24.01.2016

DERBY #15: Dynamo chce přerušit královéhradeckou sérii

PARDUBICE — A je to tady! Celé východní Čechy se těší na dnešní závěrečný duel třetí čtvrtiny základní části Tipsport extraligy. Jednoznačným hitem večerního klání je televizní střetnutí Dynama Pardubice s Mountfieldem HK. Východočeské derby táhne, opět jej bude sledovat zaplněná Tipsport arena. A že jste promeškali nákup vstupenek? Tak alou na kasu, od 9.00 hodin budou v prodeji poslední stovky, ať můžete přímo v hale podpořit pardubické bojovníky pod vedením zkušeného generála Petera Draisaitla!

39. kolo: HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK
  • Dynamo vede hlavní trenér Peter Draisaitl, který do 1. prosince 2015 trénoval Mountfield HK.
  • Všechny zápasy po návratu Hradce Králové byly vyprodány, totéž se dá očekávat i dnes přes konkurenci televizního přenosu.
  • Oba letošní zápasy vyhráli hokejisté Mountfieldu HK – v Pardubicích 5:2 a doma 4:1.
  • Oba týmy mají podobnou úspěšnost vhazování (49,65 % – 49,48 %), Mountfield HK je s 404 trestnými minutami druhým nejméně vylučovaným týmem.
Neděle 24. ledna 2016 od 17.20 hodin, Tipsport arena, Pardubice

Pardubičtí hokejisté nastoupí k DERBY #15 po první tříbodové výhře v tomto kalendářním roce, předevčírem vybojovali zápas na ledě Komety Brno, kde zvítězili 3:2. Dynamo vedlo v DRFG Areně o tři góly, domácí sice dvěma v půlminutovém rozmezí snížili, ale hostující tým zvládl uhájit nejtěsnější náskok.

„Zápas jsme odehráli až na nějaké minuty docela slušně. Pomohla nám rychlá branka. Pokud budeme hrát aktivně, tak můžeme vzdorovat soupeři. Naopak jsme se přesvědčili po dvou rychle inkasovaných gólech, že se nám pasivita vymstí. Měli jsme chvílemi problém hlídat obránce soupeře. Druhou vlnu jsme někdy ztráceli. V defenzívě ještě máme chyby. Tři dny společné práce byly dobré, ale ještě nás čeká hodně práce,“ řekl po zápase v Brně Peter Draisaitl, hlavní trenér Dynama.

Do svého pardubického angažmá tak vkročil charismatický kouč pravou nohou. Ano, jeho svěřenci se nevyvarovali zaváhání, ale po brněnském snížení na rozdíl jediného gólu vyjma pár střídání aktivní hrou nedovolili Kometě dostat se do pořádné šance.

Derby

Dynamo přijímá opatření pro nedělní DERBY #15

Hokejový klub Dynamo Pardubice se s předstihem připravuje na nedělní utkání s Mountfieldem HK, které přinese stejně jako v předchozích případech zvýšená bezpečnostní opatření. Jejich soupis naleznete v tomto článku.

Peter Draisaitl nastoupil ke svému novému týmu v úterý. Před zápasem v Brně stihlo Dynamo pod jeho vedením pět tréninků a páteční předzápasové rozbruslení. Sobotní jednotku věnoval hlavní kouč přípravě na dnešní souboj.

„Po tom týdnu a všech nových informacích, které jsme hráčům předali, jsme to zvládli dobře. Bylo jasně vidět, kdy jsme byli konkurenceschopní a kdy ne. Pokud jsme hráli aktivně a dokázali si vytvořit místo s pukem, tak jsme vypadali dobře. Když jsme couvali a byli nejistí, měli jsme veliké problémy. Tohle si ještě probereme,“ řekl po skončení utkání Peter Draisaitl.

Jeho svěřence nyní čeká rival z Hradce Králové, který vedl do 1. prosince 2015, kdy jej vystřídal Vladimír Kýhos. První zápas doma a hned východočeské derby proti týmu, který dříve vedl? Peter Draisaitl rozepsal pardubickou kapitolu ve své hokejové knize opravdu tučným písmem…

„Nemáme zase tak zkušený tým. Jestli na Mountfield vyrukujeme s něčím špatným, tak dostaneme. A to nechceme,“ pousmál se kouč, který v pátek vyhrál svůj stý zápas v naší nejvyšší soutěži.

DERBY #15 vyhlíží celá kabina Dynama. Tento mimořádný souboj si poprvé vyzkouší útočník Jakub Orsava, který pomohl páteční výhře brzkým vstřeleným gólem. „Moc se těším, bude moje první. Přijde plný dům, fanoušci vytvoří báječnou atmosféru, bude to skvělý zápas!“ nechal se slyšet.

Pardubice mají svému soupeřovi co vracet, poslední vzájemné zápasy dopadají lépe pro Hradec Králové, který porazil pardubický tým čtyřikrát v řadě. Ve třech z nich vedl tým od soutoku Labe s Orlicí právě Peter Draisaitl…

Mountfield HK vyhrál třetí zápas v řadě, v pátek porazil doma Karlovy Vary 4:2. Třetí tým extraligové tabulky sice v první třetině prošustroval dvoubrankové vedení, rozdílový gól ale vstřelil Jaroslav Bednář v polovině základní hrací době a v jejím závěru se Hradec Králové prosadil v power play.

„Povedl se nám vstup do zápasu, prvních deset minut vypadalo tak, jak si představujeme – hodně jsme bruslili, měli tlak do brány, Vary jsme do ničeho nepustili. Pak jsme udělali dva zbytečné fauly i když víme, že Vary mají přesilovky výborné, to se také potvrdilo. Od té doby jsme začali hrát takový nedobrý hokej. Před třetí třetinou jsme si řekli, že dáme hlavně pozor na to, abychom neinkasovali. Dostali jsme se do šancí, měli jsme tam dvakrát prázdnou bránu, to jsme nevyužili. Můžeme poděkovat Ondrovi Kacetlovi, protože Bartek tam měl před koncem dvě velké šance. Jsme šťastní, že jsme vyhráli. Karel Plášil za nás odehrál letos první zápas a jestli nebyl nejlepší, tak patřil k nejlepším bekům na ledě. Vzali jsme ho, abychom zjistili, jak na tom je. A je vidět, že to pro nás bude určitě posila. Karel i Standa Dietz odvedli výborný výkon,“ řekl po zápase kouč Vladimír Kýhos.

„Derby je alespoň pro nás nejdůležitější zápas každé čtvrtiny, protože lidi to tak berou. Pardubice vyhrály na Kometě, takže určitě budou ve formě, ale jedeme tam vyhrát. Musíme počítat s tím, že to bude boj o každý puk,“ řekl směrem k dnešnímu utkání pardubický odchovanec Jiří Vašíček, který nyní hraje v týmu rivala, pro www.mountfieldhk.cz.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Maxwell – Čáslava, Štajnoch, Gregorc, Bokroš, Ščotka, Šeda, Havlík – Kaut, Nahodil, Orsava – Marcinko, Redenbach, Sýkora – Voženílek, Tomášek, Poulíček – Moučka, Krajňák, Rapáč.
Mountfield HK Kacetl – K. Pilař, Plášil, Pláněk, Frühauf, Dietz, Vašíček, Hronek – Bednář, Kukumberg, Dej – Honejsek, Ihnačák, Červený – Kopta, Knotek, Courchaine – Pavlík, Bulík, Šimánek.

Představení soupeře

Mountfield HK

Oficiální název klubu: Mountfield HK, a. s.
Adresa: Komenského 1214, 500 02 Hradec Králové

E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Telefon, fax: 495 512 202, 495 512 202

Rok založení klubu: 2013 (sloučení klubů Královští lvi Hradec Králové /1925/ a HC Mountfield /2006/)
Klubové barvy: černá, bílá a červená
Kapacita stadionu: 6890 míst (z toho 3655 k sezení)
Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: v sezoně 1993/1994 a od roku 2013
Názvy klubu: 1948 – Sokol Škoda Hradec Králové, 1952 – Spartak Hradec Králové ZVÚ, 1976 – TJ Stadion Hradec Králové, 1992 – HC Stadion Hradec Králové, 1994 – HC Lev Hradec Králové, 2000 – HC Hradec Králové, 2003 – HC VČE Hradec Králové, 2007 – HC VCES Hradec Králové, 2013 – Mountfield HK

2015/2016 0 – 0 – 0 – 0 – 1 2:5 2:5
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).