21.10.2021

Je super vidět, že hrajeme až do konce, pravil po vítězném návratu na Spartu Košťálek

Po šesti měsících se Jan Košťálek vrátil do O2 arény a mohl společně s Dynamem oslavit obrat a výhru na těžkém ledě 2:1 po nájezdech. Jak těžký byl pro navrátilce do sestavy konec zápasu a těšil se zpět do největší české haly?

Návrat na Spartu se sladkým koncem, jak to hodnotíte?
Bylo super se sem vrátit. O2 arénu jsem měl rád, hokej mě tu bavil. Pro nás je super, že jsme tu vyhráli.

Bylo to pro vás v O2 aréně speciální a proběhlo nějaké hecování s hráči ze Sparty?
Občas tam nějaké hecování je, to je normální. Já jsem to tu měl rád, hrálo se mi tady dobře a rád se sem vracím.

Zápas byl hodně náročný, dlouho se čekalo na úvodní branku, jak jste ho viděl?
Bylo to nahoru dolů, šance na obou stranách. Některé šance jsme měli dát a byl by klid, ale ukázali jsme, že dokážeme držet i těsný výsledek, což je taky důležité.

V utkání byla celá řada vyloučení, zejména ve třetí části jste hráli dlouhou dobu v oslabení, jak to pro vás bylo fyzicky náročné?
Bylo to těžké. Ke konci zápasu jsme dostali soupeře na koně a nakonec jsme z toho inkasovali. Naštěstí jsme to pak vybojovali zpátky. Byl to hokej nahoru dolů z obou stran.

Co bylo důležité s blížícím se koncem základní hrací doby? Nabádali vás trenéři, abyste udrželi klidnou hlavu?
Svou aktivitou jsme si vybojovali přesilovku 5 na 3, takže nebylo na co spěchat. Měli jsme na to dvě minuty, takže jsme si museli vyhovět, abychom to dali dohromady.

Na vyrovnávací brance jste se podílel asistencí, jak byste gól popsal?
Sparta nám to tam zavřela, takže jsme nemohli nahrávat na útočníky. Párkrát jsme si to nahráli s Jurajem Mikušem a on to pak vzal krásně na sebe.

Nakonec jste mohli v základní hrací době ještě rozhodnout..
Nějaká šance tam v závěru byla, ale nakonec nám to tam nespadlo, tak jsme to urvali až na nájezdy.

V prodloužení a i v celém zápase vás podržel Dominik Frodl, co říkáte na jeho výkon?
Dominik dneska chytal suprově. Soupeř měl obrovské šance, ale on je chytil a podržel nás.

Dokázali jste otočit další zápas, je to pro vás psychická vzpruha?
Je super vidět, že hrajeme až do konce a nikdy to nepoložíme. Pomohli nám také fanoušci, kteří byli fantastičtí a hnali nás dopředu.