaří v přesilových hrách, tuto statistiku pod novým trenérským štábem mírně vylepšili. První dvě přesilovky proti Brnu Pardubicím příliš nevyšly, při třetí početní výhodě v polovině zápasu se už ale radovaly.

„Po prvních dvou přesilovkách jsme nic neměnili, akorát jsme si řekli, že to musíme hrát víc v klidu, udržet se na puku a uklidnit to,“ popisoval střelec gólu na 1:0. Tomu ještě předcházela o pár okamžiků dříve nastřelená branková konstrukce také od Denise Kusého. „Trefil jsem břevno, naštěstí se to zase odrazilo k nám a mohli jsme pokračovat v akci.“

Dan chytal výborně, nechali jsme tam úplně všechno

Výborný pardubický výkon podpořil svým výkonem brankář Daniel Vladař, pro něhož to byla první tříbodová výhra v Tipsport extralize, při které zároveň vychytal čisté konto. „Dan Vladař chytal výborně, snažili jsme se hrát jako každý jiný zápas dobře dozadu. Vlady nás podržel, i když jsme je moc do ničeho nepustili, ale když už něco bylo, tak Vlady zachytal výborně,“ chválil Kusý.

Východočeši dohrávali utkání na tři formace, přesto si udrželi konstantní výkon. „Bylo to posledních dvacet minut a myslím si, že náročné to bylo, ale chtěli jsme vyhrát, takže jsme tam nechali úplně všechno.“