30.12.2018

Dynamo zakončí rok 2018 retro utkáním s mistrem

PARDUBICE — Velký hokejový svátek je tady! Hokejisté Pardubic vyzvou v rámci 31. kola brněnskou Kometu v ČSOB Pojišťovna ARENĚ. Zápas hraný ve dvou sadách historických dresů začne v 17.00 hodin a bude obohacený o doprovodný program. Ten připomene 95 let od založení pardubického hokeje a 30 let od zisku posledního federálního mistrovského titulu. Východočeši půjdou do souboje s mistrem psychicky posíleni páteční výhrou na ledě pražské Sparty.

31. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno
  • Dynamo výhrou na Spartě přerušilo sérii proher na třináct.
  • Oba soupeři se mohou pochlubit vysokou návštěvností v rámci celé soutěže. Do Brna chodí průměrně 7459 diváků, do Pardubic o 113 více.
  • Dynamo rozdalo 278 hitů, Kometa 277.
  • Pardubice dokázaly Brno doma porazit v prodloužení.
Neděle 30. prosince 2018 od 17.00 hodin, ČSOB Pojišťovna ARENA, Pardubice

„Chtěl bych hráčům poděkovat za výkon, který jsme tady předvedli. Konečně se nám podařilo naplnit, co jsme si řekli během přípravy na utkání. Myslím, že jsme parádně odbránili půlku třetí třetiny, co jsme hráli v oslabení,“ ohlédl se za výhrou 3:1 v Praze hlavní trenér Ladislav Lubina.

HC Dynamo Pardubice

„Double retro“ utkání

Fanoušci se mohou těšit na zajímavý doprovodný program, který obohatí výjimečné utkání. Před začátkem utkání a každou třetinu budou moci zhlédnout unikátní historická videa o pardubickém hokeji, a to pásmo o 95 letech klubu, o šesti mistrovských titulech a osobnostech pardubického hokeje.

Pardubičtí příznivci jistě vyhlíží retro dresy pro tento zápas. V první třetině nastoupí Pardubice v čistých modrých dresech se znakem LTC na hrudi, do druhé pak ve věrné kopii mistrovských dresů Tesly Pardubice ze sezony 1988/1989. Obě sady zamíří do elektronické aukce. Třetí odehrají v současných červených.

Na zápas se chystají i hokejové osobnosti, které slavnostním buly uvedou každou třetinu. Ještě před začátkem utkání klub obdrží slavnostní plaketu od zástupce vedení soutěže.

Dvěma brankami se na sparťanském ledě blýskl Marek Hovorka, perfektní výkon celé pardubické party ozdobil brankář Ondřej Kacetl. „Chtěl bych pochválit celé mužstvo, protože jsme konečně plnili, co jsme měli. Poslední zápasy jsme měli ty pokyny také, ale neplnili jsme je. Teď konečně ano, tak se štěstíčko třeba otočí,“ řekl brankář Dynama po skončení vítězného utkání.

Příprava na výjimečné utkání byla v pardubické kabině poněkud specifická, neboť pardubickou ČSOB Pojišťovna ARENU zaplnily stovky nadšených fanoušků na Vánočním hokejovém dni. Zhlédnout mohli například komentovaný trénink A mužstva pod vedením Ladislava Lubiny.

„Hrajeme třetí utkání v pěti dnech, je třeba trénink takové porci přizpůsobit. Výhru na Spartě jsme potřebovali a je odměnou za tvrdou každodenní práci. Chceme na ni navázat v těžkém souboji s Kometou a potěšit naše skvělé fanoušky. Jsme rádi, že možná bude i vyprodáno,“ doplnil.

Lístky k sezení zmizely kvapíkovým tempem, k stání na Jižní tribunu pro domácí fanoušky jsou k mání na pokladnách ČSOB Pojišťovna ARENY od 9.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 17.00 hodin nebo dříve, dojde-li k jejich vyprodání. Zápas byl bezpečnostními složkami vyhodnocen jako rizikový, i proto bude hala otevřena již v 15.30 hodin a při vstupu budu prováděny důkladné bezpečnostní prohlídky.

Brněnští hokejisté v posledním utkání odehráli zápas na domácím ledě s Mladou Boleslaví, proti které se jí v letošní sezóně střelecky nedaří. Ze tří utkání se Kometě povedlo vsítit pouze jednu branku. Páteční zápas se nesl v duchu předešlých dvou. Boleslav se dostala do vedení ve dvanácté minutě hry a následně se soustředila na obranu. Kometa byla v utkání lepší a vytvořila si velký počet šancí, jenže všechny skončily na Kantorovi.

„Chyběla nám jiskra ve finální fázi. Hosté se soustředili na obranu a vyráželi do brejků. Nedali jsme gól, nenastartovali jsme sebe a ani diváky. Postupem času se u nás projevovala nepřesnost víc a víc a opět jsme soupeři nevstřelili žádnou branku,“ hodnotil páteční utkání Kamil Pokorný.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Kacetl – Mikuš, Holland, Děrvuk, Trončinský, Budík, Cardwell, Hrabal – Hovorka, Marosz, Rolinek – Horký, Bubela, Kusý – Sýkora, Dušek, Skokan – Mandát, Poulíček, Perret.
HC Kometa Brno Vejmelka – Štencel, Němec, Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, Holík, Mueller – R. Zohorna, Hruška, Erat – Dočekal, Čermák, Vondráček – Mallet, Střondala, Köhler.

Představení soupeře

HC Kometa Brno

Oficiální název klubu: HC Kometa Group, a. s.
Adresa: HC Kometa Group, a. s., Křídlovická 34, 603 00 Brno

E-mail: hckometa@kometagroup.cz
Telefon, fax: 543 245 457

Rok založení klubu: 1953
Klubové barvy: modrá a bílá
Kapacita stadionu: 7700 míst
Mistr ligy: dvanáctkrát (1954/1955, 1955/1956, 1956/1957, 1957/1958, 1959/1960, 1960/1961, 1961/1962, 1962/1963, 1963/1964, 1964/1965, 1965/1966 a 2016/2017)
V nejvyšší soutěži: od roku 1953 do roku 1980, od roku 1981 do roku 1988, v sezoně 1989/1990, v sezoně 1991/1992, v sezoně 1995/1996, od roku 2009
Názvy klubu: 1953 – Rudá Hvězda Brno, 1962 – ZKL Brno, 1977 – TJ Zetor Brno, 1990 – HC Zetor Brno, 1992 – HC Královopolská Brno, 1994 – HC Kometa Brno, 1995 – HC Kometa BVV Brno, 1996 – HC Kometa Brno

2018/2019 0 – 1 – 0 – 0 – 1 3:4 3:2N 2:0
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).