14.11.2020

Dynamo bude skládat reparát proti Spartě

Vzhledem k rozpisu zápasů, který se musel po nucené pauze upravit, má Dynamo šanci na velmi rychlý reparát nepovedeného zápasu na Spartě. Hokejisté Pardubic svou možnost dostanou v neděli 15. 11. od 17:00.

18. kolo: HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice - sleduj ONLINE

Stojí za připomenutí

• Marek Ďaloga, nová akvizice Pardubic, odehrál za Spartu 93 zápasů.
  • Oba týmy se setkaly 7. 11. Sparta zvítězila 7:1.
  • Jedná se o 261. utkání těchto týmů.

Z kabiny Dynama

Dynamo se zatím trápí zejména střelecky. V sedmi zápasech dali Východočeši jen jedenáct branek, což je nejhorší číslo v extralize. Právě proto management Dynama přivedl do týmu sedmadvacetiletého Anthonyho Camaru, který už s Dynamem trénoval. Camara bude mít za úkol zvýšit produktivitu útočných řad.

Pardubice také přivedly ofenzivního obránce Marka Ďalogu, který pardubické prostředí velmi dobře zná, protože tu dvě sezony působil. Ďaloga navíc zná i pardubického soupeře, protože i jeho dres oblékal. Pardubice a Sparta jsou jediné dva týmy, za které Marek Ďaloga v extralize hrál. Rychlý zadák nastoupil už ve Zlíně, kde si připsal přihrávku na gól Patrika Poulíčka.

Poslední zápas ve Zlíně Dynamo prohrálo po nájezdech, ve kterých nedokázalo skórovat. Nicméně dvě třetiny zápasu byly Pardubice ve Zlíně aktivnější. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, první třetinu jsme byli aktivní. Vytvořili jsme si řadu gólových příležitostí, ale bohužel jsme využili pouze jedinou. Škoda, že jsme nepřidali alespoň jeden gól navíc," okomentoval utkání Milan Razým.

Pardubice ve třetí třetině dokázaly ubránit pětiminutové oslabení, což trenér Milan Razým ocenil: „Do třetí třetiny jsme šli s tím, že se budeme snažit minimálně o vyrovnání. Trochu nám ty plány zkřížilo zbytečné pětiminutové vyloučení, kde jsme ale oslabení uhráli velmi dobře."

Sestava HC Dynamo Pardubice z minulého utkání:

Kantor – Mikuš, Zdráhal, Ďaloga, Nakládal, Kolář, Holland, Bučko – Mandát, Poulíček, Svačina – Blümel, Claireaux, Tybor – Paulovič, Anděl, Kusý – Machač, Rohlík, Zeman.

Spartě se zatím daří. V deseti utkáních dokázala posbírat 19 bodů a patří jí tak druhá příčka za Plzní, která má o čtyři body víc, ale o zápas méně. Sparta je zároveň však jediný tým, který má už odehraných deset zápasů. I co se týče počtu vstřelených branek, Sparta za Plzní zaostává o dva vstřelené góly. Sparťanské dosavadní skóre činí 36:25.

Sparta Praha má mimořádně nabitý kádr, ve kterém se mohou prosadit všechny čtyři pětky. Nejnebezpečnější útočnou trojicí je ale první útočná letka Řepík - Horák - Rousek, která už si připsala 26 kanadských bodů.

Poslední zápas Sparta prohrála ve Vítkovicích po prodloužení 4:5. Ve velmi divokém zápase Sparta vedla už o tři branky, jenže domácí ve třetí třetině otočili vývoj a byl to nakonec pražský tým, který musel dotahovat. To se Pražanům povedlo zásluhou Rouska, kterému přihrávali právě Řepík s Horákem. Nakonec Spartu srazil v prodloužení Rostislav Marosz.

Josef Jandač své svěřence nešetřil. „Budeme si muset vyříkat nějaké věci ohledně herní disciplíny. Nejen co se týče faulů, ale také systémových věcí. Vedení 3:0 by dobré mužstvo nemělo pustit," naštvaně komentoval zápas ve Vítkovicích hlavní trenér Sparty.

Hvězda v týmu soupeře:

Michal Řepík - jednatřicetiletý sparťanský útočník už dlouhou dobu dokazuje své kvality. Dlouhodobě se jedná o jednoho z nejlepších útočníků, kteří jsou momentálně k dispozici pro českou reprezentaci. Michal Řepík má z deseti zápasů už 8 bodů za čtyři branky a čtyři nahrávky. Má skvělý cit pro přihrávku a výbornou střelu zápěstím. Navíc si skvěle sedl s Romanem Horákem, dalším českým reprezentantem.

Sestava Sparty z minulého utkání:

Machovský – Němeček, Košťálek, T. Pavelka, Piskáček, Tomáš Dvořák, M. Jandus – Rousek, Horák, Řepík – Říčka, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech, Kudrna – Zikmund, D. Vitouch, Forman.

Představení soupeře

HC Sparta Praha

Oficiální název klubu: HC Sparta Praha, a. s.
Adresa: HC Sparta Praha a. s., Tipsport arena, Za Elektrárnou 419, 170 00 Praha 7

E–mail: office@hcsparta.cz
Telefon, fax: 266 727 454, 224 232 251

Rok založení klubu: 1903
Klubové barvy: modrá, žlutá a červená v kombinaci s černou a stříbrnou
Kapacita stadionu: 17 037 míst
Mistr ligy: osmkrát (1952/1953, 1953/1954, 1989/1990, 1992/1993, 1999/2000, 2001/2002, 2005/2006 a 2006/2007)
V nejvyšší soutěži: od roku 1936 do roku 1950, od roku 1951
Názvy klubu: 1903 – AC Sparta Praha, 1948 – Sokol Sparta, 1949 – Sokol Bratrství Sparta, 1951 – Sokol Sparta Sokolovo, 1953 – Spartak Praha Sokolovo, 1965 – Sparta ČKD Praha, 1990 – HC Sparta Praha

2020/2021 0 – 0 – 0 – 0 – 1 1:7 1:7
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).