20.02.2020

Dynamo čeká důležitý zápas, utká se s Kladnem

Pardubice – V rámci pátečního 47. kola Tipsport extraligy zavítá Dynamo na led kladenských Rytířů, kde se bude konat souboj o důležité body. Pardubice mohou jít do tohoto zápasu s velmi povzbudivou bilancí tří výher za sebou. Utkání na kladenském ČEZ Stadionu začne v 18 hodin.

47. kolo: Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice - sleduj ONLINE
  • Pardubice získaly proti Rytířům čtyři body z devíti možných.
  • Pardubický kapitán Jan Kolář si v posledních dvou zápasech zapsal čtyři body (1+3).
  • Kladnu se nedaří zejména v obraně, z posledních čtyř utkání inkasovalo patnáct gólů.
Pátek 21. 2. 2020 od 18 hodin, ČEZ stadion, Kladno

Po úspěšném minulém víkendu, kdy Dynamo vybojovalo na ledě Vítkovic a v domácí enteria areně se Zlínem šest bodů, má před sebou další dva náročné zápasy. Nejprve se v pátek popere o důležité body na ledě Rytířů Kladno a v neděli od 17:30 přivítá na svém ledě lídra tabulky Liberec.

„Ceníme si, jak kluci k utkání přistoupili, protože Zlín je nepříjemný soupeř a Pardubicím se proti němu dlouhodobě nedaří.Takže jsme se dlouho připravovali, že to nebude nijak krásný hokej, že nám mnoho pohledných akcí nebude vycházet. Museli jsme se podřídit hrát jednoduše, dostávat puky do třetiny. Vycházely nám přesilovky a dali jsme gól v oslabení a to byly ty misky na vah, co rozhodly o našem vítězství,” zhodnotil minulé domácí utkání proti Zlínu hlavní trenér Milan Razým.

„Kladno, co jsme koukali, podalo velmi dobrý výkon v Liberci, kde sehrálo výborné utkání. Třikrát vedlo a Liberec využil čtyři přesilové hry a nebýt jich, tak si Kladno odtamtud odvezlo body, protože hrálo dobře. Myslím si, že v našem zápase se všechno maže a začíná první minutou a bude to boj až do poslední chvíle. Kladno vždycky bylo, stejně jako Pardubice, technický tým. Ve svém středu mají Jardu Jágra, osobnost, která si i ve svých letech, když je na ledě pozornost zaslouží. Ve dvojici s Vampim si vyhoví a jsou velmi nebezpeční. Kladno jako tým jsou velmi nebezpeční v útočném pásmu. Takže jsme se zaměřili samozřejmě na dobrou obranu u nás ve třetině a dostávat puky jednoduše ze třetiny a podobnými zbraněmi se budeme snažit hrozit na soupeře,” dodal Milan Razým.

Kladno prožilo v minulém týdnu odlišné zápasy. V pátečním duelu podlehlo Kladno hladce Olomouci 0:4, když vyslalo na brankáře soupeře jen 19 střel. To v Liberci podalo Kladno zlepšený výkon a s Bílými Tygry, kteří se nachází na prvním místě tabulky, prohrálo 4:5.

„O osudu zápasu rozhodly přesilové hry. My jsme využili jednu až na konci. Přitom jsme dostali dvě dlouhé přesilovky pět na tři, ale bohužel jsme dali gól až na konci druhé, jinak jsme je neproměňovali. Liberec z pěti proměnil čtyři, což rozhodlo o celém zápasu," prohlásil na tiskové konferenci trenér David Čermák.

Jedním bodem se na zlepšeném výkonu podílel i Patrik Machač. „Bojovnost tam byla. Při hře pět na pět jsme byli Liberci vyrovnaným soupeřem a dali jsme první gól. Dnes ale rozhodla oslabení, která jsme neubránili," litoval kladenský útočník.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice

Kantor – Mikuš, Ivan, Zacharčuk, Kolář, Voráček, Holland, Blažej – Vondrka, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič.

Rytíři Kladno

Cikánek – Nash, Austin, Kehar, Zajíc, Barinka, Zelingr, Romančík – Jágr, Vampola, Zikmund – Hovorka, Stach, O‘Donnell – Melka, Machač, Redlich – Hajný, Kaut, Bláha.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: Rytíři Kladno, s. r. o.
Adresa: Rytíři Kladno, Zimní stadion, Petra Bezruče 2531, 272 80 Kladno

E-mail: sekretariat@hc-kladno.cz
Telefon, fax: 312 627 048/9, 312 628 467

Rok založení klubu: 1924
Klubové barvy: modrá a bílá
Kapacita stadionu: 5200 míst
Mistr ligy: šestkrát (1958/1959, 1974/1975, 1975/1976, 1976/1977, 1977/1978, 1979/1980)
V nejvyšší soutěži: od roku 1951 do roku 1983, sezona 1985/1986, od roku 1987 do roku 2002, od roku 2003 do roku 2014, od roku 2019
Názvy klubu: 1948 – Sokol Kladno, 1949 – SONP Kladno, 1977 – Poldi SONP Kladno, 1989 – Poldi Kladno, 1993 – HC Kladno, 1995 – HC Poldi Kladno, 1997 – HC Velvana Kladno, 2000 – HC Vagnerplast Kladno, 2003 – HC Rabat Kladno, 2007 – HC Geus Okna Kladno, 2011 – Rytíři Kladno