30.01.2021

Dynamo má namířeno do Plzně! Poprvé v roce změří síly s Indiány

Pardubičtí hokejisté míří k dalšímu utkání v rámci 41. kola Tipsport extraligy na led plzeňské LOGSPEED CZ Arény. S Indiány se Dynamo střetlo naposledy na sklonku minulého roku, kdy Východočeši zvítězili 4:1. Nyní je čeká první měření síly proti Škodovce v roce 2021. Nedělní utkání začíná v 16:30.

41. kolo: HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice - sleduj ONLINE

Stojí za připomenutí

• Plzeň má na kontě největší počet prvních gólů vstřelených týmem v zápase z celé soutěže.
  • Týmy se naposledy utkaly v závěru minulého roku, Dynamo bralo tři body po výhře 4:1.
  • Východočeši zvítězili čtyřikrát z posledních pěti soubojů na ledě soupeře.

Z kabiny Dynama

Pardubice po úspěšné sérii vítězství v posledních dvou zápasech narazily. Dynamo nejprve prohrálo na domácím kluzišti s brněnskou Kometou, následně nestačilo na Bílé Tygry z Liberce, kteří otočili vývoj utkání a rovněž odjížděli z enteria arény s cenným ziskem bodů.

Svěřenci Richarda Krále vstoupili do utkání lépe, do vedení poslal domácí gólem z přesilové hry Patrik Poulíček. Celek z Podještědí ale ještě v první části vyrovnal a v závěru rozhodl o výhře.

„Čekalo se, kdo překlopí zápas na svou stranu. Šance byly vidět na obou stranách, bohužel pět minut před koncem jsme zbytečně zatáhli kotouč do vlastní třetiny, kde jsme o něj přišli a Liberec, ačkoli přečíslený, nám dal gól do prázdné branky. Špatně jsme si rozebrali jejich hráče, tohle by se nám stávat nemělo,“ hodnotil bitvu proti Severočechům trenér Richard Král.

Liberci vystřelil tři body v 55. minutě Ondřej Vitásek. Po jeho brance už Dynamo nedokázalo odpovědět, hosté poslední minuty zvládli ubránit a vybojovali plný počet bodů. „Rozhodla naše chyba pár minut do konce utkání, kdy jsme inkasovali gól a ztratili jsme tím tak body na rozdíl od toho, abychom je získali,“ souhlasil jediný pardubický střelec Poulíček.

Sestava Pardubic z minulého utkání:

Klouček – J. Kolář, Nakládal, Mikuš, Bučko, Ďaloga, Vála, J. Zdráhal – Tybor, O. Roman, Camara – Kusý, R. Kousal, A. Kosticyn – Paulovič, Poulíček, Blümel – L. Horký, Rohlík, Matýs.

Plzeňští prožívají období, ve kterém střídají série výher s prohrami. V posledním střetnutí Indiáni po třech úspěšných zápasech nestačili na pražskou Spartu, která v O2 Aréně vyhrála 4:0. Škodovka v klání doplatila na velký počet vyloučení, které domácí tým potrestal. Naopak Plzeň nevyužila ani početní výhodu pět proti třem, což rozhodlo.

„Utkání se nám moc nepovedlo. Měli jsme špatný vstup, inkasovali jsme tři branky v oslabení. Naše nedisciplinovanost nás připravila o možnost se porvat o nějaký bod. Bohužel jsme si nepomohli ani přesilovkou pěti proti třem. Nepředvedli jsme dobrý výkon, Sparta byla jednoznačně lepší ve všech směrech a zaslouženě vyhrála,“ měl po prohře jasno kouč Ladislav Čihák.

„Nám dnes zápas prohrála naše oslabení. Kdybychom tu přesilovou hru pět na tři využili, tak by možná pak zápas vypadal jinak. Škoda. S touto nabídnutou situací jsme měli naložit jinak, kromě šance Kracíka jsme tam neměli nic,“ dodával bývalý obránce Dynama Vojtěch Budík.

Hvězda v týmu soupeře:

Milan Gulaš. Produktivní útočník skončil po loňském snovém ročníku v elitní desítce v anketě o nejlepšího českého hokejistu. Velký úspěch podtrhává to, že v nominaci byl jediným hráčem z extraligy. Gulaš nezahálí ani letos, ve 38 zápasech má na kontě 43 (12+31) a aktuálně je druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže. Pětatřicetiletý zkušený forvard je klíčovým hráčem Plzně a defenzíva Pardubic si na něj bude muset dávat velký pozor.

Sestava Plzně z minulého utkání:

Pavlát – Budík, Čerešňák, V. Lang, Stříteský, L. Kaňák, Jiříček, Vráblík – M. Lang, Kodýtek, Gulaš – Eberle, Suchý, Pour – Michnáč, Kracík, Malát – Rob, Přikryl, Dočekal.

Představení soupeře

HC Škoda Plzeň

Oficiální název klubu: HC Plzeň 1929, s. r. o.

Mistr ligy: jednou (2012/2013)
V nejvyšší soutěži: od roku 1951 do roku 1966, od roku 1969 do roku 1971, od roku 1972 do roku 1978, od roku 1979
Názvy klubu: 1948 – Sokol Plzeň IV, 1952 – Leninovy závody Plzeň, 1952 – Spartak Plzeň, 1965 – TJ Škoda Plzeň, 1991 – HC Škoda Plzeň, 1994 – HC Interconex Plzeň, 1995 – HC ZKZ Plzeň, 1997 – HC Keramika Plzeň, 2003 – HC Lasselsberger Plzeň, 2009 – HC Plzeň 1929, 2012 – HC Škoda Plzeň

2020/2021 1 – 1 – 0 – 0 – 1 9:8 3:2P 2:5 4:1
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).