27.02.2020

Dynamo vyzve doma druhou Plzeň

Pardubice – I když Pardubice doma naposledy podlehly proti Liberci, na zápas s Plzní si věří. Jejich forma stále roste. Je to vidět na ledě a hlavně v tabulce, kde už mají náskok tří bodů na poslední Kladno. Jejich páteční soupeř na domácím ledě je na tom přesně opačně, plzeňskému celku totiž patří druhá příčka, kterou by rád před svými pronásledovateli uhájil. Startuje se v 18 hodin.

49. kolo: HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň - sleduj ONLINE
  • Plzeňský Milan Gulaš vede tabulku střelců i asistencí, posbíral již 74 kanadských bodů za 34 branek a 40 asistencí.
  • Dynamo za posledních pět zápasů nasbíralo dvanáct bodů a se svoji formou se řadí mezi tři nejlepší.
  • Obránce Peter Čerešňák strávil na ledě již 1118:22 minut a patří mezi čtyři nejvytěžovanější hráče celé Tipsport extraligy. Na pardubické straně těmto číslům vévodí obránce Jan Kolář, který má o 111 minut méně.
Pátek 28. února od 18:00 hodin, enteria arena, Pardubice

Hokejisté pardubického Dynama po čtyřech výhrách v řadě nedokázali na vlastním ledě bodovat s libereckými Bílými Tygry, výsledek vzhledem k průběhu celého utkání kabinu předposledního týmu tabulky mrzel: „Měli jsme dvacet minut na to, abychom získali minimálně bod. Za remízového stavu jsme začali přesilovkou, ale nevyšlo to,“ vrátil se k poslednímu domácímu utkání asistent trenéra Dynama Pardubice Michal Mikeska.

V pátek 28. února se Dynamo představí na ledě enteria areny znovu, tentokrát vyzve druhý tým tabulky Tipsport extraligy – HC Škoda Plzeň. Po Liberci čeká svěřence trenéra Razýma další těžký soupeř. „Bude to trochu jiné z důvodu, že Plzeň prohrála posledních šest venkovních zápasů. My potřebujeme body, každý je životně důležitý. Chceme si uhrát klidný závěr extraligy a ne trnout do posledního kola, co se stane,“ věří Mikeska.

V pardubické sestavě bude chybět obránce Michal Ivan, fit je naopak jeho kolega Jan Zdráhal. Právě defenzíva Dynama si bude muset dát pozor na na nejproduktivnějšího hráče celé extraligy Milana Gulaše. To ví i sám Michal Mikeska: „Plzeň je strašně aktivní a bruslivé mužstvo. Naším úkolem je se jim pohybem minimálně vyrovnat a uhlídat Gulaše.“

Ačkoliv je Plzeň momentálně na druhém místě, tak jejich forma začíná klesat. Z posledních pěti zápasů si dokázali přivézt pouhých 6 bodů a to po domácích výhrách nad Kladnem a Olomoucí. Naopak ze všech třech venkovních zápasů přijeli plzeňští s prázdnou, na ledě Liberce, Vítkovic a Mladé Boleslavi se jim nepovedlo získat ani bod.

„Naši sérii jsme tu chtěli zlomit. Bohužel jsme nevyužili šance, které jsme proti silnému soupeři měli proměnit. Možná by se zápas poté vyvíjel jinak, ale třetí perioda se nám nepovedla. Nicméně dvě třetiny nebyly špatné, musíme se z toho zase dostat a tu sérii nepovedených zápasů venku konečně zastavit." avizoval Ladislav Čihák po posledním prohraném zápase proti Liberci.

Poslední vzájemný zápas dopadl daleko lépe pro Plzeň, která na svém domácím ledě dokázala porazit Dynamo vysoko 5:0. Ale takový výsledek se už neočekává. Dynamo od té doby posílilo a jde si za vítězstvím v každém zápase. Plzeň venku nedokázala vyhrát už pětkrát v řadě. Dynamo spoléhá, že jim tuto sérii dokáží prodloužit a doma je porazit.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Kantor – Mikuš, J. Zdráhal, Zacharčuk, Kolář, Voráček, Holland, Blažej – Vondrka, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič.
HC Škoda Plzeň Král – Pulpán , Čerešňák, Jánošík, Jiříček, Vráblík, Kaňák, Jank – Kantner, Mertl, Gulaš – P. Zdráhal, Němec, Rob – Straka, Kodýtek, Pour – Vracovský, Heřman, Malát.

Představení soupeře

HC Škoda Plzeň

Oficiální název klubu: HC Plzeň 1929, s. r. o.

Mistr ligy: jednou (2012/2013)
V nejvyšší soutěži: od roku 1951 do roku 1966, od roku 1969 do roku 1971, od roku 1972 do roku 1978, od roku 1979
Názvy klubu: 1948 – Sokol Plzeň IV, 1952 – Leninovy závody Plzeň, 1952 – Spartak Plzeň, 1965 – TJ Škoda Plzeň, 1991 – HC Škoda Plzeň, 1994 – HC Interconex Plzeň, 1995 – HC ZKZ Plzeň, 1997 – HC Keramika Plzeň, 2003 – HC Lasselsberger Plzeň, 2009 – HC Plzeň 1929, 2012 – HC Škoda Plzeň

Ondřej Kacetl - 91,25 % nejlepší úspěšnost zákroků Dominik Frodl - 90,94 %
Ondřej Kacetl - 2,73 nejmenší průměr inkasovaných branek na zápas Dominik Frodl - 2,49

2019/2020 0 – 1 – 0 – 0 – 2 7:13 3:5 4:3P 0:5
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).