HC DYNAMO PARDUBICE
1973 1987 1989 2005 2010 2012
13.03.2016
Jan Hrabal

Byl to opatrný zápas, přiznal Patrik Poulíček

PARDUBICE — V polovině základní hrací doby utkání ve Vítkovicích vstřelil útočník Patrik Poulíček veledůležitý gól na 1:1. Dynamo uhájilo nerozhodný stav do konce řádné hrací doby, v nájezdech získalo bod navíc, který má v průběžném účtování skupiny play out obrovskou cenu.

Ostravar aréna neviděla úplně strhující podívanou nahoru dolů. Oba týmy se zaměřily na poctivé hlídání zejména svého pásma. „Byl to opatrný zápas, oba týmy si uvědomovaly vážnost utkání. Hrálo se tedy velmi opatrně. Vítkovice vedly, my jsme vyrovnali a pak se soustředili hlavně na to neinkasovat. Všichni máme ze získaných dvou bodů z Ostravy radost,“ pověděl po zápase pardubický útočník.

Ve 31. minutě se mu podařilo srovnat s Vítkovicemi krok. Důležitou práci před radostným zvednutím rukou nad hlavu odvedl Jiří Cetkovský. „Skvěle vybojoval nahozený puk, dokonale využil svých fyzických parametrů. Dostal jsem nahrávku před bránu, soustředil jsem se hlavně na to, ať puk trefím přesně. Brankáři propadl mezi nohy,“ vrátil se k vstřelené brance na 1:1 a doplnil: „Hlavně jsem chtěl zakončit akci, moc prostoru tam nebylo.“

#DYNAMO vyhrálo v Ostravě nad Vítkovicemi 2:1 po samostatných nájezdech. Jedinou branku HC Dynamo Pardubice v základní hrací době vstřelil Patrik Poulíček, podívejte se na ní. :) #mesicpravdy(admin)

Zveřejnil(a) Patrik Poulíček dne 13. březen 2016

Dynamo bylo po celé utkání mírně aktivnější, ve všech třech třetinách soupeře alespoň mírně přestřílelo. Ale jak potvrdil nadějný útočník, důležité bylo hlavně podruhé neinkasovat. „Oba týmy si hlídaly jistý bod, proto byl závěr z obou stran spíše pasivnější. Nikdo nechtěl udělat chybu, aby soupeři nenabídl šanci. Když to srovnám s Litvínovem, tak zápas byl méně nervózní,“ konstatoval Patrik Poulíček.

Pardubice vypálily na ostravskou klec o deset puků více. „Abych se přiznal, až takový rozdíl jsem nečekal. Asi to vyplývá z naší hry, kterou nechceme měnit podle vývoje zápasu. Snažíme se každou akci zakončovat střelou do brány, proto možná ta převaha. Spíše se snažíme hrát přímočaře a zakončovat i s vědomím, že každá střela může být gólová,“ poznamenala pardubická sedmasedmdesátka.

Také do Vítkovic dorazila výprava fanoušků Dynama. „Je skvělé, že i v těchto chvílích nám věří a jezdí nám fandit i takovou dálku. Nedělali jsme jim během sezony moc radosti, určitě je také trápí naše výsledky. Oni nám stále věří, to je pro nás velmi cenné, tahle podpora je v těchto těžkých chvílích obrovsky důležitá,“ děkoval Patrik Poulíček.

My mladší musíme pomáhat zkušenějším

Po „poločase“ play out má Dynamo osud ve svých rukou. Náskok na třináctý Litvínov se sice snížil na tři body, ale vzhledem k lepší vzájemné bilanci s Vervou mu stačí získat oba domácí zápasy za plný bodový zisk a vyhne se baráži.

„Tabulku nejde nesledovat, ale nechceme moc řešit, jak hraje Litvínov. Pamatuji si, že když jsme prohrávali, tak vedl 2:0, ale hlavně se hecujeme, že musíme hrát svou hru a ať to zvládneme sami,“ konstatoval Patrik Poulíček.

Patrik Poulíček

Po náročném víkendu, během kterého hráči najezdili autobusem přes tisíc kilometrů, celý tým vítá kratičké volno, další zápas totiž sehraje až v pátek, kdy doma přivítá svého nedělního soupeře. „Pár kluků má šrámy, zmobilizujeme síly a doléčíme se na nejbližší utkání s Vítkovicemi. Musíme se co nejlépe připravit, abychom ho zvládli,“ poznamenal.

Patrik Poulíček vstřelil letos třetí extraligový gól, který je nesmírně přínosný! „Jsem velmi rád, že jsem to prolomil půst. Že jsem alespoň částečně splatil důvěru, že jsem přispěl svou trefou k bodovému zisku. My mladší musíme pomáhat zkušenějším hráčům a jsem rád, že se to nyní povedlo. Všichni splácíme čas odehraný na ledě. Samozřejmě chci být produktivnější, do několika šancí jsem se v sezoně propracoval, ale bohužel se v koncovce trápím. Snažím se s tím bojovat, přece jen stále jsem trochu nováčkem, sbírám zkušenosti… Ale moc dobře vím, že bych měl být produktivnější,“ uzavřel.

Aktuálně na webu
HC Dynamo YouTube