27.12.2013

Čísla před DERBY #3: Prorazí Pardubice hradeckou obranu?

PARDUBICE — Třiatřicáté kolo se pomalu blíží. Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v něm změří síly s Mountfieldem Hradec Králové. Oba protivníky dělí před sobotním soubojem čtrnáct extraligových bodů. Ve spoustě statistických čísel jsou na tom oba rivalové jinak. Hradec Králové hraje lépe přesilovky, Pardubice zase oslabení…

Pardubice nastřílely v dosavadním extraligovém ročníku 92 branek, Hradec Králové jich má na svém kontě o tucet méně. Jeho nejlepší střelec Jiří Šimánek, který rozhodl páteční duel Mountfieldu s Litvínovem v poslední minutě, se gólově prosadil osmnáctkrát. Nejlepším střelcem Pardubic je třináctigólový Tomáš Nosek.

Velký rozdíl panuje v součtu trestných minut. Zatímco Pardubice jich obdržely 497, tak Hradec Králové pouze 324. Na druhou stranu poměrně vyrovnaná absolutní čísla vykazují přesilovky: Pardubice jich proměnily 22, Hradec Králové 23. Poměr obdržených branek v oslabení je 20:24 z pohledu v sobotu domácího týmu.

Nejpilnějším střelcem Pardubic je Tomáš Zohorna s 96 pokusy, Jiří Šimánek z Mountfieldu má o jednu méně. Nejvyšší úspěšností se v pardubickém dresu může pochlubit Radek Číp (22,22 %), nejlépe v Hradci Králové to pálí Jaroslavu Kudrnovi (27,78 %).

Podíváme-li se do obrany, tak nejvíce na ledě průměrně odehraje z pardubických beků Václav Benák (21 minut a 26 vteřin), René Vydarený dokonce o 61 vteřin více. Bilance nejvytíženějších útočníků je podobná: Tomáš Zohorna 19:23 – Jiří Šimánek 19:29.

Srovnání obou týmů

Pardubice HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Mountfield Hradec Králové
Hradec Králové
Tomáš Nosek 29 (13+16) Nejproduktivnější útočník Jiří Šimánek 32 (18+14)
Václav Benák 20 (6+14) Neproduktivnější obránce René Vydarený 15 (2+12)
Tomáš Nosek 13 gólů Nejlepší střelec Jiří Šimánek 18 gólů
Tomáš Nosek 16 asistencí Nejlepší nahrávač Jiří Šimánek 14 asistencí
92:86 Celkové skóre 80:63
Tomáš Zohorna 62 tr. min. Nejtrestanější hráč Tomáš Mertl 40 tr. min.