08.08.2024

Dorostenci skončili na Poháru hejtmana šestí

Pardubičtí dorostenci skončili na domácím Poháru hejtmana Pardubického kraje na šestém místě. Dynamo obsadilo po prvním dni třetí místo ve skupině a neprobojovalo se tak do bojů o medaile. V neděli svěřenci Vojtěcha Faltyse porazili maďarský tým Újpesti TE, následně nestačili na Liberec. Turnaj ovládla Škoda Plzeň.

Před rokem dokázali svěřenci Vojtěcha Faltyse domácí turnaj ovládnout po třech výhrách a prohře v prodloužení. Obhajoba se Dynamu nepodařila, ve skupině A skončilo po sobotních výsledcích na třetím místě a do bojů o medaile nepostoupilo. V neděli Pardubičtí nejprve porazili maďarský Újpesti TE vysoko 5:0 a následně se v zápase o 5. místo utkali s Libercem. Vyrovnaný zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější Tygři. Dynamo tak na Poháru hejtmana Pardubického kraje skončilo na 6. místě.

Poháru hejtmana Pardubického kraje se zúčastnilo celkem 8 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Všechny skupinové zápasy se odehrály v sobotu, v neděli přišly na řadu souboje o umístění.

Zápasy se hrály na 2 x 20 minut čistého času. V případě remízy o výhře rozhodovalo pět samostatných nájezdů na každé straně. Turnaj proběhl pod patronátem hokejové legendy Vladimíra Martince.

Předsezonního klání se zúčastnily také 3 zahraniční týmy. ERC Ingolstadt a KEC Kölner z Německa ve skupině A, ve skupině B potom maďarský celek Újpesti TE.

ROZPIS A VÝSLEDKY

Sobota 10. 8. 2024

SKUPINA A

8:00 ERC INGOLSTADT – KEC KÖLNER 2:5 (1:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 13. Künzhuber (Kloss), 28. Bittel (Kempf) – 14. Ponomarev (Battmer), 22. Michalik (Ponomarev), 27. Fürst, 35. Fürst, 39. Ponomarev (Hemr, Augerions)

9:45 HC DYNAMO PARDUBICE – BK MLADÁ BOLESLAV 3:2 SN (1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Obenrauch (Kincl), 32. Vaňha, rozh. náj. Joska – 15. Vasiak, 16. Čermák (Vrbata)

Finalisté poslední sezony dorostenecké extraligy navázali na sérii o titul a také na Poháru hejtmana Pardubického kraje předvedli vyrovnanou bitvu. Mladá Boleslav se v první polovině zápasu dostala už do dvoubrankového vedení, Dynamo se ale nevzdalo a ještě před přestávkou snížil Maxim Obenrauch na rozdíl jedné branky. Ve druhé půli srovnal Oliver Vaňha, další gól ze hry už nepadl a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V nich bylo úspěšnější Dynamo, rozhodující nájezd proměnil Václav Joska. Svěřenci Vojtěcha Faltyse si do tabulky základní skupiny A připisují první dva body.

12:15 HC DYNAMO PARDUBICE – ERC INGOLSTADT 5:0 (2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 8. Vaňha (Mach), 16. Sekanina (Dubovči), 29. Novák (Fiala), 31. Šimonek (Jaroš, Novák), 35. Pelda (Řehořek)

Druhý zápas, druhá výhra! Pardubičtí dorostenci ve svém druhém turnajovém představení dominovali, německého soupeře z Ingolstadtu porazili vysoko 5:0. O pět gólů Dynama se postaralo pět různých střelců, brankář Matěj Vavřina vychytal nulu! Pardubice si do tabulky připisují tři body, zatím jich mají na kontě 5 a dnes je čeká ještě jeden zápas.

12:30 KEC KÖLNER – BK MLADÁ BOLESLAV 2:5 (0:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 21. Kehr (Kottner), 39. Fürst (Röhrig, Kottner) – 5. Kříž (Komžík), 8. Šimáček (Kříž), 9. Hanyš (Komžík, Piskač), 25. Komžík (Kříž, Bydžovský), 31. Novotný (Bydžovský, Kříž)

15:45 HC DYNAMO PARDUBICE – KEC KÖLNER 2:3 (2:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Novák (Sekanina), 18. Sekanina (Novák) – 5. Fürst, 6. Kottner, 12. Ponomarev

Na třetí výhru už bohužel Dynamo nedosáhlo. Německý soupeř se velmi brzy dostal do dvoubrankového vedení, které v 10. minutě korigoval Matěj Novák. Kolín si vzal o dvě minuty později dvoubrankový náskok zpět, ještě před přestávkou dostal Pardubice do kontaktu Tobiáš Sekanina. Ve druhé polovině utkání mělo Dynamo výraznou převahu, ale vyrovnat se bohužel nepodařilo. S pěti body tak Pardubáci končí ve skupině A na třetím místě a do semifinále se neprobojovali. V neděli budou hrát další dva zápasy, skončit mohou nejlépe pátí.

16:00 BK MLADÁ BOLESLAV – ERC INGOLSTADT 7:0 (6:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Hartman (Vrbata), 5. Mosil (Piskač), 5. Vousík (Novotný), 7. Vasiak (Piskač), 8. Václavík (Mosil), 17. Vasiak (Zhdanov), 40. Šimáček (Vovsík)

SKUPINA B

9:00 BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – ÚJPESTI TE 3:1 (2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Horwig (Kančík), 20. Horwig (Filo), 40. Kučera (Novák, Šejc) – 1. Mathé (Takács)

10:45 HC DUKLA JIHLAVA – HC ŠKODA PLZEŇ 4:3 SN (2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Kouba (Lédl), 9. Havlena, 21. Lédl (Pokorný, Spaskin), rozh. náj. Spaskin – 6. Dário (Strnad), 8. Svoboda (Dário), 36. Strnad (Matoušek, Dário)

14:00 ÚJPESTI TE – HC DUKLA JIHLAVA 1:7 (0:5, 1:2)
Branky a nahrávky: 34. Menyhart – 4. Havlena, 6. Lexa (Pospíšil), 9. Pospíšil (Lexa), 11. Pešl (Havlena), 19. Hobza (Tramba), 25. Prantl (Tramba), 32. Lexa

14:15 HC ŠKODA PLZEŇ – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 3:1 (1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. Tománek (Pitter, Fodor), 28. Tománek (Pitter), 40. Tománek (Boskovic) – 23. Beneš (Zeman)

17:30 HC ŠKODA PLZEŇ – ÚJPESTI TE 4:3 (2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Dário (Slováček), 8. Tománek, 21. Fodor (Tománek), 32. Dário – 6. Máthé (Németh), 19. Németh (Németh), 38. Kovacs

17:45 BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC DUKLA JIHLAVA 0:3 (0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Zmrhal, 21. Hobza (Pospíšil, Lexa), 29. Kouba (Spaskin)

Neděle 4. 8. 2024

9:00 HC DYNAMO PARDUBICE – ÚJPESTI TE 5:0 (3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Řehořek (Ryšavý), 11. Pelda (JIndřichovský), 12. Ryšavý (Sekanina), 26. Řivnáč (Novák), 39. Joska (Řivnáč, Jindřichovský)

První nedělní zápas přinesl jednoznačnou záležitost. Dorostenci Dynama v souboji s maďarským soupeřem dominovali, skóre otevřeli už po 26 vteřinách a po první polovině zápasu vedli 3:0. Ve druhé půli přidali Pardubáci ještě další dvě branky a Újpesti TE porazili vysoko 5:0. Brankář Matěj Vavřina už podruhé na turnaji udržel čisté konto. Dynamo se ve 12:45 utká s Libercem o konečné páté místo.

9:15 BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – ERC INGOLSTADT 4:2 (2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 6. Šejc (Kučera, Šubin), 14. Šubin (Železný, Choma), 29. Železný (Čančík, Kinter), 40. Šejc (Kučera) – 34. Greppert (Steinhauser), 38. Henning (Nachtmann)

10:45 SEMIFINÁLE: BK MLADÁ BOLESLAV – HC ŠKODA PLZEŇ 2:3 SN (2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Hanyš (Kříž), 16. Zhdanov (Komžík) – 9. Fodor, 16. Mečl (Bělík, Tománek), rozh. náj. Blengino

11:00 SEMIFINÁLE: HC DUKLA JIHLAVA – KEC KÖLNER 3:1 (1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Havlena (Kopecký), 32. Raus (Kadlec, Kubín), 39. Lexa (Pospíšil) – 33. Fűrst (Kottnes)

12:30 ÚJPESTI TE – ERC INGOLSTADT 5:0 (2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Baroti (Apostol), 8. Kuntic (Baroti), 31. Lásloffy, 36. Kovács (Gaszo, Lasloffy), 37. Lasloffy

12:45 HC DYNAMO PARDUBICE – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 1:2 SN (0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Joska (Vaňha) – 12. Beneš, rozh. náj. Kinter

V posledním vystoupení na turnaji se Dynamo utkalo o páté místo s Libercem. Tygři se ujali vedení ve 12. minutě a následně se hrálo bez gólu, až ve druhé polovině utkání srovnal Václav Joska. Další gól ze hry už diváci neviděli a o výsledku tak rozhodovaly až samostatné nájezdy. Podruhé už na turnaji Pardubičtí v této disciplíně neuspěli, o výhře Liberce rozhodl Kinter a Tygři tak na Poháru hejtmana Pardubického kraje obsadili konečné páté místo. Domácí tým končí šestý.

14:15 BK MLADÁ BOLESLAV – KEC KÖLNER 5:0 (kontumačně)

14:30 HC ŠKODA PLZEŇ – HC DUKLA JIHLAVA 6:3 (3:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. Tománek (Fodor), 14. Kubín (Pokorný), 15. Svoboda (Mečl), 22. Matoušek (Slováček), 25. Belgano (Matoušek, Slováček), 28. Fodor (Tománek) – 3. Lédl (Kouba, Spaskin), 34. Havlena, 38. Beligno (Lédl)

16:00 SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ TURNAJE