HC DYNAMO PARDUBICE
logo 70 1973 1987 1989 2005 2010 2012
15.10.2014
Jan Hrabal

Jen jsem házel puk na bránu, smál se Ladislav Havlík

PARDUBICE — Hned ve druhé minutě úterního utkání proti Plzni se poprvé v Tipsport extralize gólově prosadil obránce Ladislav Havlík. Lukáš Nahodil mu předal puk a talentovaný zadák jej spěšně poslal na hostující kasu. Gól!

Letošní statistiky Ladislava Havlíka
Zápasy Góly Asistence Body +/− Tr. minuty
10 1 0 1 5 2

„Jen jsem puk házel na bránu, chtěl jsem ji hlavně trefit. Vždycky si říkám, že by to mohlo propadnout, ale teď to bylo poprvé, takže to bylo trochu překvapení. Myslel jsem, že puk tečoval Lukáš Radil, ale nakonec to tam propadlo bez teče. Jistý jsem si ale nebyl do doby, než nahlásili gól,“ popisoval trefu na 1:0 pardubický zadák, který se trefil ve svém desátém zápase v naší nejvyšší soutěži.

Po vstřelení branky měl dle svých slov velikou radost. „Už nemám ve statistikách nulu, vstřelil jsem gól v naší nejvyšší soutěži. Teď už to nic neznamená, jedeme dál. Navíc mou prioritou je hrát dobře dozadu, to je má hlavní úloha,“ řekl Ladislav Havlík.

Načítání

Obránce #hcpce LADISLAV #HAVLÍK vstřelil v utkání #PCEvPLZ první gól v @telh_cz. BLAHOPŘEJEME! 👏

Zobrazit na Instagramu

Rodák ze Svitav, který do Pardubic přišel v osmé třídě základní školy z Poličky, hraje v obranném páru s Václavem Benákem. V úterním utkání s Plzní odehrál bez šestnácti vteřin dvacet minut. Solidní porce! „Václav mi hodně radí a pomáhá. I Dušan Salfický mi říkal, že ho mám poslouchat. Nemáme jasné dané úlohy, hrajeme podle situace,“ přiblížil.

Ladislav Havlík byl v předminulé sezoně kapitánem pardubické juniorky, poslední soutěžní ročník strávil v polských Tychách, kde se pořádně vyhrál. „Celý rok zde byl super. Dostal jsem mnoho prostoru v chlapské soutěži. Pro mě byla důležitá v přechodu mezi juniorským a dospělým hokejem. Hodně se mi zvedlo sebevědomí, to mi také pomohlo. Trenér Jiří Šejba mi vlastně zachránil kariéru, jsem mu vděčný,“ nechal se slyšet Ladislav Havlík, který se může v letošní sezoně pochlubit také pěknými 24 body v Radegast indexu nebo pouhými dvěma trestnými minutami.

Celý rozhovor s obráncem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ladislavem Havlíkem naleznete v příštím vydání magazínu PUK, dozvíte se, jak se mu líbilo v Polsku, co jeho cílem v sezoně a na čem chce ještě zapracovat.