Do Pardubic spolu s Potajčukem míří Dmitrij Monja

29.01.2016 | (HoH)

PARDUBICE — Jak hokejový klub Dynamo Pardubice v pátek odpoledne potvrdil, asistentem trenéra A týmu se stane Andrej Potajčuk, dále pak z Ruska přichází útočník Dmitrij Monja, který v Kontinentální hokejové lize odehrál takřka tři sta utkání.

Andrej Potajčuk a Dmitrij Monja přistáli v sobotu dopoledne na pražském letišti, klub oběma zajišťuje přesun do Pardubic. „S Andrejem jsme domluveni na podmínkách smlouvy, přichází na základě požadavku Petera Draisaitla. Počítáme s tím, že bude členem realizačního týmu již v nedělním utkání s Chomutovem,“ řekl generální manažer klubu Pavel Rohlík.

Dmitrij MonjaNovou tváří pardubické ofenzívy je útočník Dmitrij Monja. Sedmadvacetiletý útočník nastoupil v Kontinentální hokejové lize k 298 zápasům, v nich vstřelil 49 branek a přidal 65 nahrávek.

„Chceme posílit náš tým pro konec sezony, naším prvním krokem v závěru přestupního období je angažování Dmitrije Monji. Jedná se o důrazného útočníka s výborným bruslením, který se nebojí osobních soubojů. Máme vyšší počet zraněných hráčů v ofenzívě, v naší situaci bude posilou,“ uvedl Pavel Rohlík.

Dmitrij Monja dorazí do Pardubic během soboty, klub je připraven vyřídit veškeré legislativní záležitosti tak, aby mohl nastoupit v neděli odpoledne s Chomutovem. „Jsme domluveni s ním i Novosibirskem, kde letos hraje, na jeho angažmá u nás. Máme rozjednané i další hráče, kteří by měli do konce přestupního období posílit náš tým,“ doplnil generální manažer pardubického klubu.

Dmitrij Monja

• Post: útočník