17.03.2016

Ještě jeden krok! Mladší dorost potřebuje srazit Zlín podruhé

PARDUBICE — Stojí na prahu velkého úspěchu. Mladší dorostenci Dynama Pardubice dokázali zvítězit v prvním semifinálovém utkání na ledě Zlína 3:2 a pokud zvítězí i zítra, probojují se na finálový turnaj, který v příštím týdnu hostí Přerov. „Kluci si zaslouží pochvalu, přestože vyhráli zatím pouze poločas,“ říká hlavní trenér nejmladší akademické kategorie Pardubic Michal Mikeska.

ELIOD extraliga mladšího dorostu

Přijďte fandit nadějím Dynama!

Odvetný zápas semifinálové sérii ELIOD extraligy mladšího dorostu HC Dynamo Pardubice – HC PSG Zlín hostí v tento pátek od 17.00 hodin malá hala pardubické Tipsport areny. Vstup na utkání je zdarma vchodem přes vrátnici.

Jeho svěřenci si účast v play off zajistili s předstihem, v nadstavbě skončili pátí. Ve čtvrtfinále vyřadili čtvrtý Třinec 2:0 na zápasy (3:0 a 5:2), ve druhém kole hrají se Zlínem.

„Porazit je, kdy my i oni hráli v nejsilnějších sestavách, je příjemné. Získali jsme první bod a soupeř ví, že s námi musí počítat. Oni v sezoně mnohokrát neprohráli, o to je naše výhra cennější. Je to krásný hokej, celý zápas byl moc pěkný. Nic ale není hotové, čeká nás ještě velmi těžká odveta,“ spokojeně prohlásil pardubický kouč.

Zlínští mladíci prosvištěli základní částí sezony takřka bez úhony, z 38 odehraných utkání jich 31 vyhráli a vytěžili 92 bodů. I skóre 198:91 vypovídá o lecčems včetně jejich vyřazení Letňan po dvou tenisových výhrách 6:0 a 6:2.

Dynamo se úctyhodných čísel na straně soupeře nezaleklo. I když dvakrát prohrávalo, tak vybojovalo cennou výhru. „První třetinu jsme prospali, spíše jsme čekali, co s námi domácí provedou. Zde máme rezervu. Druhá a třetí třetiny byly z naší strany super. Nejvíce střel měli oba týmy ve třetí třetině, byly tam přesilovky na naší i jejich straně. Jinak to bylo ve všech ohledech vyrovnané utkání,“ hodnotil výhru 3:2 v prodloužení Michal Mikeska.

Odveta je na programu v pátek 18. března 2016 od 17.00 hodin v malé hale pardubické Tipsport areny. Výhra = postup. „Nerozlišujeme, zda hrajeme doma, nebo venku. Náš hokej je stále stejný, my budeme tlačit na to, abychom tak hráli i v pátek,“ řekl trenér pardubických nadějí.

Michal Mikeska

Kluci mu ale dělají radost. „Tým funguje, o tom to je. Moc mě baví soudržnost kluků, jak si užívají oslavy po každém zápase. To je to nejvíc. Jsme v kabině, zakřičíme si, ale více nechávám na týmu. Řídí si to kapitán a přirození vůdcové, já jim do ničeho nezasahuji. Jejich děkovačky a oslavy jsou čistě jejich a tak to má být,“ nechal se slyšet pardubický kouč.

Pokud ve městě potkáte mladíka s červeně obarvenou hlavou, je vysoká pravděpodobnost, že se jedná o jednoho z pardubických bojovníků. „Nejprve se mě zeptali, zda se mohou takto vyzdobit, já to nechal na nich. Jsou to kluci, kteří potřebují ventilovat radost a zaplaťpánbůh, že si ji můžeme užívat. Uděláme všechno pro to, aby to ještě neskončilo,“ řekl Michal Mikeska.

„Už kvůli těmto pocitům, co naše naděje prožívají, tuhle práci miluji. Věřím, že po takových výsledcích budou ještě více ochotní pracovat pro tým, nebude to soubor individualistů, ale mužstvo, ze kterého osobnosti vykrystalizují, budou si vážit jeden druhého, respektovat se a třeba také oslaví velká vítězství,“ uzavřel hlavní trenér mladších dorostenců Pardubic.

Mladší dorostenci Dynama v play off

1. zápas čtvrtfinále play off ELIOD extraligy mladšího dorostu, středa 9. března 2016 od 17.00 hodin:
HC OCELÁŘI TŘINEC – HC DYNAMO PARDUBICE 0:3 (0:1, 0:0, 0:2).
Branky a nahrávky: 5:31 Koffer (Blümel), 45:20 Bucek, 59:51 Chára (Blümel). Rozhodčí: Fiedler – Novák, Vančo-Minařík. Vyloučení: 6:7, navíc Konderla (Oceláři Třinec) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 67. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 0:3. Stav série: 0:1.
HC Oceláři Třinec: Ochman – Adámek, Homola, Konderla, Matuš, Michálek, Patlevič, Radzienciak, Srníček – Čmiel, Indrst, Korčák, Miklér, Peterek, Plandor, Rybnikár, Szmek, Tománek.
HC Dynamo Pardubice: Vlk – Blažej, Leder, Oliva, Pejzl, Rudy, Sýkora – Blümel, Bucek, Chára, Jelínek, Koffer, Mazura, Rouha, Rozlílek, Svatoš, Šír, Zeman.

2. zápas čtvrtfinále play off ELIOD extraligy mladšího dorostu, pátek 11. března 2016 od 17.00 hodin:
HC DYNAMO PARDUBICE – HC OCELÁŘI TŘINEC 5:2 (1:0, 2:1, 2:1).
Branky a nahrávky: 11:59 Leder (Oliva, Chára), 32:36 Zeman (Koffer, Blümel), 35:43 Bucek (Chára, Mazura), 50:47 Rozlílek (Rouha, Leder), 57:51 Chára – 27:03 Tománek (Homola, Patlevič), 47:33 Indrst (Marguš). Rozhodčí: Veinfurter – Škorpil, Vepřovský. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 150. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2. Konečný stav série: 2:0.
HC Dynamo Pardubice: Vlk – Blažej, Leder, Oliva, Pejzl, Rudy, Secký, Sýkora – Blümel, Bucek, Chára, Jelínek, Koffer, Mazura, Rouha, Rozlílek, Šír, Zeman.
HC Oceláři Třinec: Ochman – Adámek, Homola, Konderla, Marguš, Michálek, Patlevič, Radzienciak – Čmiel, Indrst, Korčák, Miklér, Peterek, Plandor, Rybnikár, Tománek.

1. zápas semifinále play off ELIOD extraligy mladšího dorostu, středa 16. března 2016 od 16.00 hodin:
HC PSG ZLÍN – HC DYNAMO PARDUBICE 2:3 v prodloužení (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1).
Branky a nahrávky: 4:09 Sebera (Dřímal, Kristek), 34:49 Světlík (Zmeškal) – 20:57 Chára (Bucek, Mazura), 46:20 Bucek (Chára, Mazura), 61:08 Mazura (Vlk). Rozhodčí: Koziol – Rožánek, Wesley. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 87. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
HC PSG Zlín: Kořének – Tomáš Dřímal, Hamrlík, Jaroněk, Kowalczyk, Prchal – Dobiáš, Tadeáš Dřímal, Fajkus, Handl, Kristek, Leška, Luža, Mlýnková, Nesrsta, Pröschl, Sebera, Sedláček, Suhrada, Světlík, Zmeškal.
HC Dynamo Pardubice: Vlk – Blažej, Hybeš, Leder, Oliva, Pejzl, Rudy, Sýkora – Blümel, Bucek, Chára, Jelínek, Koffer, Kostka, Lašák, Mazura, Rouha, Rozlílek, Sajdl, Šír, Zeman.

2. zápas semifinále play off ELIOD extraligy mladšího dorostu, pátek 18. března 2016 od 17.00 hodin:
HC DYNAMO PARDUBICE – HC PSG ZLÍN.

Případný 3. zápas semifinále play off ELIOD extraligy mladšího dorostu, neděle 20. března 2016 od 12.00 hodin: