23.11.2020

Další bitva v enteria areně. Dynamo se utká s hokejisty Liberce

Po velkém vítězství nad Oceláři z Třince je tu další utkání Dynama! Východočeši opět na svém ledě přivítají tým ze špičky tabulky, tentokrát půjde o Bílé Tygry z Liberce. Těm mají Pardubice rozhodně co vracet, na úvod tohoto ročníku s nimi totiž padly vysoko 1:7. Zápas začíná v 18 hodin.

14. kolo: HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec - sleduj ONLINE

Stojí za připomenutí

• Pardubice se pustí do utkání s velkým obratem v zádech, který se jim povedl proti Třinci. Noví trenéři si tak mohli odškrtnout první úspěch
  • Hokejisté Liberce mají druhou nejlepší obranu v lize. Inkasovali jen 26 branek, lepší v tomto ohledu je pouze Mountfield, který dostal 24 gólů
  • Brankář Bílých Tygrů má formu jako hrom. Z posledních pěti utkání se třikrát dostal na hranici 93% úspěšnosti a vyšší

Z kabiny Dynama

Pardubice po špatných výsledcích vyměnily trenérský štáb. Ten nový se týmu ujal a byl ve velmi těžké pozici. Do Pardubic přijel Třinec, do té doby neporažený celek extraligy. Prvních čtyřicet minut to vypadalo, že si dojde pro další vítězství. Jenže Dynamo se nevzdává, což se v závěrečné dvacetiminutovce potvrdilo. Východočeši nasypali do klece Ocelářů tři branky a vynutili si prodloužení, které rozhodl Marek Ďaloga. Ten tak skvělým způsobem oslavil svůj 100. zápas za Pardubice.

„Musím říct, že třetí třetina byla z naší strany parádní. Klukům musíme poděkovat, protože otočit zápas z 3:6 – navíc s takovým týmem, jako je Třinec – je prostě pecka,“ smekl před svými svěřenci kouč Richard Král na pozápasové tiskové konferenci.

Vypadá to snad, že by Dynamo mohlo zlomit ofenzivní prokletí. Východočeši proti Třinci dokázali poprvé v ročníku vstřelit více než dvě branky v základní hrací době. Na takový počet je prostě těžké pravidelně vyhrávat. Šest gólů v kleci Ocelářů by tak mohla být kýžená vzpruha, navíc v prodloužení přišla sedmá. To potvrzuje i Vladimír Svačina, který na tiskové konferenci uvedl: „Vítězství ukázalo náš charakter. Jsme za to vděční, takhle otočený zápas nám do budoucna může velmi pomoci.“

Euforii samozřejmě krotí velký počet obdržených branek, i to zkušený útočník připomněl: „Hráli jsme s nimi nahoru dolů a po dvou třetinách nám do branky napadalo šest gólů. Takže to nebylo to pravé ořechové. Musíme umět rozlišit, kdy takový hokej hrát jde, a kdy ne. Je na čem stavět, ale taky je před námi hromada práce.“

Sestava HC Dynamo Pardubice z minulého utkání:

Klouček (od 19. Kantor) – Kolář, Nakládal, Mikuš, Hrádek, Ďaloga, Zdráhal, Holland – Svačina, Poulíček, Tybor – Camara, Mandát, Claireaux – Blümel, Anděl, Rohlík – Kusý, Paulovič, Zeman.

Hokejisté Liberce po dvou domácích porážkách zabrali a zvítězili na ledě nováčka z Českých Budějovic 3:2 po samostatných nájezdech. „Bylo to těžké utkání. Počítali jsme s tím, že domácí budou v euforii po vysoké výhře ve Vítkovicích. Trápíme se v koncovce, na každý gól se strašně nadřeme. Přitom šancí jsme si vytvořili spoustu. Na nájezdy jsme vyhráli zaslouženě,“ uvedl trenér Patrik Augusta.

Bílí Tygři se skutečně v ofenzívě trápí. Z první sedmičky týmů v tabulce mají druhý nejhorší počet vstřelených gólů. Z 12 odehraných zápasů dokázali skórovat minimálně čtyřikrát jen ve třech případech. Paradoxně střeleckých pokusů si vždy vypracují dostatek. Na druhou stranu se mohou spolehnout na skvěle chytajícího Petra Kváču. Třiadvacetiletý brankář svůj celek pravidelně drží a v letošním ročníku by mohl zažít průlomovou sezónu.

Co se přesilovek týče, tak na tom jsou hráči Liberce dobře. Se 17,54 % využitých početních výhod se v této statistice nacházejí na čtvrtém místě napříč celou extraligou. Ani úspěšnost oslabení není k zahození, ba naopak. Bílí Tygři přežijí bez inkasování 91,07 % oslabení, v lize je lepší pouze Plzeň (95,31 %). Speciální formace Liberce tak zatím fungují na výbornou.

Hvězda v týmu soupeře:

Petr Kváča. Třiadvacetiletý brankář přišel do Liberce před tímto ročníkem z Třince. Kváča se ihned stal jedničkou svého týmu a do branky v probíhající sezóně nikoho jiného nepustil. Jeho čísla jsou fantastická, průměrně inkasuje 1,87 gólů na zápas a jeho úspěšnost zákroků činí 93,2 %. Rodák z Brandýsa nad Labem nebyl nikdy velkou součástí reprezentace mládeže, v seniorské by se to klidně mohlo brzy změnit.

Sestava Liberce z minulého utkání:

Kváča – Šmíd, Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Štibingr – Birner, Bulíř, Lenc – Rachůnek, Filippi, Gríger – Vlach, Jelínek, Musil – Rychlovský, Najman, Zachar – Šír.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: Bílí Tygři Liberec, spol. s r. o.
Adresa: Bílí Tygři Liberec, Jeronýmova 494/20, 460 07 Liberec

E-mail: klub@hcbilitygri.cz
Telefon, fax: 488 048 111, 488 048 335

Rok založení klubu: 1956
Klubové barvy: modrá a bílá
Kapacita stadionu: 7500 míst (z toho 7250 k sezení)
Mistr ligy: jednou (2015/2016)
V nejvyšší soutěži: od roku 2002
Názvy klubu: 1956 – Lokomotiva (sloučení mužstev Jiskra Kolora a Tatran) Liberec, 1961 – HC Stadion Liberec, 2000 – Bílí Tygři LiberecPoslední vzájemná utkání v extralize

2020/2021 0 – 0 – 0 – 0 – 1 1:7 1:7
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).